اخبار بازار

بازاریابی دیجیتال چیست؟ 10 استراتژی برتر بازاریابی دیجیتال

علیرضا کوهانی
علیرضا کوهانی

بازاریابی دیجیتال اصطلاحی برای بازاریابی محصولات یا خدمات با استفاده از فناوریهای دیجیتال است. بازاریابی دیجیتال این کار از طریق هر رسانه دیجیتال مانند موبایل ، صفحه نمایش تبلیغاتی و غیره امکان پذیر است. اگر صاحب یک وب سایت هستید یا در زمینه تبلیغات اینترنتی فعالیت می کنید ، باید بازاریابی دیجیتال را بدانید. وقتی می خواهید یک استراتژی بازاریابی دیجیتال تهیه کنید ، به کجا می روید؟ هر استراتژی نیاز به برنامه ریزی منظم و اجرای دقیق دارد. یکی از دلایل اصلی بسیاری از عدم موفقیت در تجارت ، عدم وجود یک برنامه استراتژیک است. بنابراین اولین کار شما نوشتن یک نقشه و اجرای دقیق آن است.

از سال 2012 ، نظرسنجی های مختلفی در مورد استفاده از بازاریابی دیجیتال توسط صاحبان مشاغل انجام شده است. نتایج مطالعه نشان از افزایش چشمگیر استفاده از بازاریابی دیجیتال دارد ، تا این که چند سال پیش حدود دو سوم و سه چهارم مشاغل بازاریابی دیجیتال انجام دادند زیرا بدون برنامه با تکنیک های جدید آشنا نبودند. این میزان امروز به 44 درصد کاهش یافته است ، اگرچه هنوز هم زیاد است ، اما امید می رود طی چند سال آینده ، کلیه مشاغل بتوانند در یک برنامه بازاریابی دیجیتال و استراتژی فعالیت کنند.

براساس نتایج تحقیقات فوق ، شاهد دسترسی بهتر به این نوع بازاریابی هستیم و کمتر از نیمی از مشاغل هنوز از استراتژی بازاریابی دیجیتال استفاده نمی کنند. اکنون در کدام گروه قرار دارید؟ اگر نمی خواهید در سال 2019 بازار رقابتی را از دست دهید ، باید هرچه سریع تر شروع کنید و خود را به یک برنامه بازاریابی دیجیتال اختصاص دهید. البته برنامه ریزی به تنهایی کافی نیست ، باید بدانید که اجرای مهمتر از برنامه ریزی است.

مهمتر از اینکه استراتژی نباشید ، در نظر گرفتن و مقایسه موقعیتی که اکنون دارید و موقعیتی که می خواهید در برنامه خود به دست آورید چند سال بعد است. در حقیقت ، شما باید در برنامه ریزی خود اهداف ، نگرش ها و نیازها را تعیین کنید. شما یک برنامه بلند مدت دارید که برای دستیابی به آن در دهمین سال خود برنامه ریزی کرده اید ، اما برای رسیدن به یک هدف بزرگتر باید در برنامه های کوتاه مدت خود در طی این ده سال اهداف کمتری را تعیین کنید.

برنامه ریزی استراتژی دیجیتال نیز همین است. یکی از بهترین موارد این است که یک ابزار اندازه گیری برای پیدا کردن میزان بازخورد شما برای تبلیغات انتخاب کنید. مانند بازاریابی ایمیل ، باید بررسی کنید که چه میزان ایمیل ارسال می کنید و چند کلیک. برای آنها اتفاق می افتد.

علیرضا کوهانی معتقد است بسیاری از شرکت ها بازاریابی دیجیتال خود را بدون برنامه همچنان ادامه می دهند. بسیاری از شرکت ها ارزش رسانه های دیجیتال را می دانند و به احتمال زیاد از رسانه های اجتماعی ، ایمیل و مانند آنها استفاده می کنند زیرا به نتایج بیشتری رسیده اند ، اما بازاریابی دیجیتال محدود به این موارد نیست در واقع ، شما باید از قبل بدانید. پیش زمینه ای را برای آن آماده کنید و سپس این کار را انجام دهید.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که هر چقدر شرکت شما بزرگ یا کوچک باشد ، به یک برنامه بازاریابی دیجیتال احتیاج دارد ، بنابراین بسیاری از شرکت ها برای بازاریابی دیجیتال خود یک برنامه بازاریابی دیجیتال بی نظیر دارند.

در اینجا نحوه تهیه یکی از آنها برای استفاده از استراتژی بازاریابی دیجیتال خود آورده شده است:

بدون استراتژی ، شرکت ها برای دستیابی به آنچه می خواهند در شبکه به دست آورند ، هدف استراتژیک ندارند ، بنابراین نمی توانند مشتری جدیدی بدست آورند یا ارتباط خوبی با مشتریان فعلی برقرار کنند. اگر هدفی نداشته باشید ، احتمالاً منبعی را پیدا نمی کنید که متناسب با هدف شما باشد و قادر نخواهید بود ارزیابی کنید که چقدر در رسیدن به اهداف خود موفق هستید.

اگر سهم بازار خود را تحقیق نکنید ، تقاضای مشتری را درک نمی کنید و در واقع تقاضای آنها نادیده گرفته می شود. امروزه بازار سنتی به سرعت در حال تغییر است و ما شاهد تفاوت در رفتار و شخصیت مشتریان ، رقبا و انجمن های بازاریابی هستیم. به همین دلیل باید اطلاعات خود را با جدیدترین روش های روز ، چه در بازاریابی دیجیتال و چه با تغییر ، به روز کنید. دانستن نبض بازار یکی از مهمترین اصول در برنامه ریزی استراتژی است.

اگر نتوانید سهم بازار را بدست آورید و منابع بازاریابی دیجیتالی نداشته باشید و بدون استراتژی و هدف پیش بروید ، رقبای شما سهم شما را می گیرند و جایی نخواهید داشت.

تعریف واضح ارائه محصولات و توضیحات مشتری باعث می شود درک محصولات شما و تغییر تفاوت بین شما و مارک های دیگر آسان تر شود و این خود به خود باعث می شود تا مشتری های جدید نیز به سرانجام برسند. آنها به دلیل ویژگی های محصول به شما وفادار خواهند بود.

ابزارهای زیادی برای بررسی سایت شما وجود دارد ، مانند گوگل آنالیتیکس و غیره ، اما هیچ کدام نمی توانند اطلاعات دقیق مشتری را در اختیار شما قرار دهند ، البته شما ممکن است به عنوان مثال مقدار جستجوهای کلمات کلیدی را پیدا کنید ، اما هیچ اطلاعاتی درباره اخلاق مشتری ندارید. و مهم نیست که چگونه آنها را بخرید. شما باید از ابزارهای دقیق تری که خودتان طراحی می کنید استفاده کنید ، مانند فرم های تماس با یا فرم های نظرسنجی که نوع علاقه و میزان خرید را اندازه گیری می کند.

مهمترین ویژگی تجارت اینترنتی و بازاریابی دیجیتالالبته روش های بسیاری برای دستیابی به شغل خود با کلید های میانبر وجود دارد ، اما بدانید که اگر سایت خود را بدون برنامه و خیلی سریع ارتقا دهید ، گوگل سایت شما را مجازات می کند و رتبه شما را پایین می آورد. او پیدا خواهد کرد و شما هرگز قادر نخواهید بود به رتبه قبلی خود برگردید.

اگر منابع کافی برای برنامه ریزی دیجیتال مارکتینگ خود ندارید و توانایی انجام این کار را ندارید ، به سختی می توانید در یک بازار رقابتی زنده بمانید و تقاضای مشتری را برآورده کنید.

ممکن است منابع کافی داشته باشید ، اما نمی دانید چگونه از این منابع استفاده کنید و هیچ راهکاری ندارید. نه تنها قادر نخواهید بود از منابع خود استفاده کنید بلکه هدر خواهید داد که وقت و وقت خود را نیز هدر دهید. حتی شرکت های بزرگ با سازمان ها و بخش های مختلف نیز باید تحقیقات بیشتری در مورد این موضوع انجام دهند.

اگر به مارک ها و وب سایت های معروف نگاه کنید ، خواهید دید که آنها هر بار فرآیند بازاریابی دیجیتال خود را تغییر می دهند ، به این معنی که آنها پیشنهاد ویژه ای را ارائه می دهند و سعی در تکثیر وب سایت خود دارند. اگر کاربر وارد سایت شما شود و هیچ محتوای جدیدی پیدا نکند ، فرض می کند که سایت شما یک سایت متروکه است و به دلیل بروزرسانی آن ، Google مجازات می شود.

هر شرکت مجموعه ای از اصول و قواعد تجزیه و تحلیل خاص خود را دارد ، اما مدیران ارشد هرگز به اندازه کافی در تیم خود اطمینان ندارند که زمان کافی برای انجام این کار داشته باشند. اگر استراتژی بازاریابی دیجیتال شما می توانید از حقوق اساسی خود استفاده کنید و سپس می توانید امیدوار باشید که سایر جنبه های کلیدی مانند بازاریابی جستجو ، تجربه کاربر ، ایمیل و بازاریابی رسانه های اجتماعی به درستی کار کنند.

  • درباره نویسنده:
    علیرضا کوهانی در 19 ژوئن سال 1993 در تهران متولد شد. وی مهندسی کامپیوتر را در ایران تحصیل کرد و پس از فارغ التحصیلی در سال 2015 ، به استانبول ترکیه مهاجرت کرد و استارتاپ خود را تأسیس کرد.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا