بازاریابی

بازاریابی تأثیرگذار: درک عمیق و مبانی آن

ما می دانیم که در صنعت مشاهیر ، همه چیز احساساتی است و هر حرکتی که یک شخص مشهور انجام می دهد شایعه ای بزرگ است. خوب ، در تجارت و بازاریابی ، آنچه ما “مشکل داغ” می نامیم نیز وجود دارد و بسیاری از تکنیک های موثر در اینترنت پخش می شوند و “بازاریابی تأثیرگذار” است که در میان آنها ظهور کرده و برتری دارد.

امروز ، ما در جهانی پر از بازاریابی و تجارت زندگی می کنیم. وقتی به ساخت تبلیغ فکر می کنید؟ شما چی فکر میکنید؟ عناوین مجله؟ تبلیغات تلویزیونی؟ من به شما حقیقت را می گویم ، ممکن است مانند قبل موثر نباشد. زمان تغییر می کند ، تبلیغات موثر نیز تغییر می کند. اکنون ، تأثیرگذاران به سادگی در مورد برخی جملات جادویی در یک ویدیو 1-3 دقیقه ای صحبت می کنند و سپس Voila! فروش به حقیقت می پیوندد! این تأثیرگذارها با تعداد زیادی فالوور می توانند شما را از سبک تبلیغاتی نامرتب و منسوخ خارج از بازار متمایز کنند ، از طرف دیگر ، در نهایت ارزش فوق العاده ای برای برند شما به ارمغان می آورند.

بنابراین بازاریابی اینفلوئنسر چیست؟ این مقاله تقریباً به تمام سوالات شما در مورد بازاریابی تأثیرگذار پاسخ خواهد داد.

قبل از اینکه به درک و بینش او بپردازیم. ابتدا دو کلمه را تعریف می کنیم:

  • اثر این توانایی تأثیر بر رفتار ، رشد ، شخصیت ، تصمیمات شخص یا چیزی و حتی تأثیرگذاری بر خودش است.
  • بازار یابی یک فعالیت تجاری که باعث تبلیغ یا فروش محصولات و خدمات می شود.

بنابراین وقتی این دو واژه به هم می رسند ، بازاریابی اینفلوئنسر نوعی بازاریابی است که از ”اینفلوئنسرها” استفاده می کند که قدرت تأثیرگذاری بر دیگران را دارند تا آنچه را تبلیغ می کنند یا می فروشند خریداری کنند.

بازاریابی تأثیرگذار به دو شکل وجود دارد:

  • بازاریابی شبکه های اجتماعی: به یک سری اقدامات برای جلب بازدید و علاقه از طریق سایت های رسانه های اجتماعی اشاره دارد.

  • بازاریابی محتوا: به نوعی بازاریابی اشاره دارد که شامل ایجاد ، انتشار و اشتراک مطالب بصورت آنلاین مانند فیلم ها ، وبلاگ ها و پست های رسانه های اجتماعی است. هرگز یک برند را برای جلب علاقه به محصولات و خدمات خود تبلیغ نکنید.

تعریف هر دو متفاوت است ، اما به نظر می رسد که با هم مرتبط هستند.

ممکن است در حال حاضر بازاریابی اینفلوئنسر یک موضوع داغ باشد ، اما این اصلاً موضوع جدیدی نیست ، در واقع ، بازاریابی اینفلوئنسر از زمانی که ما شبکه های اجتماعی را کشف کرده ایم ، زنده بوده است. مشاهیر ، علاقه مندان به ورزش و رهبران اولین تأثیرگذار ما در زمینه های مربوطه خود هستند و مارک ها برای تبلیغ محصولات و خدمات خود با آنها شریک می شوند. در اینجا برخی از ویژگی های خوب وجود دارد که بازاریابی تأثیرگذار مجهز به موارد زیر است:

بازاریابی اینفلوئنسر بی نظیر است

رسانه های اجتماعی واقعاً به همه این فرصت را دادند تا برداشت های خود را بیان کنند. ما از هر کسی که توانایی صحبت کردن و اتصال به اینترنت برای اشتراک مطالب خود را دارد استقبال می کنیم. هر کسی که یک تلفن هوشمند داشته باشد می تواند عکس های با کیفیت تولید کند و آنها را از طریق حساب های شخصی خود در شبکه های اجتماعی با دنیا به اشتراک بگذارد. و چه کسی از آنها بیشترین و جالبترین مشارکت را دارد ، افزایش می یابد و تأثیرگذار می شود.

اینفلوئنسر مارکتینگ معتبر است

بله شما آن را درست خواندید. آیا آگهی آنلاین در مورد ساده ترین راه برای از بین بردن چربی کثیف معده دیده اید؟ آیا تا به حال احساس کرده اید که یک سلول در بدن شما به این تبلیغات اعتقاد داشته باشد؟ یا آیا در تلویزیون تبلیغی در مورد صابونی دیده اید که بتواند بعد از یک بار شستشو فوراً پوست شما را سفید کند؟ چگونه خواهد بود؟ هیچ تخلفی وجود ندارد اما این دلیل و دلیل اصلی و موثر بودن بازاریابی اینفلوئنسر نسبت به تبلیغات سنتی است که بصورت آنلاین ، تبلیغات تلویزیونی و غیره مشاهده می کنید.

کمپین های اینفلوئنسر واقع بینانه تر و معتبرتر از تبلیغات سنتی هستند که با آنها روبرو می شوید ، چرا؟ اول ، اینفلوئنسرها قابل مشاهده هستند و محصول یا خدماتی را که ارائه داده اند تجربه کرده اند یا از آن استفاده کرده اند. آنها به عنوان الگوها و رهبرانی مورد توجه قرار می گیرند. سرمایه گذاری در وقت ، تلاش و پول خود در جهت غنی سازی مخاطبان و ارتباط با پیروان آنها ارزش زیادی دارد زیرا این تأثیرگذاران بیشتر مورد اعتماد هستند و به معتبرترین منبع برای مصرف کنندگان تبدیل می شوند. به این معنی که مردم به آنها گوش می دهند و به آنها اعتقاد دارند.

اینفلوئنسرها به شما در تهیه تصویر از برند کمک می کنند

رسانه های اجتماعی قدرت هدایت بازدید به وب سایت شما را دارند. این می تواند پیوند بسیار قوی تری بین شما و مشتریان ایجاد کند ، SEO شما را تقویت کند و می تواند پوشش رسانه ای ایجاد کند. تأثیرگذاران قطعاً “سوپرمن” هستند در صورتی که شما به تقویت نام تجاری خود و ایجاد سر و صدا در سایت های مختلف رسانه های اجتماعی نیاز دارید. آنها به شما کمک می کنند جمعیت شناسی مناسب را هدف قرار دهید ، شبکه اجتماعی خود را رشد دهید ، ایده هایی را برای ایجاد محتوای خود به اشتراک بگذارید و SEO خود را تقویت کنید.

بازاریابی اینفلوئنسر مقرون به صرفه است

اگر واقعاً از تهیه برخی از بروشورها در هر نقطه از منطقه خود خسته شده اید اما در پایان روز هیچ فروشی نداشته اید. بازاریابی اینفلوئنسر بهترین روش برای شماست. اگرچه در رابطه با بازاریابی اینفلوئنسر هیچ قیمت ثابتی وجود ندارد ، یا کالای رایگان به آنها پیشنهاد می دهید ، براساس عملکرد به آنها پرداخت می کنید یا دیگران قیمت “ثابت” را پیشنهاد می دهند. اما من به شما می گویم که بازاریابی تأثیرگذار بهترین بازده را دارد. در حال حاضر بسیاری از تحقیقات ثابت کرده اند که از تبلیغات سنتی م effectiveثرتر و مقرون به صرفه تر خواهد بود.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی و مارکتینگ کلیک کنید 

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا