بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی – مدلهای مختلف تجاری آنلاین

روش های زیادی برای کسب درآمد آنلاین وجود دارد. در واقعیت ، همه آنها بسیار شبیه به مدلهای تجاری است که در دنیای آفلاین مشاهده می کنید. شما می توانید کالاها و خدمات بفروشید ، می توانید محصولاتی را برای توزیع عمده فروشی تولید کنید ، می توانید اطلاعات را بفروشید ، می توانید ابزارهایی را برای کمک به مردم در مدل تجاری خود استفاده کنید ، می توانید تبلیغات را بفروشید یا می توانید خدمات مشاوره ای ارائه دهید.

آیا در همه این مدل ها یک موضوع مشترک مشاهده می کنید؟ درست است – در حال انجام یک تجارت پایدار ، شما باید یک نوع خدمات یا خدمات واقعی ارائه دهید که به کسی یا چیزی ارزش افزوده ، بصورت آنلاین یا آفلاین اضافه کند.

من فکر می کنم وقتی مردم به فکر آفلاین شدن می روند ، به دنبال نیاز جامعه خود هستند و سعی در پر کردن آن دارند. در شبکه ، آنها تمایل دارند که فکر کنند ، خوب ، برای پول درآوردن چه کاری می توانم انجام دهم؟ تفاوت بسیار زیادی بین این دو وجود دارد. به صورت آنلاین ، فکر می کنم مردم واقعاً معتقدند که اگر یک وب سایت راه اندازی کنند و چیزی بفروشند ، پول تازه وارد می شود. این فقط یک فکر دقیق نیست ، اما من فکر می کنم تقریبا همه در یک زمان یا دیگری فکر می کردند.

بنابراین ، برای ایجاد درآمد آنلاین ، باید یک نیاز را برطرف کنید ، دقیقاً مانند دنیای آفلاین. شما با تولید ، توسعه ، توزیع یا کارگزاری یک کالا یا خدمات این نیاز را برآورده می کنید. دقیقاً همین است. شما هرگز درآمد پایدار طولانی مدت را از برنامه ها و کلاهبرداری ها به دست نخواهید آورد ، چیزی بیشتر از این نیست که یک دزد بانکی درآمد پایدار بلند مدت را از یک دزد بانک بدست آورد.

در اینجا چند مدل اصلی کسب و کار که می توانید بصورت آنلاین پیدا کنید آورده شده است:

1) مدل تولید. این شرکتی است که با تبدیل یک کالا به کالای دیگر برای مصرف آنلاین ، ارزش ایجاد می کند. معادل آفلاین می تواند یک کفش فروشی یا یک شرکت معدن طلا باشد. معادل آنلاین ممکن است توسعه نرم افزار جدید یا فناوری جستجو یا توسعه فناوری آنلاین باشد که به اجرای برخی از مدل های آنلاین دیگر کمک می کند.

2) مدل بازرگان. این شرکتی است که در زمینه فروش تخصص دارد و سازماندهی تحویل کالا و خدمات به بازار آنلاین است. این را می توان با معادل آفلاین یک تاجر مقایسه کرد. برخی از نمونه های آنلاین کتابفروشی ها ، فروشگاه های مواد غذایی ، سایت های فروشگاه و سایر سازمان های فروش محصولات و خدمات هستند.

3) مدل تبلیغاتی. این شرکتی است که در ارائه خدمات تبلیغاتی یا تبلیغی به سایر شرکت های آنلاین ، به عنوان مثال ، آن دسته از شرکتهایی که از طریق مدل تولید یا تجارت فعالیت می کنند ، تخصص دارد. این مدل این شرکتها را به تبلیغ کالاها و خدمات ارائه شده توسط سایر مدلهای تجارت آنلاین متهم می کند.

4) مدل شعبه. این مدلی است که یادآور الگوی تبلیغاتی است ، اما از این جهت متفاوت است که در جذب بسیاری از شرکت ها یا افراد برای انجام تبلیغات به شیوه ای منظم و پراکنده متمرکز است. در حالی که در مدل تبلیغاتی ، تبلیغ کننده با توجه به میزان تبلیغات توزیع شده ، پرداخت می شود ، مدل وابسته در پایان فروش یا مرحله فرایند فروش ، به بازاریاب وابسته می پردازد. این مرحله ممکن است یک بازدید آنلاین ، درخواست اطلاعات بیشتر یا خود فروش باشد.

5) مدل کارگزاری. این مدل یکی از مواردی است که مسکن در ایجاد یک خریدار و فروشنده معمولاً در قالب یک معرفی شخصی یک به یک ، ملک را جبران می کند. یک مثال ممکن است یک حراج آنلاین یا یک پردازنده پرداخت آنلاین باشد.

6) مدل اطلاعات. مدل کسب و کار اطلاعات راهی است که در آن شرکت اطلاعات خاص یا طاقچه ای را ارائه می دهد. این اطلاعات معمولاً شرکت یا شخص دیگر را به روشی آسان تر یا مؤثرتر برای انجام یک کار یا در واقع آموزش کار یا اجرای وظیفه راهنمایی می کند.

7) مدل اشتراک. این یک مدل جلد است ، که معمولاً در یکی از مدلهای دیگر ادغام می شود. این مدل یک محصول یا خدمات را برای مدت زمان طولانی ارائه می دهد و یک سطح کلی تضمین شده و مداوم همان محصول یا خدمات را برای یک دوره معین ، به عنوان مثال برای چند ماه فراهم می کند. دو کالایی که در این مدل اشتراک جای می گیرند ممکن است محصولات اجاره فیلم آنلاین یا خدمات ماهانه آنلاین مانند مواد غذایی یا داروهایی باشد که بطور مرتب بر اساس تعهد تحویل داده می شوند.

8) مدل خدمات. این مدل به همان روشی عمل می کند که ممکن است سرویس های آفلاین کار کنند ، محصولی را که از طریق استفاده از آن به یک نیاز ضروری و اغلب به خوبی کنترل شده تبدیل شده است ، ارائه می دهد. نمونه ای از مدل ابزار آنلاین ممکن است دسترسی به اینترنت یا خدمات تلفنی از طریق شبکه آنلاین باشد.

9) مدل جامعه. این یک مدل تجاری است که با هدف ملاقات با افراد یا ذینفعان مشابه برای توسعه روابط و به اشتراک گذاری اطلاعات متمرکز است. دو نمونه از پدیده شبکه جامعه عبارتند از مای اسپیس تازه ایجاد شده و فروم آنلاین قدیمی.

هنگام تصمیم گیری برای آنلاین شدن ، تعیین اینکه کدامیک از این مدلهای تجاری برای شما جالب است. کدامیک از این مدل ها برای شما مناسب تر است؟ کدام یک از این مدل ها را ممکن است شما متخصص بدانید یا اینکه تا چه اندازه مایل هستید که متخصص شوید؟

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا