بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی – جوانب مثبت و منفی

به نظر می رسد اخیراً همه در حال پرش از باند بازاریابی اینترنتی هستند. در مسابقه آنلاین شدن مشاغل خود ، بسیاری از مشاغل موفق فراموش می کنند که از خود سؤالاتی دشوار درباره آنچه انجام می دهند ، چه انتظاراتی دارند و برنامه آنها برای برآورده کردن آن انتظارات چیست؟

اینترنت می تواند ابزاری قدرتمند باشد که می تواند شما را با شرکتهای بزرگتر در یک مسیر محکم قرار دهد. از طرف دیگر ، شرکت های دیگر ممکن است پول بیشتری برای پرداخت هزینه تبلیغات بپردازند. در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام تحلیل استراتژی بازاریابی اینترنتی خود ، به خاطر بسپارید.

مزیت بازاریابی اینترنتی

– فروشگاه شما 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته باز است. علاوه بر این ، مشتریان شما در سراسر جهان قابل دسترسی هستند و هر زمان که بخواهند می توانند خریداری کنند

– هزینه توزیع پیام شما تقریباً چیزی نیست. ارسال ایمیل به پایگاه اشتراکی شما معمولاً ارزانتر از ارسال نامه در نامه است

– به روز رسانی اشتراک های شما تقریباً فوراً از طریق ایمیل انجام می شود. بازدید کنندگان وب سایت شما می توانند اطلاعات مربوط به هر بازدید را دقیقه دریافت کنند. اگر اقدام به فروش کنید ، مشتریان به محض باز کردن ایمیل خود می توانند شروع به خرید با قیمت های تخفیف کنند

– اگر مشاغل حساس به اطلاعات مانند یک شرکت حقوقی ، روزنامه یا مجله آنلاین دارید ، می توانید بدون نیاز به پیک ، محصولات خود را مستقیماً به مشتری های خود تحویل دهید.

معایب بازاریابی اینترنتی

– بازاریابی آنلاین رایگان نیست. هزینه نرم افزار ، سخت افزار ، طراحی سایت عروسی ، نگهداری سایت شما ، هزینه های توزیع آنلاین و البته زمان ، همه باید در هزینه ارائه خدمات یا محصول شما در نظر گرفته شود.

– اندکی بیش از 50٪ خانوارها بصورت آنلاین خریداری می کنند. در حالی که این تعداد به رشد خود ادامه می دهد ، شما از کمتر از دو سه خانوار درآمد دارید.

اینترنت همچنان برای اکثر مشتریان شما منبع اطلاعاتی محسوب می شود. از تعداد بازدید کنندگان سایت شما ، اکثریت قریب به اتفاق بازدیدکنندگان که انگیزه خرید دارند این کار را بصورت حضوری انجام می دهند. بسیاری از افراد تعامل زنده را هنگام خرید ترجیح می دهند. اگر یک تجارت کوچک با یک مکان دارید ، این ممکن است مشتریان را از خرید باز دارد.

– به دست آوردن اطلاعات به روز شده در سایت شما ساده تر است ، بنابراین برنامه ریزی زمان به روز رسانی بسیار مهم است

– هیچ جایگزینی برای خدمات قدیمی و خوب مشتری وجود ندارد. بیشتر بازاریابان اینترنتی فاقد برنامه های خدمات مشتری و پاسخ به سوالات هستند. در نتیجه ، بسیاری از بازدید کنندگان آنلاین سایت شما ، قبل از تماس با شما ، سایت شما را به عنوان یک سرویس بد ترسیم کرده اند. اکثر وب سایت ها از پیمایش خوبی برخوردار نیستند و همین امر باعث می شود بازدید کننده شما بتواند آنچه را که به دنبالش است پیدا کند. بسیاری از وب سایت ها با دید بازاریابی به جای دیدگاه خدمات به مشتری ایجاد شده اند.

– آیا سایت شما امن است؟ آیا مشتری شما این را می داند؟ کلیشه های اشتباه زیادی درباره امنیت اینترنت در خارج وجود دارد. در نتیجه ، بسیاری از بازدید کنندگان شما نمی خواهند از کارت اعتباری خود برای خرید استفاده کنند. ترس از سرقت اطلاعات کارت اعتباری آنها یک خطر واضح و خطرناک در ذهن بازدید کنندگان شما است

– رقابت زیادی برای محصول شما وجود دارد که از قبل وجود دارد. هنگامی که میهمان شما شما را پیدا کند ، در حال حاضر روی بسیاری از لینک ها کلیک کرده است. مگر اینکه آنها بتوانند آنچه را که به سرعت جستجو می کنند پیدا کنند ، از بین می روند.

بسیاری از بازدید کنندگان وب چیزی را به صورت رایگان انتظار دارند. چه چیزی برای ارائه آنها دارید؟

مزایا و معایب زیادی در بازاریابی اینترنتی وجود دارد. برای شما مهم است که هنگام ایجاد استراتژی بازاریابی آنلاین خود ، همه را در نظر بگیرید. هر یک از معایب را می توان برطرف کرد ، اما فقط در صورت مشاهده تجربه مشتری از دید مشتری ، و نه به عنوان یک بازاریاب اینترنتی.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا