بازاریابی

بازاریابی از مقایسه توییتر با بازاریابی سنتی استفاده می کند

بازاریابی سنتی به انواع استراتژی هایی اشاره دارد که همه هنگام تبلیغ محصولات خود به صورت آنلاین یا آفلاین استفاده می کنند. بازاریابی آنلاین شامل استفاده از صفحات ، بازاریابی ایمیلی ، استراتژی های متمرکز بر SEO ، پرداخت به ازای هر کلیک و موارد دیگر است. بازاریابی خارجی شامل روزنامه ها ، مجلات ، تبلیغات رادیویی یا تلویزیونی است. اینها بخشی از تبلیغات رایج و بیش از آن است. سر و صدای جدید از طریق بازاریابی از طریق توییتر ارائه می شود.

اگر می خواهید از توییتر به عنوان یک ابزار بازاریابی استفاده کنید ، فقط باید با ایجاد یک حساب کاربری شروع کنید. ایجاد رایگان است و فقط آدرس ایمیل برای شما لازم است. البته می توانید با تزئین وب سایت خود وارد جزئیات مربوط به خود شوید. یک نکته بدیهی این است که شما هیچ گونه اطلاعات شخصی را ارائه نخواهید کرد ، بلکه اطلاعات مربوط به شرکتی که مالک آن هستید یا محصولاتی که ارائه می دهید را ارائه نخواهید کرد.

پس از بازیابی حساب ، اتصال را شروع می کنید. این یکی از مهمترین بخشهای کل فرآیند بازاریابی است. شما باید افرادی را پیدا کنید که علاقه مند به خرید آنچه شما ارائه می دهید ، باشند. سپس باید آنها را دنبال کنید ، با آنها صحبت کنید و در ارتباط باشید. با گذشت زمان ، آنها همچنین به حساب شما نگاه می کنند و شما را دنبال می کنند.

آنچه من قبلاً متوجه آن شده ام این است که شما توییتر را مبنایی برای گسترش بازاریابی خود ندارید. شما باید یک نام تجاری در دنیای واقعی ایجاد کنید و سپس به توییتر گسترش دهید. این یک فرایند دو مرحله ای است و شما نمی توانید بازاریابی توییتر را بدون اصول اولیه انجام دهید.

اگر ساختار بازار خود را بیشتر مقایسه کنید ، می بینید که واقعاً چه اهمیتی دارد-در یک بازار سنتی ، همه مشتریان شما جدا هستند و مطمئناً جامعه ای ایجاد نمی کنند. این یک معایب واقعی است زیرا نزدیک شدن به همه دشوارتر است.

در توییتر ، همه متصل هستند. این امر مشتریان شما را محدود نگه می دارد و دسترسی آسان تر ، ارتقاء و حداقل سرمایه گذاری در اختیار شما قرار می گیرد.

آخرین جنبه ای که این دو را متمایز می کند ، ترتیب رشد است. در حالی که بازاریابی سنتی فروش را افزایش می دهد ، توییتر فروش بیشتری را ارائه می دهد. با تبلیغات منظم خود ، تا آنجا که می توانید مستقیماً با افراد صحبت کنید ، تماس می گیرید. در توییتر ، پیروان شما نیز در مورد محصول شما خواهند شنید و شما را از این روند خارج می کند.

راز بازاریابی از طریق توییتر این است که این دو روش را با هم ترکیب کنید و از آنچه می توانند ارائه دهند استفاده کنید و جاهایی را که نیستند جبران کنید. با صبر و حوصله و زمان می توانید به نتایج برجسته ای در بازاریابی توییتری دست یابید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که زمان لازم را صرف ارتباط با سایر کاربران کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا