بازاریابی

بازاریابی آنلاین و ایمیل

ارتباطات ایمیلی مفهومی است که اغلب اشتباه گرفته می شود. با کاربردهای بسیار مختلف، مهمترین چیزی که این روزها به آن فکر می کنیم، ایمیل های مربوط به هرزنامه است که صندوق ورودی ما را پر می کنند. کسب‌وکارها همچنین نگرانی‌های فزاینده‌ای با ایمیل‌های کارکنان و استفاده از اینترنت دارند. با این حال، نوع ایمیلی که باید به طور جدی بررسی کنید، یکی برای اهداف بازاریابی است. بازاریابی آنلاین مانند بازاریابی موتورهای جستجو توسط خبرنامه های ایمیل، تبلیغات و تبلیغات شفاهی عمومی به همراه سایر ابزارهای بازاریابی واقعاً می تواند به تقویت تجارت و پایگاه مشتری شما کمک کند.

بسیاری از مردم در حال حاضر فقط به این دلیل که می دانند که باید نامه ارسال کنند. این همان کاری است که رقبا و سایر مشاغل انجام می دهند، بنابراین آنها نیز باید این کار را انجام دهند. آخرین چیزی که هر کسب و کاری می خواهد این است که عقب بماند. با این حال، این بدان معنا نیست که بازاریابی الکترونیکی زیر استاندارد به شما کمک خواهد کرد. اگر در کنار بازاریابی قوی موتور جستجو و سایر ابزارها به درستی استفاده شود، بازاریابی ایمیلی ابزاری قدرتمند برای تجارت الکترونیکی است.

شما باید مطمئن شوید که این ایمیل‌ها را برنامه‌ریزی کرده‌اید، نه اینکه فقط هر چیزی را که می‌توانید ارسال کنید. ایمیل‌ها باید برای افراد مختلف متمایز باشند، بنابراین باید بدانید که مشتریان شما چه کسانی هستند، چه مشتریانی می‌خواهید داشته باشید و چه چیزی باعث می‌شود این مشتریان بنشینند و به آنچه می‌گویید توجه کنند. همانطور که با یک مشتری به عنوان یک فرد به صورت شخصی رفتار می کنید، باید با تحقیق در مورد عادات خرید آنها و ارائه پیشنهادها یا معاملاتی که ممکن است به آنها علاقه مند باشند، به مشتریان خود احساس کنید که آنلاین هستند.

هرگز با در نظر گرفتن اهداف و خواسته های خود برای مشتری ایمیلی ارسال نکنید، موثرترین پیام برای انتقال پیامی است که مشتری می خواهد و از آن سود می برد. بنابراین، چگونه می توانید کمک کنید تا ایمیل های خود را برای مشتری برجسته کنید و بازاریابی الکترونیکی شرکت خود را بهبود بخشید؟

تصاویر مکان بسیار خوبی برای شروع هستند، تمام ایمیل های متنی خسته کننده و خسته کننده هستند که مجبور به خواندن آن ها هستند، سعی کنید خواننده را با تصاویر با کیفیت دقیق محصول خود جذب کنید. این را با پیوندهایی به اطلاعات بیشتر همراه کنید تا در صورت تمایل مشتری بتواند همه چیز را در مورد محصول بخواند. فقط محصولاتی را که مشتری به آنها علاقه مند است با تحقیق در مورد فعالیت های خرید اخیر خود ارسال کنید. این چه نوع پیشنهادی است؟ مشتری تا چه زمانی می تواند از آن استفاده کند؟ به عنوان مثال معاملات فصلی یا ماهانه، یک پیام واضح و مختصر برای مشتری ارسال کنید. برخی از شرکت‌ها برای استفاده از بازاریابی آنلاین به اطلاعات تولد نیاز دارند و پیشنهادات ویژه‌ای را در اطراف تولد شما برای جشن گرفتن ارسال می‌کنند. این همچنین به فردیت اضافه می کند و باعث می شود مشتری با چنین پیشنهاد شخصی احساس خاص کند.

در نهایت اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات لازم مانند جزئیات تماس، مدت زمان آن، مزایای این پیشنهاد برای مشتری، معنای آن برای آنها و چه محصولاتی در دسترس است.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا