اینترنت موبایلی ماهواره ای تا پایان سال 2024 از راه می رسد!

اسپیس ایکس قصد دارد سال آینده میلادی اینترنت موبایلی ماهواره ای را برای همه کاربران عرضه کند. پس به زودی شاهد پرتاب ماهواره های جدید این شرکت به فضا خواهیم بود.
شرکت اسپیس ایکس که تحت مالکیت ایلان ماسک قرار دارد، برنامه جدید خود را بروز داده که طبق آن قرار است تا سال 2024 اینترنت موبایلی ماهواره ای این شرکت در دسترس همه کاربران در سراسر جهان باشد. برهمین اساس شرکت ارائه دهنده اینترنت ماهواره ای استارلینک، بنا دارد برنامه پرتاب ماهواره های جدید خود را تا پایان سال 2024 گسترش دهد و به 100 پرتاب در طول این سال برسد.

ادامه مطلب در ادامه
بیشتر بخوانید:

  اینترنت ماهواره ای مشترک ایران، چین و روسیه ؛ پروژه ای با پیشنهاد ایران!
  تماشا کنید: ویدیو حیرت انگیز گردش ماهواره های استارلینک به دور زمین [+فیلم]
  توسعه خدمات اینترنت ماهواره ای استارلینک در آفریقا

اینترنت موبایلی ماهواره ای یکسال دیگر در دسترس است
شرکت اسپیس اکس، ارائه دهنده اینترنت ماهواره ای استارلینک که بزرگترین بازیگر این صنعت در جهان به حساب می آید، قصد دارد با افزایش پرتاب ماهواره و تکمیل 100 پرتاب تا پایان سال 2024، علاوه بر توسعه و تقویت خدمات فعلی، خود را برای عرضه رسمی اینترنت ماهواره ای به تلفن همراه آماده کند.
یکی از مقامات این شرکت در مصاحبه ای Ars Technica، گفت این شرکت قرار است تعداد پرتاب های خود را در سال آینده افزایش دهد تا بتواند اینترنت ماهواره ای همراه را به صورت رسمی در اختیار کاربران بگذارد.
در صورت عرضه این امکان برای کاربران، طیف گسترده تری از مردم می توانند تنها با استفاده از گوشی هوشمند خود به اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا کنند.

سخنگوی اسپیس اکس در مصاحبه خود گفت:
«با توجه به 2 میلیون کاربر، باید منظومه را بروزرسانی کنیم. ما به سراغ ارتباط مستقیم سلولی با استارلینک رفته و این قابلیت کلیدی سال آینده با 144 پرتاب عرضه می شود.»
اسپیس اکس اولین بار در سال 2022 به این خدمت و ارتباط گوشی های هوشمند به ماهواره ها اشاره کرد و اپراتور T-Moblie اولین شرکتی است که می گوید این خدمت را در اختیار مشترکان خود می گذارد.
به گفته مایک سیورت، مدیرعامل T-Moblie، این تکنولوژی شبیه به نصب یک برج سلولی در آسمان است و به یک باره بخش مهمی از نقاط کور را حذف می کند. درنتیجه مردم می توانند حتی در میانه اقیانوس هم به راحتی از اینترنت استفاده کنند. جانتان هافلر، رئیس بخش استارلینک در اسپیس اکس، اوایل سال جاری اعلام کرد که شرکت خود را برای آزمایش این خدمت آماده می کند.
طبق گفته های سابق اسپیس اکس، برای عرضه این قابلیت به ماهواره های بزرگتری نیاز است که با موشک استارشیپ به فضا پرتاب می شوند. این موشک هنوز وارد فاز عملیاتی نشده اما به گفته استارلینک، نسخه متوسط این ماهواره  را می توان با موشک های فالکون 9 نیز پرتاب کرد.
ماهواره های متوسط بزرگتر از مدل های قدیمی، اما کوچکتر از ماهواره های انتقال صوت و داده هستند. اسپیس اکس تا سال 2025 قصد عرضه خدمات داده و صوت را ندارد و سال آینده پوشش مستقیم برای تلفن همراه با پشتیبانی از پیام های متنی را عرضه می کند.
بیشتر بخوانید:

  اولین تماس ماهواره ای 5G در آمریکا با موفقیت انجام شد
  منظومه ماهواره ای ایران با هدف راه اندازی اینترنت اشیا در دست ساخت است
  دسترسی اینترنت ماهواره ای برای مردم مراکش فعال شد

نظر شما درباره عرضه اینترنت موبایلی ماهواره ای توسط اسپیس ایکس چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: پیوست
 

دکمه بازگشت به بالا