ایلان ماسک معتقداست، ما همین حالا هم سایبورگ هستیم!

ایلان ماسک مرد پرحاشیه دنیای تکنولوژی در یک اظهارنظر عجیب عنوان کرده است که ما همین الان هم سایبورگ شده ایم چرا که وابستگی زیادی به کامپیوترها داریم.
ایلان ماسک ثروتمندترین فرد جهان و یکی از پرحاشیه ترین افراد فعال در حوزه تکنولوژی یک نظر عجیب دیگر در مورد وابستگی شدید انسان نسب به کامپیوترها مطرح کرده است و گفته که ما همین الان هم سایبورگ هستیم. با وجود پیشرفت روز افزون هوش مصنوعی و کاشت تراشه مخصوص در مغز انسان، می توان تاحد زیادی اظهارنظر ماسک را تأیید کرد.
بیشتر بخوانید: توییت جنجالی ایلان ماسک؛ توصیه قارچ روانگردان به جای هدست واقعیت ترکیبی اپل!
ایلان ماسک معتقداست، ما همین حالا هم سایبورگ هستیم!
ایلان ماسک در پاسخ به یک کاربر که در توییتی پرسیده بود معیار تشخیص تبدیل شدن انسان ها به هوش مصنوعی چیست، نوشت:
سؤال خوبی است. ما همین حالا سایبورگ شده ایم. حافظه ما تا حد زیادی به کامپیوترها محول شده است و آن ها همه چیز را با بالاترین میزان دقت در سطح پیکسل ها به خاطر می سپارند.
بااین حال، ماسک باور دارد که ما هنوز به طور کامل به هوش مصنوعی تبدیل نشده ایم؛ چرا که برای فکرکردن خیلی کمتر به کامپیوترها وابسته ایم. مدیرعامل تسلا معتقد است علت این اتفاق این است که هوش مصنوعی نمی تواند خیلی از کارهایی را که ما انجام می دهیم، انجام دهد. البته او تأکید می کند که این ها محدودیت های فعلی فناوری هستند و شرایط ممکن است در آینده تغییر کند.

این نظرات در پایین توییتی از «مارک اندرسن»، سرمایه گذار خطرپذیر مشهور، منتشر شده است که مقاله ای به قلم خود را به اشتراک گذاشته بود. او در این مقاله توضیح داده است که هوش مصنوعی چگونه می تواند جهان را نجات دهد. اندرسن با انتشار لینک این مقاله در توییتر خود به کاربران گفته بود که اگر سؤالی در این رابطه دارند، می توانند آن را از او بپرسند تا پاسخش را بگیرند.
بااین وجود، پاسخ سؤال این کاربر را ماسک داده است. ثروتمندترین فرد جهان چند وقتی است که درباره خطرات هوش مصنوعی ابزار نگرانی می کند و حتی چند ماه پیش نامه ای سرگشاده را امضا کرده بود تا خواستار جلوگیری از توسعه ابزارهای هوش مصنوعی پیشرفته تر شود.
ازآن سو اما اندرسن در مقاله اش سعی کرده است بخشی از این نگرانی های هیستریک و منفی نگرانه را برطرف کند و نشان دهد که هوش مصنوعی می تواند هر چیزی را که برای ما اهمیت دارد، اندکی بهتر کند.
بیشتر بخوانید:

    سود کلان و برنامه ریزی شده ایلان ماسک از تغییر لوگوی توییتر ؛ فروش میلیون ها دلار دوج کوین!
    ایلان ماسک بار دیگر ثروتمندترین فرد جهان شد؛ رقابت ادامه دارد!

نظر شما درباره  نظر ایلان ماسک درباره تبدیل شدن به سایبورگ چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
 

دکمه بازگشت به بالا