بازاریابی

ایده های بازاریابی موثر برای دندانپزشکان

صندلی دندانپزشک خود را بیشتر خالی می بینید؟ تمام روز منتظر هستید و هنوز به اندازه کافی بیمار دریافت نمی کنید؟ این ممکن است به این دلیل باشد که شما به اندازه کافی برای رانندگی آنها به دفتر خود کار نمی کنید. زمانی که بیمار به کلینیک دندانپزشکی مراجعه می کند، در مورد روش ها و خدمات به او آموزش کامل داده می شود. و احتمالاً به اندازه کافی به بیماران بالقوه آموزش نمی دهید. شما ممکن است از نظر تجربه بهترین دندانپزشک باشید. اما وقتی نوبت به بیماران می رسد، آنها از در نمی آیند. شما باید نام خود را تکرار کنید و شهرتی بسازید که نه تنها مشتریان جدیدی را به ارمغان می آورد، بلکه مشتریان موجود را نیز حفظ می کند.

بنابراین، چگونه می توان یک کلمه در مورد تمرین خود منتشر کرد؟ بازاریابی تنها راه برای آگاه کردن بیماران آینده نگر از وجود مطب شما است. ایده های بازاریابی دندانپزشکی متعددی وجود دارد که می توانید به طور موثر از آنها برای ایجاد یک اجاره جدید از بیماران استفاده کنید. از روش های آفلاین گرفته تا آنلاین، همه آنها به موفقیت تمرین شما کمک می کنند. در اینجا نگاهی گذرا به برخی از آنها داریم:

آ) بیماران امروزی برای یافتن دندانپزشک مربوطه به دنبال کمک آنلاین هستند. آنها قبل از گرفتن قرار ملاقات، به طور گسترده تحقیق می کنند. یک صفحه وب به بیماران کمک می کند تا اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند، مانند تجربه بالینی، دستاوردها، موارد پیشرفت، خدمات ارائه شده، ساعات کاری و غیره. علاوه بر این، به بیماران کمک می کند تا شما را بدون توصیه پیدا کنند. داده های اخیر نشان می دهد که میلیون ها نفر در سراسر ایالات متحده در حال جستجوی آنلاین دندانپزشک هستند. می توانید با تأکید بر شهر، شهر یا ایالت به آنها کمک کنید تا وب سایت شما را پیدا کنند.

ب) اگر بیماران نتوانند آن را در نتایج جستجو پیدا کنند، یک وب سایت بی فایده است. بنابراین هنگامی که در حال طراحی وب سایت خود هستید، آن را به جای اصول بهینه سازی موتور جستجو طراحی کنید. اطمینان حاصل کنید که از محتوای مناسبی استفاده کنید که موتورهای جستجو بتوانند ایندکس کنند. عناوین صفحات و توضیحات نوآورانه ای را برای وب سایت خود ایجاد کنید. علاوه بر این، کلمات کلیدی مرتبط را در آدرس های وب درج کنید.

ج) رسانه های اجتماعی تاثیر زیادی بر نتایج موتورهای جستجو دارند. رابطه پزشک و بیمار، سایت‌های شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توییتر را به ابزاری تأثیرگذار برای ارائه‌دهندگان مراقبت‌های دندانی تبدیل می‌کند. نمایه ها در سایت های شبکه های اجتماعی به شما این امکان را می دهند که همیشه با بیماران خود در تماس باشید. از سوی دیگر، بیماران به راحتی برای مشکلات خود راه حل هایی را دریافت می کنند.

د) یک سرویس بازاریابی ایمیلی به شما این امکان را می دهد که خبرنامه، هشدار و پیام را برای بیماران فعلی، آینده نگر و همکاران حرفه ای که می خواهید بیماران را به شما ارجاع دهند ارسال کنید. چندین خبرنامه با هدف گروه های مختلف بیماران ایجاد کنید. به عنوان مثال، خبرنامه ای که برای بیماران سالخورده ارسال می شود باید با خبرنامه ای که برای کودکان خردسال ارسال می شود متفاوت باشد.

ه) بروشورهای تمرینی به افزایش آگاهی از خدمات شما و تشویق ارجاع بیمار به بیمار کمک می کنند. اگر برنامه ها و سمینارهای آموزش بهداشت را برگزار می کنید، بروشورهایی را با خود همراه داشته باشید. با مشاوران املاک محلی ارتباط برقرار کنید و از آنها بخواهید که بروشورهای شما را در بسته های خوش آمدگویی خود برای صاحبان خانه جدید قرار دهند.

و) افرادی که اینترنت ندارند از آگهی های روزنامه و مجلات برای یافتن اطلاعات دندانپزشکان استفاده می کنند. تبلیغات چاپی می تواند گران باشد، اما در عین حال موثر و نتیجه گرا باشد. یک مطالعه نشان داد که خانوارهایی که درآمد پایینی دارند کمتر به دنبال متخصصان بهداشت آنلاین می روند.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا