اخبار بازار

ایده بازاریابی در عصر کرونا – قسمت اول

مانند اکثر مشاغل ، احتمالاً یک یا دو ماه است که مشکلی دارید. کرونا این باعث شد ما در خانه بنشینیم. تجارت ما پرتنش است و مخاطبان خود را بطور طبیعی از دست داده ایم. اکنون که زمان بیشتری داریم این بهترین زمان برای رشد است. پیشنهاد اصلی من این است که پیشرفت شخصی داشته باشید. اما این مقاله از بین نمی رود توسعه فردی ف تیم برندسازی برای پرداخت من قصد دارم به مواردی اشاره کنم که می توانید برای ادامه کار خود ادامه دهید. با من بمان 8 ایده بازاریابی در عصر کرونا.

اکنون که زمان بیشتری داریم ، بهترین زمان برای حضور بیشتر در شبکه های اجتماعی است. حال با تقریباً همه مخاطبان بیشتر وقت خود را در رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام و توییتر می گذرانند ، چرا از این فرصت استفاده نمی کنیم. طبق یک مطالعه ، در یک ماه گذشته (اول مارس و 5 مارس) ، حضور مردم در شبکه های اجتماعی حدود 2٪ به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. فقط نگاهی به توییت های آقای جان بیندازید و ببینید که اینترنت طی این سالها چگونه رشد کرده است. اما یک نکته مهم. در شبکه های اجتماعی انرژی ندهید! شما باید دایره دوستان خود را افزایش دهید. مخاطبین اجتماعی شما نمی خواهند با شما غیر دوستانه باشند.

طبق این مطالعه ، مخاطبان به برندها اعتماد ندارند ، مگر اینکه از نزدیک برند را لمس کرده باشند. به عنوان مثال ، آنها به صورت حضوری ، شخصی را خریداری و پیشنهاد داده اند و یا … آنها به این برند اعتماد دارند تا در دنیای واقعی ببینند که مارک وعده خود را حفظ کرده است. یک سؤال ، غیر از DJ کالا و سایر فروشگاه های آنلاین یا دو مورد اعتماد شما ، بیایید بگوییم که شما نیاز به خرید دارید ، اعتماد دارید؟ وقت آن است که در یک مارک مناسب تجارت و کارتون سرمایه گذاری کنید و به برند تجاری خود بیایید. هویتی که نه تنها رنگ و بوی انسان بلکه طبیعت انسانی نیز دارد. به این ترتیب مخاطبان شما برای عروسکی نمی افتند ، به یک انسان نگاه می کنند و اعتماد به نفس برای او آسان تر خواهد بود.

بسیار مهم است که در مخاطبان خود باشید. ابتدا متوجه شوید مخاطبان شما چه کسی است (سپس مخاطب شخصیت) و سپس ببینید که این مخاطب چگونه رفتار می کند و به کجا می رود. دنبالش کن هم آنجا بود. شما باید آنلاین باشید و به صورت آنلاین پاسخ دهید. حتی اگر به معنای خرید نباشد ، حتی اگر زحمت بکشد ، حتی. . . . شما باید آنلاین باشید و به صورت آنلاین پاسخ دهید. همین اواخر من پستی را در اینستاگرام شخصی خود قرار دادم که درخواست مشاوره در زمینه برندسازی کسب و کار را تا پایان Corona داشتم. همانطور که انتظار می رفت ، سیل بزرگی از درخواست ها به دست من رسید. من از فرصت امتحان استفاده کردم! صرف نظر از اینکه مخاطب من کیست ، تصمیم گرفتم به سه تماس یک باره پاسخ دهم و هر سه زودتر در لحظه جواب دهم. من به طور همزمان به این سه درخواست پاسخ دادم ، اما متنی را تهیه کردم که می گوید هشت ساعت دیگر مشغول کار هستم و عذرخواهی می کنم. ممکن است قابل اعتماد نباشد. از آخرین طبقه ای که تعریف کردم میزان رضایت 2٪ بود و به مشاوره و همکاری طولانی مدت بیشتری نیاز داشتم. به وضعیت مخاطبان من نگاه کنید.

  1. افرادی که من تقریباً به یک یا دو روز از اواخر پاسخ دادم: 1٪ رضایت و 100٪ بدون بازگشت. حتی در شبکه های اجتماعی
  2. افرادی که هم اکنون با آنها نظر دادم: حدود 5٪ رضایت و تکرار کاربران در همین زمینه. شعبه رسانه های اجتماعی حدود 5٪
  3. افرادی که من در لحظه پاسخ دادن به اواخر شب یا فردا به آنها پاسخ دادم: 1٪ رضایت و 100٪ بازگشت کاربر و 2٪ فالوس

تبلیغات آنلاین

تبلیغات همیشه راه حل خوبی بوده است. اما تبلیغات هدفمند و استراتژیک. در این زمان انواع تبلیغات را تجربه کنید. اگر با استراتژی پیش بروید ، میزان خطای کمتری خواهید داشت. پیشنهاد می کنم از مشاوران بازاریابی خود کمک بگیرید. طراحی در تبلیغات بسیار مهم است. تمام مناطق تبلیغاتی را بررسی کنید و سپس ارسال آنلاین را شروع کنید. در حال حاضر ، اکثر مردم اخبار و وب سایت هایی را مشاهده می کنند که اخبار Corona و سایت های خرید آنلاین محبوب را دنبال می کنند. شاید بهترین نوه برای انتشار در حال حاضر PPC یا پرداخت به ازای هر کلیک باشد.

این زمانی است که می توانید برای مشتریان پشتیبان گیری کنید. به آنها (در عمل ، قصد و نام تجاری برند) نشان دهید که آنها برای شما بسیار مهم هستند. پیشنهادات و پیشنهادهای ویژه زیادی را برای آنها بیاورید. بگذارید کاربر با شما و مشاغل شما درگیر شود. حتی اگر شما این کار را با موفقیت انجام دهید ، اما بله. من به یکی از مشاغلی که در این مدت با آن مشورت کردم پیشنهاد کردم که هدیه ای را برای همه سفارشات ارسال کند این تجارت گران قیمت رزین بود. در ابتدا او فکر کرد که ممکن است صدمه دیده باشد. اما در هفته اول NoRose ، سفارشات زیادی به دست آمد که نه تنها آنها را از دست داد بلکه حدود دو برابر سود هم داشت. من حتی انتظار نداشتم این کار را در این مدت انجام دهم. پیش بینی ما حدود یک ماه و نیم بعد بود. اما تبلیغات صحیح ، مخاطب هدف ، استراتژی فروش ، استراتژی هدف گذاری و غیره همه به درستی انجام شده و نتیجه عالی و غیر منتظره و در جهت مثبت.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا