دانش و فناوری

اپل واچ دیابت یک زن اوکلاهمایی را تشخیص داد

ساعت هوشمند اپل (Apple Watch) مجهز به سنسور ضربان قلب و قابلیت تشخیص Afib بوده و توانسته به کمک این گجت، دیابت یک زن اوکلاهمایی را تشخیص دهد.

ویژگی های سلامتی اپل واچ تاکنون چندین بار منجر به کشف های نجات بخش شده است. قبل از روز جهانی دیابت در تاریخ 14 نوامبر، جودیت لوبکه (Judith Luebke) از اوکلاهما اعلام کرد که دو سال پیش، این ساعت هوشمند دیابت او را تشخیص داده است.

ادامه مطلب در ادامه
بیشتر بخوانید:

  ممنوعیت فروش اپل واچ در آمریکا ؛ پای یک ایرانی در میان است!
  بررسی اپل واچ اولترا 2 ؛ معرفی ویژگی ها و قابلیت های بهترین ساعت هوشمند جهان
  ظرفیت حافظه داخلی اپل واچ های جدید به 64 گیگابایت ارتقا یافته است

تشخیص دیابت یک زن توسط اپل واچ
جودیت لوبکه در ابتدا هشدار ضربان قلب بالای خود را که روی اپل واچ نشان داده می شد، به استرس و اندوه فوت همسرش ربط می داد ولی همکارانش از او می خواستند به بیمارستان برود و آزمایش دهد. در همان زمان پزشکان بیماری دیابت او را برای اولین بار تشخیص دادند. وی حتی سطح قند خون بسیار بالایی داشت اما این مسئله را نمی دانست. لوبکه در این باره گفت:
«یک روز صبح جمعه، من نوتیفیکیشن روی ساعتم دیدم که نشون می داد در وضعیت A-FIB هستم. صبح آن روز با رئیسم صحبت کردم و گفتم امروز یک جلسه دارم و شاید بعد از آن به دکتر بروم. شاید هم نروم. اما او گفت بهتر است همین حالا به دکتر بروی.»

همان روز او به بیمارستان می رود و متوجه می شود که دیابت و قند خون بالا دارد. لوبکه اظهار کرده است: «اگر تا آخر هفته صبر می کردم، احتمالاً زنده نمی ماندم و اگر آن اعلان را روی ساعت خود ندیده بودم، مطمئنا برای رفتن به دکتر عجله نمی کردم.»
دختر او، شانون بوئرز (Shannon Bowers) نیز خوشحالی خود را از این بابت اعلام کرد و گفت: «نمی دانم بدون مادرم چه کار می کردم…. اگر اعلان ساعت و اصرار همکاران و رئیس او نبود، او الان اینجا نبود.»
این داستان نشان می دهد که مشتریان واقعی در جهان چگونه از اپل واچ استفاده می کنند و منافعی را کشف می کنند که هرگز نمی توانستند تصور کنند.
بیشتر بخوانید:

  بهترین ساعت هوشمند شیائومی ؛ راهنمای خرید اسمارت  واچ و اسمارت  بند شیائومی
  ساعت هوشمند پیکسل واچ 2 توسط گوگل معرفی شد [+قیمت و مشخصات فنی]
  آنر واچ 4 پرو معرفی شد [+مشخصات و قیمت]

نظر شما کاربران ای جی مارکت درباره تشخیص دیابت یک زن توسط اپل واچ چیست؟ به نظر شما ساعت های هوشمند تا چه حد می توانند در زمینه سلامتی و تشخیص بیماری به کاربران خود کمک کنند؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ای جی مارکت به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: 9to5mac
  

دکمه بازگشت به بالا