دانش و فناوری

اپل توسعه تراشه M2 خود را با کمک سامسونگ ادامه می‌دهد

طبق جدیدترین اطلاعات منتشر شده، بخش Electro-Mechanics شرکت سامسونگ در حال همکاری با اپل به‌منظور توسعه تراشه M2 سر ‌فته می‌شود که سامسونگ درحال توسعه آرایه شبکه‌ای توپ فلیپ چیپ (FC-BGA) برای نسل جدید تراشه اپل در سال 2022 است.

توسعه تراشه M2 اپل با کمک سامسونگ

طبق گزارش اخبار ای تیس سامسونگ پیش‌تر قطعات FC-BGA را برای تراشه M1 که در نوامبر 2020 عرضه شد، ارائه کرد. M1 اولین سیستم روی تراشه (SoC) می‌باشد که توسط اپل طراحی شده است. این تراشه درحال‌حاضر در مک بوک ایر 13 اینچی، مک بوک پرو 13 اینچی، آیپد پرو 12.9 و 11 ی چیپد.

اپلیکیشن پس از معرفی M1، شروع به توسعه M2 شده است. این شرکت در حال توسعه نه رایانه شخصی مک شرکت به M2 ووده

اورمن از اوایل سال جاری در خبرنامه Power On خود بلوتوث داشت که اپل درحال رراه این موارد جدید شامل مک با تراشه M2 نیز می‌شود. این امکان وجود دارد که ما شاهد معرفی برخی از این مک‌های جدید در رویداد WWDC 2022 در خردادماه باشیم. در مرحله‌ی اول، احتمالاً عرضه‌ی یک مک بوک ایر بازطراحی‌شده است.

توسعه تراشه M2 اپل با کمک سامسونگ

توسعه تراشه M2 اپل با کمک سامسونگ

Samsung Electro-Mechanics در پروژه توسعه Apple M2 شرکت کرده است زیرا بازده‌ی بالاتری را از سری‌های با شرکت می‌کند. تعداد انگشت‌شماری از شرکت‌ها وجود دارند که می‌توانند به طور قابل‌اعتماد FC-BGA را به اپل‌کننده عرضه کنند. ل ی ی ت ی ی ی ی FC FC FC FC FC FC B GA پ پ ت ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی رارر بسترها، FC-BGA نیاز به فناوری پیشرفته دارد که ورود به این تجارت را می‌کند.

شرکت LG Innotek نیز FC-BGA را می‌کند، این بخش در توسعه تراشه M2 مشارکت خواهد کرد.

نظر شما درمورد توسعه تراشه M2 اپل با کمک سامسونگ چیست؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا