دانش و فناوری

اپل با اتهام به متا، به دریافت کارمزد 50 درصدی خریدهای متاورس توسط این شرکت انتقاد کرد

اپل با وجود انتقاداتی مبنیبر دریافت کارمزد 30 درصدی خریدهای اپ استور، اکنون به طرح متا برای دریافت حدود 50 درصد از کمیسیون برای خرید دارایی های دیجیتالی که در داخل متاورس انجام می شود، پاسخ داده و با سرمایه به این شرکت، این تصمیم رایکارانه خوانده شده است.

شرکت ریکاری اپل به متا

دیروز، فاش شد که پیشتر با نام فیس بوک میشد، قصد خرید دارایی های دیجیتالی را دارد که در داخل بهاصطلاح “strong taverse” انجام می شود، کمیسیون 47.5 درصد دریافت می کند.

این کارمزد 47.5 درصد، درحقیق شامل 30 درصد کارمزد سخت افزاری علاوه بر هزینه 17.5 درصدی پلتفرم خواهد بود. در پاسخ به این طرح، اپل، Fred Sainz به ناظر بازار کفت که فیس بوک به‌سادگی ریا می‌کند و می‌کند از هزینه‌های پلتفرم خود اپل شکایت دارد،

متا بارها و بارها اپل را بهدلیل دریافت 30 درصد از کمیسیون توسعه دهی برای خریدهای درونبرنامه ای در اپ استور انتقاد کرده اند که این شرکت از کسب و کارهای کوچک و سازندگان بهعنوان قربانی در هرلحظه استفاده می کند. اکنون، خود متا به‌دنبال است که از همان سازندگان به‌میزان می‌توان از هر پلتفرم دیگری هزینه بیشتری دریافت کرد. یکه تازه‌ای این شرکت ریاکری متا را اعلام کرد. این نشان می دهد که سازندگان آنها بهدنبال از پلتفرم اپل استفاده می کنند، با خوشحالی از افراد و کسب و کارهای کوچکی که از پلتفرم خود استفاده می کنند، هزینه می کند.

شرکت ریکاری اپل به متا

شرکت ریکاری اپل به متا

فیس بوک و عامل این شرکت، مارک زاکربرگ، بارها اپ استور اپل و کارمزد 15 ا.

زاکربرگ در ژوئن 2020 بیان کرد که فیس بوک رویدادهای آنلاین پولی، اشتراک ها، نشان ها و سایر محصولات را تا سال 2023 برای سازندگان رایگان خواهند کرد و پس از آن، متا کمیسیون را اعلام کرد که «کمتر از 30 درصد از اپل و دیگران است. میگیرند. ”یمیسیون کمتر هنوز اعلام نشده است و کمتر در مورد” متاورس ”، وعده زاکربرگ ر

نظر شما درمورد چرخش متا و دریافت کارمزد سنگین از خریدهای صورت‌گرفته در داخل متاورس چیست؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا