دانش و فناوری

اپل: آیپد پرو M4 با 5.1 میلی متر ضخامت کاملا مستحکم است

آیپد پرو آخرین بار در سال 2018 باز طراحی شد اما از استحکام کافی برخوردار نبود. کاربران متوجه شدند که آیپدهایشان به راحتی خم می شوند و بسیار آسیب پذیرند. حالا در نسخه جدید آیپد پرو M4 بیشترین مانور بر روی ضخامت 5.1 میلی متری بدون لحاظ کردن برجستگی دوربین و سیستم ضد حرارتی آن است.سوالی که مطرح می شود این است که با این میزان ضخامت، مشکلی قبلی تکرار خواهد شد یا نه؛ جان ترونس معاون ارشد اپل در یک مصاحبه به این سوال پاسخ داده و تاکید کرده، در آیپد پروهای جدید، کاربران با چالش هایی که قبلا وجود داشت مواجه نخواهند شد. او ادعا می کند که ساختار داخلی آیپد پرو M4 کاملا بازطراحی شده و استحکام دستگاه نیز بیشتر شده است.

بیشتر بخوانید:

    لوگو سیب اپل در آیپدهای پرو نقش خنک کنندگی دارند
    انتقاد گسترده از ویدئوی تبلیغاتی آیپد پرو ، اپل را وادار به عذرخواهی کرد

آیپد پرو M4 با ساختار داخلی پیشرفته؛ ترکیبی از زیبایی و عملکرد
ترنوس فاش کرد که آیپد پرو 11 و 13 اینچی جدید دارای یک طرح داخلی جدید بوده و مادربرد که در وسط دستگاه قرار دارد با یک پوشش فلزی پوشانده شده است. به گفته ی وی این عامل باعث می شود استحکام دستگاه زیاد شده و همچنین به دفع حرارت نیز کمک می کند.
طبق ادعای اپل، به دلیل اضافه شدن ورق های نازک گرافیکی مسی که در محفظه اصلی و لوگوی سیب اپل، آیپد پرو 20 درصد عملکرد حرارتی بهتری دارد
بهرحال همه ی این ادعاها تا زمانی که یکی از آنها را در دست نگرفته و امتحان نکرده باشید، ثابت نخواهد شد. انتظار می رود اولین محموله های آیپد پرو M4 که احتمالا جزء بهترین تبلت های 2024 قرار بگیرند، در تاریخ 15 می عرضه شوند.
بیشتر بخوانید: 

    بهترین تبلت های شیائومی 2024
    بهترین تبلت های سامسونگ 2024

منبع: 9to5mac
 

دکمه بازگشت به بالا