دانش و فناوری

اوپو اولین تراشه NPU سفارشی خود را در رویداد INNO Day 2021 معرفی می‌کند

با نزدیک شدن به کنفرانس فناوری ویژه روز INNO 2021 Oppo، این شرکت رونمایی از رویدادهای کلیدی در این رویداد را آغاز کرده است. دیروز جدیدترین تیزر تکنولوژی بود دوربین یکپارچه Oppo را با هم دیدیم که برای تسخیر فضای کوچکی برای گوشی‌های هوشمند با لنزهای قدرتمند طراحی شده است. ادامه دارد و امروز صبح Oppo رسما اطلاع داده شد اولین تراشه NPU خود را برای بهبود کیفیت دوربین در روز اول رویداد آینده معرفی کنید.

کلیپ NPU Oppo

OPPO قبلاً اعلام کرده بود که “تولید تراشه” این شرکت طی چند ماه گذشته به طور قابل توجهی بهبود یافته است. اولین تراشه توسعه تراشه اوپو NPU (پردازنده عصبی) مستقل نامیده می شود که بر اساس فرآیند تولید 6 نانومتری TSMC ساخته شده است. این چیپست چینی است که شرکت چینی قصد دارد هفته آینده از آن رونمایی کند.

همچنین گزارش شده است که تیم توسعه تراشه OPPO در حال حاضر بیش از 2000 کارمند از جمله کارکنان و محققان دارد که اکثر آنها کارکنان R&D کوالکام و اینتل هستند. این خودی فاش کرد که این پروژه در ژوئن 2021 تکمیل شده است، اما به دلایلی به طور رسمی اعلام نشده است.

او همچنین فاش کرد که تراشه NPU مورد انتظار بر اساس سیستم 6 نانومتری EUV با کارایی بالا ساخته خواهد شد و توسط TSMC ساخته خواهد شد.

کلیپ NPU Oppo

کلیپ NPU Oppo

در سال‌های اخیر، تولیدکنندگان پیشرو گوشی‌های هوشمند در چین تلاش‌های چشمگیری در صنعت نیمه‌رسانا انجام داده‌اند. HiSilicon از هواوی، Surging S1 از شیائومی و V1 ISP از Vivo را دیده‌ایم.

در فوریه 2020، Oppo مقاله‌ای با عنوان «ایده‌هایی برای طراحی فناوری پایه» منتشر کرد که در آن سه پروژه کلیدی، از جمله توسعه نرم‌افزار، فضای ابری و «طرح ماریانا» با تمرکز بر تراشه‌ها مشخص شد. همچنین گزارش شده که عنوان این مقاله به این دلیل است که ماریانا عمیق ترین حفره جهان است و پتانسیل بالای پروژه را نشان می دهد.

نه تنها این، اوپو با کمک این برند در سال جاری تعداد زیادی آگهی را با نام MARSILICON به ثبت رسانده است، از جمله B، X، O، C، Z، M، E و غیره. برای اطلاعات بیشتر، منتظر رویداد INNO Day 2021 هستیم که برای 14 دسامبر در ساعت 16:00 به وقت محلی برنامه ریزی شده است.

نظر شما در مورد معرفی تراشه NPU سفارشی Oppo برای بهبود کیفیت دوربین گوشی های هوشمند این شرکت چیست؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا