اخبار بازار

اولین گام مدیر محصول

مدیریت محصول کار ساده ای نیست ، کلاسیک و پرسود است.
من نمی خواهم کسی را در انتخاب یک محصول مدیریت شغلی بترسانم یا اگر می خواهم ارزش و اهمیت این شغل را بیش از حد افزایش دهم ، فقط این جمله را نوشتم تا به شما بگویم مسیری که شما انتخاب کردید آسان نیست. شما باید محصول را زندگی کنید ، باید درد را از محصول خارج کنید ، باید از شادی محصول راضی باشید ، باید با رشد ، توسعه و به روز بودن آن به روز باشید ، به عبارت دیگر باید همه چیز را برای محصول مادر تمام کنید. آن را تنها بگذارید.
اگر هنوز قصد دارید وقت و انرژی خود را نه به عنوان یک مدیر محصول صرف کنید بلکه به عنوان یک مادر محصول برای رشد و پیشرفت فرزندتان ، از شما دعوت می کنم بعنوان یک مدیر محصول برخی از اولین تجربیات و مراحل من را بخوانید.

اهداف رئیس خود را بدانید
مشتری اول شما مدیر شماست ، بنابراین به نیازها ، خواسته ها و اهداف او دقت کنید و سعی کنید همه ابهامات را پیدا کنید. به یاد داشته باشید که شما نه تنها از نظر موفقیت محصول بلکه در متعادل کردن اهداف شرکت ، زیر ذره بین هستید.

یااز دانش بازار به خوبی استفاده کنید
مدیران بازار بیش از هر کس با مشتریان در تماس هستند و آنها به خوبی با نقاط قوت و ضعف بازار آشنا هستند و می توانند درک عمیقی از فعالیت محصول و همچنین بازخورد مشتری درباره محصول را برای شما فراهم کنند.

با مشتری صحبت کنید
از تعامل مستقیم با مشتریان نترسید. در بیشتر موارد ، مشتریانی که به طور فعال از محصول شما استفاده می کنند می خواهند در هنگام استفاده از محصول با شما درباره تجربیات خوب و بد صحبت کنند ، بینش و قدرت به شما می دهند تا تصمیم گیری و معاملات بهتر را انجام دهید. یک راه برای اتصال به شبکه های اجتماعی مشتری خود ، مانند توییتر ، فکر می کنم مدیر و بنیانگذار Isminar ، برقراری ارتباط خوب است. به یاد داشته باشید ، تنها راه برای درک ارزش محصول شما صحبت با افرادی است که بیشترین استفاده را از این محصول به عنوان مشتری دارند.

از محصول استفاده کنید
اگر شما مدیر محصول یک شرکت کالای مصرفی هستید ، استفاده از این محصول بی فایده است زیرا مجبور هستید روزانه از آن محصول استفاده کنید ، بنابراین دریافت بازخورد مشتری برای شما مؤثرتر خواهد بود. اما اگر در یک شرکت فناوری پیشرفته در حال توسعه برنامه های تجاری هستید ، از مهندسان خود بخواهید که به شما اجازه دهند به نسخه آزمایشی دسترسی پیدا کنید تا بتوانید خودتان به محصول متصل شوید. به یاد داشته باشید که هیچ تجربه ای نمی تواند درک بهتری از محصول و اصطلاحات مشتری نسبت به استفاده از محصول و نقش مشتری داشته باشد.

حداقل ده تماس پشتیبانی مشتری بنشینید
همانطور که در ابتدای مقاله به شما گفتم ، مدیریت محصول کاری نیست که بتوانید روی میز خود بنشینید و فقط کنار بیایید ، بلکه باید کفش های آهنی را بپوشید و به میدان بروید. یکی از این زمینه ها بخش پشتیبانی شرکت است. تیم های پشتیبانی مشتری همیشه به سؤالات مختلف مشتری پاسخ می دهند. اعضای این تیم کسانی هستند که مهارت های لازم برای حل سوالات و مشکلات دشوار را دارند که توسط مشتریان پرسیده می شوند. بنابراین ، این مهم است که شما به عنوان مادر محصول ، به دنبال نظرات و سوالات مشتری در مورد کارکنان باشید و درک کنید که چگونه تیم پشتیبانی با مشتری ارتباط برقرار می کند و از این دانش برای تقویت بیشتر درک مشتری از محصول استفاده می کند. لطفاً توجه داشته باشید که اگر قادر به برقراری ارتباط با مشتری نیستید ، جلسات هفتگی را با مدیر پشتیبانی ترتیب دهید و از آنها بخواهید که سؤالات اول و پاسخهای پشتیبانی را بدست آورند. اما دوباره ، از دیدگاه وستون ، این کار را انجام دهید و به گزارش های مدیر تیم پشتیبانی بستگی نداشته باشید.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا