بازاریابی

اولین کار خود را در بازاریابی و ارتباط با عاقلانه انتخاب کنید (قسمت 1 از 2)

قسمت 1 از 2

این ده نکته به فارغ التحصیلان ارتباطات و بازاریابی کمک می کند تا در مراحل اولیه کار بازاریابی خود تصمیمات درستی بگیرند. بنابراین شما به تازگی با داشتن مدرک دیپلم یا مدرک دیپلم در بازاریابی یا ارتباطات جمعی فارغ التحصیل شده اید و هیچ نمی دانید از کجا و چگونه می توانید شغل رویایی خود را پیدا کنید. تصمیمی که شما در مورد اولین شغل خود می گیرید مهم است زیرا این کار بر بقیه حرفه شما تأثیر می گذارد و شکل می گیرد. خبر خوب این است که فرصت های زیادی برای فارغ التحصیل بازاریابی و ارتباطات وجود دارد. Waiting Basket سبدی پر از زندگی ، سرگرمی ، غافلگیری و پاداش است که اگر سخت کار کنید ، قلب خود را دنبال کنید و به راه خود در نردبانهای شرکتی ادامه دهید.

در اینجا 10 نکته برای کمک به شما در آماده سازی بهتر برای این نقش دشوار آورده شده است.

نقاط قوت و ضعف خود را بدانید

نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید. آن را بنویسید و انواع مشاغل مناسب برای شما را ارزیابی کنید. نویسنده خوبی هستید؟ اگر چنین هستید ، می توانید موقعیت هایی راجع به نوشتن ، ویرایش یا اسکریپت در نظر بگیرید. برخی از این مکانها شامل نویسنده حق چاپ ، روزنامه نگار اینترنتی ، ویراستار ، فیلمنامه نویسان و غیره است. اگر فکر می کنید در مدیریت زمان مشکل دارید ، از مشاغلی که شما را مجبور به نظارت دقیق بر برنامه ها می کند اجتناب کنید – و مقام های ارشد مانند مدیر اجرایی بازاریابی ، مدیر پروژه ، دستیار محصول که شما را ملزم به داشتن بسیار کامل ، دقیق و با محوریت می کند.

اولین کار شما مهمترین است

به یاد داشته باشید که اولین کار شما سرعت شغلی شما را کاملاً مشخص می کند. بنشینید و آنچه را که واقعاً در زندگی می خواهید ارزیابی کنید. قاعده کلی دریافت شغل در یک MNC معتبر است. هنگامی که برای اولین شغل خود با یک شرکت خوب در ارتباط هستید ، این تعداد مایل خوب به شما می دهد و شغل های بعدی شما را تقویت می کند. حوزه دیگری که باید در نظر بگیرید ماهیت کار است. آیا شما علاقه مند به پذیرش خدمات حساب کاربری تبلیغاتی ، بازاریابی مشتری ، روابط عمومی ، تحقیق یا روزنامه نگاری و غیره هستید؟ همه این موارد باید در اوایل کار شما برطرف شود. پس از شروع یک موقعیت بازاریابی برای مشتریان ، شانس شما برای تبدیل شدن به یک نقش تبلیغاتی ، در آخرین قسمت کار ، بسیار ناچیز خواهد بود.

برای برقراری ارتباط از رسانه های اجتماعی استفاده کنید

رسانه های اجتماعی نحوه عملکرد شبکه ها را در متن امروز تعریف مجدد کرده اند. در حالت شبکه های سنتی ، فرد باید در دراز مدت مکالمات کوچک ، معتبر به نظر آورد ، اعتصاب و حفظ روابط را انجام دهد. با داشتن رسانه های اجتماعی ، دوست داشتن و ایجاد اتحاد با داشتن موانع کمتر برای ورود بسیار ساده تر است. از فیس بوک خود به نفع خود استفاده کنید. سعی کنید افرادی را که در حال حاضر مشغول بازاریابی و / یا مشغول به کار در صنعت هستند تحقیق و اضافه کنید. اکثر مردم برای دوست داشتن در فیس بوک بسیار باز هستند و پس از برقراری ارتباط ، ما به آرامی علاقه شما به اشتغال را درگیر می کنیم.

در مشاغل کوچک و متوسط ​​موضع گیری کنید

اگر نمی توانید مشاغل بوتیک را در شرکت های چند ملیتی بزرگ تأمین کنید و نمی توانید صبر کنید تا برای کار رویایی منتظر بمانید ، برای شرکت در کار با شرکت های کوچکتر یا طراحی خانه یا شرکت های خردسال در نظر بگیرید. ما می دانیم که رقابت شدید است و در یک آژانس معتبر به زمین می خورد ، گاهی اوقات همه اینها به شانس بستگی دارد. اگر یک شرکت کوچک شما را به عنوان یک مقام جوان پذیرفته است ، از آن استفاده کنید و از آن بعنوان فرصتی برای یادگیری مهارت های متنوع تر استفاده کنید. در کمترین تنظیم ، یاد می گیرید که چگونه وظیفه چند وظیفه ای داشته باشید و مهارت های گسترده ای مانند مدیریت ، لجستیک ، صداقت و حتی مدیریت منابع انسانی کسب کنید. مقدمات کوچکتر نیز تمایل بیشتری برای استخدام فارغ التحصیلان تازه دارند. اگر کارفرمای خوبی را پیدا کردید که شما را آماده کند ، دریغ نکنید. ابتدا شغل را بپذیرید.

در مورد تجارت اطلاعات کسب کنید

با خواندن اعلامیه های مربوط به صنعت خود ، اصطلاحات ، شیوه ها و کارمندان اصلی صنعت را بیاموزید. اگر در زمینه بازاریابی هستید ، مجله بازاریابی ، AdAsia را دریافت کرده و اطمینان حاصل کنید که با گزارش های خبری ، مجلات و مقالات سرمقاله در این مجله به روز شده اید. در رابطه با روابط عمومی ، صنعت رسانه در سنگاپور را مطالعه کرده و پیچیدگی های روش های مختلف گزارش دهی ، شکل هر روزنامه نگار و رسانه ها را تحلیل کنید. نحوه گزارش روزنامه ها از ساعات کاری به تعویق می افتد. از نظر محتوا ، ورق های مختلف نیز تمرکز و دامنه پوشش متفاوتی دارند.

توصیه می شود

با اساتید صحبت کنید و ببینید که آیا آنها می توانند توصیه هایی برای شما ارائه دهند یا خیر. بیشتر استادان هنوز در ارتباط با صنعت هستند و قادر خواهند بود تا شما را با مخاطبینشان متصل کنند. البته ، اینکه آیا آنها به آنها کمک می کنند ، بازتابی از نحوه ایجاد رابطه خود با آنها در دوره تحصیلی است. این مدرس برای تماس با دوستان از مسافت اضافی عبور خواهد کرد و شما متعجب خواهید شد که چگونه این حرکات برای شما پیش می رود.

CV “تلفن همراه شما”

این خاص است اما نکته اینجاست که CV خود را در درایو انگشت شست خود ذخیره کنید و همیشه آن را با خود حمل کنید. اگر شما از نوع فعال و ادعا هستید ، می توانید هر برخوردی را تبدیل کرده و به یک مشتری بالقوه ملاقات کنید. فقط با افراد در سن خود دوستانه نشوید. بروید و راه‌های ملاقات با سالمندان را پیدا کنید و احتمالاً یک نفر از 10 نفر یک شغل داشته یا حداقل درخواست شما را خواهد داد. شما می توانید رزومه خود را به روز کنید و هنگامی که روی سرب کلیک می کنید ، سریعاً به آن ایمیل دهید. به یاد داشته باشید که در صنعت بازاریابی و ارتباطات ، همه چیز مربوط به سرعت ، شبکه ها و مراجعه ها است.

آژانس خود را شروع کنید

اگر روحیه کارآفرینی با پایه و اساس تجاری خوب دارید ، ممکن است به فکر شروع کار خود باشید. شما می توانید خدماتی مانند ترجمه ، نوشتن رونوشت ، طراحی ، روابط رسانه ای ، طراحی وب یا مدیریت پروژه و غیره ارائه دهید. این خاص است اگر نتوانید شغلی پیدا کنید اما منابع مالی بیشتری دارید و شجاعت خروج را دارید. آهسته شروع کنید و از مشتریانی که می آیند استقبال کنید. شما نمی توانید در مشتریان خود گزینشی باشید مگر اینکه توانایی نگهداری داشته باشید. پایه خود را بسازید و آگاهی بیشتری در مورد شغل خود آهسته ایجاد کنید.

به دوره های غنی سازی بروید

در وسط جستجوی شغل خود بروید و خود را غنی کنید. شرکت در دوره هایی که به شما امکان می دهند عمیق تر در رشته تحصیلی خود باشید. برخی از دوره هایی که ممکن است فکر کنید مربوط به روابط رسانه ای ، مهارت مذاکره ، Adobe Photoshop ، نوشتن مؤثر در تجارت ، ارتباط با بحران و غیره است.

به رویدادهای تجاری بپیوندید

برای برخی از رویدادهای مهم تجاری ثبت نام کنید و از آنجا به دنبال فرصت های شغلی باشید. موسسه بازاریابی سنگاپور برای بازاریابان سنگاپور تجمعات و گفتگوهای ماهانه را برگزار می کند. شبکه بازاریابان شبکه هر چهارم توسط MIS برگزار می شود و در آن بازاریان صنایع مختلف حضور دارند. افراد تبلیغاتی همچنین جلسات ماهانه خود را ملاقات می کنند ، اما دسترسی تا حدودی دشوار است. به رویدادهای فارغ التحصیلان بپیوندید و تمام فرصت ها را برای صحبت با بزرگان حاضر در این رویداد به عنوان مربی یا به عنوان استخدام کننده احتمالی پیدا کنید.

یادتان باشد که حرفه بازاریابی و ارتباطات خود را به عهده بگیرید. در حالی که دستیابی به اولین شغل رویایی شما مهم است ، آن را بیش از حد مورد تأکید قرار ندهید ، زیرا اگر آمادگی کامل برای چالش های شغلی آینده نداشته باشید ، هرگز یک کار رویایی وجود نخواهد داشت. ما باید دائماً خودمان را به چالش بکشیم ، در مورد انتظارات خود عمل کنیم و در هنگام رسیدن از پیشنهاد شغلی احتمالی خود استفاده کنیم. بعد از امضای خطوط نقطه ، حدس نزنید ، مخصوصاً وقتی دومین نمایش را دارید. پیش بروید و فکر کنید که اولین کار شما پاداش خواهد داشت و به خود یادآوری کنید که تا حد امکان تجربه خود را از این سفر بکشید.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی و مارکتینگ کلیک کنید 


منبع خبر: اولین کار خود را در بازاریابی و ارتباط با عاقلانه انتخاب کنید (قسمت 1 از 2)

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا