اولین مزرعه عمودی جهان که با هوش مصنوعی و ربات ها کنترل می شود رونمایی شد

 اولین مزرعه عمودی جهان که 20 طبقه دارد و توسط هوش مصنوعی کنترل می شود در استان سیچوان چین رونمایی شد. این مزرعه عمودی با هدق مقابله با چالش های کشاورزی مانند محدودیت های فضایی طراحی شده است.
فضای محدود در مناطق شهری باعث می شود که مزارع عمودی به گزینه ای مناسب برای کشت محصولات تبدیل شوند. در حالی که مزارع عمودی در سراسر جهان پراکنده هستند، اولین مزارع تجهیز شده با فناوری های هوش مصنوعی در چین معرفی شده است.

ادامه مطلب در ادامه
بیشتر بخوانید:

  گوگل به زودی پیش نمایش هوش مصنوعی جمینای را به نمایش می گذارد
  مدیر ارشد OpenAI: از هوش مصنوعی توقع بیش از اندازه نداشته باشید
  شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک به دنبال جذب سرمایه 1 میلیارد دلاری است

هوش مصنوعی اولین مزرعه عمودی جهان در چین را اداره می کند
تیم محققان از مؤسسه کشاورزی شهری (IUA) در آکادمی علوم کشاورزی چین (CAAS) برای کشت و برداشت کاهو از ربات هایی بهره می برند که به نظر می رسند توانایی پرورش و برداشت کاهو را در مدت 35 روز دارند.
اولین مزرعه عمودی جهان
این مزرعه به وسیله یک سیستم کنترل مبتنی بر هوش مصنوعی قادر است در یک زمان کوتاه گیاهان را پرورش دهد. این سیستم کنترل، از تکنولوژی ها و الگوریتم های پیشرفته برای نظارت، تجزیه و تحلیل و تنظیم متغیرهای کلیدی محیطی استفاده می کند.
این مزرعه همچنین از یک سیستم نورپردازی مخصوص استفاده می کند تا بهره وری بالایی را داشته باشد. به گفته “ونگ سن”، یکی از پژوهشگران دانشگاه زراعی چین، این مزرعه از ترکیب متنوعی از نورها برای بهبود کاشت و رشد گیاهان استفاده کرده است.
به گفته محققان، پرورش گیاهان در مزارع عمودی و مزارع سنتی هیچ تفاوتی ندارد. مزارع عمودی می توانند مشکلات کشاورزی سنتی را رفع کرده و محیطی مناسب برای کاشت گیاهان در محیط های شهری فراهم کنند. همچنین، این نوع مزارع می توانند مدت زمان پرورش گیاهان و تلفات را کم کنند.
بیشتر بخوانید: 

  هوش مصنوعی چیست
  طراحی لوگو با هوش مصنوعی
  بهترین سایت های هوش مصنوعی برای گرافیست ها
  بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید متن ؛ با این ابزارها حرفه ای شوید

نظر شما درباره ی  اولین مزرعه عمودی جهان که توسط هوش مصنوعی کنترل می شود چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
 

دکمه بازگشت به بالا