اخبار بازار

انواع خطاهای پیش بینی شده را محاسبه کنید

در این پست قصد دارم انواع خطاهای پیش بینی را بررسی کنم.

1) دقت پیش بینی

2) MAD

3) MSE

4) MAPE

در مثالی 5 ماهه از فروش یک محصول فرضی توضیح داده شده است.

اولین نکته ای که باید در نظر بگیرید خطا است که مقدار مطلق اختلاف فروش واقعی برای پیش بینی است و مبنای همه محاسبات ما خواهد بود.

اولین خطای پیش بینی دقت پیش بینی این با تقسیم خطا بر مبلغ واقعی فروش بدست می آید. و این یکی از مهمترین KPI ها در هر برنامه ریز مورد نیاز است و هرچه دقت پیش بینی بالاتر باشد ، هزینه عملیاتی شرکت پایین تر و میزان سود شرکت نیز بیشتر می شود.

میانگین انحراف مطلق (MAD)

در این روش ، دقت پیش بینی با استفاده از خطاهای متوسط ​​دوره مورد نظر محاسبه می شود. و هرچه MAD پایین تر باشد ، دقت پیش بینی بالاتر می رود.

خطای میانگین مربع (MSE)

روش دیگری به نام MSE وجود دارد که میانگین قدرت خطاهای دو دوره را بررسی می کند. این روش مانند MAD اندازه گیری خاصی از اشتباهات نیست ، اما کمتر خوب است :)

میانگین خطای درصد مطلق (MAPE)

نتیجه تقسیم خطا با مقدار واقعی فروش * 100 MAPE بدست می آید و درصد انحراف را نشان می دهد ، و به دلیل درصد مشاهده امکان خواندن آن آسان تر است و همچنین در نرخ پیش بینی خط درک مشابه را برای همه ایجاد می کند. در مقایسه با MAD و MSE ، میزان خطای بهتری را نشان می دهد.

اکنون که همه خطاهای پیش بینی را با هم بررسی کرده ایم ، باید یادآوری کنم که علاوه بر پیگیری ماهانه این اعداد و برگزاری جلسات برای بررسی عوامل برنامه ریزی تقاضا و جلوگیری از خطاهای مکرر ، گاهی اوقات عوامل خارجی بر پیش بینی مانند افزایش قیمت تأثیر می گذارد. محصول یا تأثیر سیاست ها و تحریم های دولت ، که ممکن است در زمان معینی بالاتر یا پایین تر از حد انتظار باشد ، محصول مورد نیاز باشد ، جمع آوری و تجزیه و تحلیل این خطاها باعث افزایش سطح دقت و کارآیی شما می شود.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا