عمومی

انفجار یا آتش بازی در تبریز؛ توییتر و انحراف افکار عمومی


امشب ، پنجشنبه 29 مرداد 1399 ساعت 22:16 ، صدای یک سری انفجار در منطقه تبریز را شنیدم.

ماجرا مربوط به کلیپی زیر بود که خبرگزاری نصر چند ساعت بعد منتشر کرد:

https://www.instagram.com/p/CDR59MWAqBr/؟igshid=94hnpi0r93v6

اما توییت های ارسال شده توسط سازندگان جدول برای ساکنان تبریز خنده دار بود ، نمونه ای از توییت ها را ببینید:

برای بررسی توییتهای بیشتر ، جستجوی “تبریز” یا اینجا کلیک.

بعد از چند دقیقه توییت خواندن ، احساس خواهید کرد که این حقیقت بوده و خبر واقعی بوده است ، اما همه اخبار یک دروغ کامل بوده و در تبریز هیچ انفجاری وجود نداشته است.

متأسفانه امروز به دلیل تأثیر بسیار زیاد شبکه های اجتماعی و شناخت کافی از مردم در این زمینه ، اطلاعات غلط زیادی از این طریق به ما داده می شود ، اطلاعات غلط از چند سال پیش و قبل از ظهور و گسترش شبکه های اجتماعی در تاکسی ها یا MS به ما رسیده است ، امروز با آنها بیشتر آشنا هستیم. در شبکه های اجتماعی

همه ما دوستان و آشنایانی داشتیم که از آنها پیامهای متنی مانند این دریافت کردیم:

“ارسال 3 دعا به 3 نفر ، ارسال پیامک بعد از 3 روز ، 3 روز ، خبرهای خوب را خواهید شنید.”

“امروز ، میدان مغناطیسی زمین متراکم تر می شود و بهتر است تلفن های همراه خود را خاموش کنید یا خواهید مرد.”

یا غریبه هایی که صدا می کنند و می گویند جواهر پیدا کرده اند و برای فروش آن به کمک نیاز دارند ،

یا ایمیل های تقلبی که خبر فوت یک شخص را با خانواده خود در گینه بیسائو گزارش می دهند ، از شما می خواهند برای تأیید دارایی های آن شخص ، شماره حساب و برخی وجوه و جزئیات را ارسال کنید.

امروز هیچ خبری در مورد این پیام های متنی ، ایمیل و تماس وجود ندارد ، زیرا با ظهور شبکه های اجتماعی و گسترش ارتباطات بین افراد از نقاط مختلف جهان ، بیشتر اخبار دروغین اعتبار ظرف چند روز اعتبار خود را از دست می دهند و مردم از واقعیت آگاه می شوند.

اما امروز به دلیل سرمایه گذاری های کلان در پخش و تغییر افکار عمومی و استفاده از روبات های روان در شبکه های اجتماعی ، این نوع اخبار طعم سیاسی و اجتماعی به خود گرفته است. همه ما درباره کتاب جنگ نرم در کتاب های آموزش دفاعی در مدارس شنیده ایم ، اما به دلایلی به این کتاب ها علاقه مند نبودیم و از واقعیت آگاه نبودیم.

من آمار سایر کشورها را نمی دانم ، اما متأسفانه مهندسی اجتماعی و برنامه ریزی بسیار تأثیر می گذارد بر مردم ایران ، خواه این جریانها از داخل کشور باشد یا از خارج از کشور ، ما ایرانیان خیلی علاقه مند به حاشیه ها و اسطوره ها هستیم. همچنین ممکن است ما آنها را ابزار خوبی برای برآورده کردن احساسات و نیازهای روانی خود بدانیم ، زیرا بیشتر ما کودکی سالم نداشتیم و اسطوره را درمان درد ، روانشناسی و علم کثیف می نامیم. همه ما منتظر هستیم که اعجاز در اعماق ذهن ما اتفاق بیفتد و افرادی را می شناسیم که باعث ایجاد مشکلات جامعه ما می شوند که از درون ما پدید آمده اند. تحت تأثیر شبکه های اجتماعی ، به مجازات اعدام اعتراض می کنیم و حقوق برابر و حقوق بشر را می خواهیم ، اما جیب های یکدیگر را اعدام می کنیم و به تمام نیازهای حیوانات خود پاسخ می دهیم.

خانه در حال خراب کردن استجهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه مطالب عمومی کلیک کنید 


منبع خبر: انفجار یا آتش بازی در تبریز؛ توییتر و انحراف افکار عمومی

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا