اخبار بازار

اندازه بازار را چگونه تخمین می زنیم؟

کسانی که در زمینه بازاریابی یا دارندگان مشاغل و یا حتی کسانی که زمانی برنامه های تجاری نوشتند با مفهوم اندازه بازار آشنا هستند. برای محاسبه درآمد و سودآوری شرکت از ارائه محصول یا خدمات ، ابتدا باید تقاضای کل آن را تخمین بزنیم.

در اینجا چند روش برای ارزیابی اندازه یک محصول آورده شده است

1) استفاده از گزارشات منتشر شده توسط شرکتهای بزرگ تحقیقاتی در سراسر جهان یا محلی. بعضی اوقات این اطلاعات رایگان است و گاهی خریداری می شود. ابتدا سعی کنید یک جستجوی معتبر ، به روز ، مطمئن و رایگان در گوگل پیدا کنید. بعضی اوقات ، حتی اگر اطلاعات قدیمی باشد ، می توان آنرا به روز کرد.

2) برای به دست آوردن تعداد تخمینی کالای مصرفی می توانید میزان تولید سالانه را با حجم واردات سالانه کاهش داده و میزان صادرات را کم کنید.این اطلاعات توسط وزارت صنعت و وزارت بازرگانی تهیه شده است.

3) بازار هدف خود را بطور کامل و دقیق تعریف کنید. هرچه این تنظیم دقیق تر و ملایم تر باشد ، تعداد افرادی که می خواهید روی آنها تأثیر بگذارید ، مشتری بالقوه شما هستند. علاوه بر ویژگی های جمعیتی ، رفتار و سبک زندگی آنها را نیز تعریف کنید. برای به دست آوردن شماره های درست از پورتال ملی آمار استفاده کنید.

4) نتایج موارد 1 ، 2 و 3 را با یکدیگر مقایسه کرده و اندازه بازار را تخمین بزنید.

اینها در صورتی است که می خواهید با استفاده از اطلاعات بازار موجود ، بازار را ارزیابی کنید.

اگر قبلاً کالای مشابهی را در بازار دارید ، می توانید اطلاعات مربوط به فروش آن کالا را نیز درج کنید.

اگر می توانید انجام دهید این تحقیق در بازار کاملاً متفاوت است و می توانید مستقیماً به بازار هدف خود بروید و میزان پذیرش آنها از محصول را به روش های خاص اندازه گیری کنید. همچنین می توانید با بدست آوردن فروش رقیب برای این محصول خاص ، میزان کل بازار را تخمین بزنید.

توجه به این نکته ضروری است که محصولات جایگزین برای برآورد حجم احتمالی بازار موثر هستند ، بنابراین سعی کنید در این زمینه بسیار منطقی باشید.


جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 


منبع خبر: اندازه بازار را چگونه تخمین می زنیم؟

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا