عمومی

انتقام سایبری از دختر خاله ، اینستاگرام


مردی به دلیل ارسال تصاویر جعلی از پسر عموی خود در اینستاگرام دستگیر شد

سرهنگ مرتضی ابوطالبی ، فرمانده پلیس واتا یزد گفت: “عروس 24 ساله به تازگی با مراجعه قضایی به پلیس فتا بازگشت و ادعا می کند که شخص ناشناسی صفحه ای به نام خود را در فضای مجازی ایجاد کرده و از عکس های شخصی و شخصی وی سوءاستفاده کرده است.” او سعی می کند زندگی مشترک خود را مختل کند.

انتقام سایبری
انتقام سایبری

کارشناسان پلیس در مناطق قبیله ای تحت نظارت دولت فدرال مرتکب ، پسر عموی شکایت را برای انجام اقدامات فنی و استفاده از تاکتیک های پلیس شناسایی کردند و پس از دریافت دستور قاضی را احضار کردند.

در مواجهه با ادله جرم ، متهم به این جنایت اعتراف کرد و اظهار داشت که علت ارتکاب این جرم امتناع متهم از ارسال درخواست به برادرش بوده است.

وی اظهار داشت: کاربران باید توجه داشته باشند که جعل هویت و عناوین اشخاص حقیقی و حقوقی در فضای مجازی به حدی رایج است که سازمان ها و اشخاص می توانند با تشکیل پرونده شکایت در دفاتر خدمات قضایی ، مشکل را رصد و پیگیری پرونده را انجام دهند.

متأسفانه برخی از کاربران بر این باورند که استفاده از نام و شهرت افراد دیگر در این فضای مجازی جرم محسوب نمی شود و ایجاد یک حساب کاربری ، گروه یا صفحه ای برای سردرگمی دیگران با نام آنها است ، بنابراین باید توجه داشته باشید که این یک جرم است و عواقب قانونی خواهد داشت.

من نمی خواهم به هیچ وجه توصیه کنم که مادر غیرفعال باشد.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه مطالب عمومی کلیک کنید 


منبع خبر: انتقام سایبری از دختر خاله ، اینستاگرام

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا