فیلم و هنر

انتقام‌جویی مردانه / «خشم مردانه»؛ وقتی کشتن معمولی و پیش‌پاافتاده می‌شود

مجله نماوا ، ندا قوسی

اگر این فیلم را ندیده اید ، این فضا می تواند بخش هایی از داستان را آشکار کند

تصویرسازی ، مانند قصاص و نفرت ، یکی از موضوعاتی است که همیشه در صنعت فیلم طرفداران و مخاطبان داشته است. این واقعیت که یک قهرمان نمی تواند در برابر بی عدالتی ها و بی رحمی هایی که بر او وارد شده است مقاومت کند و اگر به تنهایی از خود انتقام بگیرد ، با کمک پلیس و مقامات انتظامی – و مطمئناً با شجاعت و شجاعت عامل جنایتکار کم است. ، موضوعی است که برای مخاطبانش در هر سنی مطرح است. گویی بیننده با دیدن انگیزه انتقام و انتقام شخص – بخصوص شخص ، نه گروه – احساس همدلی و همدلی فزاینده ای را ایجاد می کند ، گویی در حال درک قدرت درونی خود است و بنابراین این حرکت از طرف او هنگامی که یک خارجی ، قهرمانی که به عنوان یک اثر هنری به تصویر کشیده شده و به تصویر کشیده شده است ، و انرژی و تلاش او با بیننده مخالفت شده و ساخته می شود ، از داستان نادرست – و گاهی اوقات غیرممکن و غیرممکن – که شخصی دوست دارد خوشحال می شود. او ، سازنده و سازنده است. فیلم “صدای مردان” دقیقاً مشابه است.

این فیلم اثری بصیرت انگیز و قابل فهم است از تلاشی روشن ، متفکرانه ، برنامه ریزی شده و مقتدرانه توسط پدر بی سواد در اعدام ناعادلانه فرزند بی گناه و بی سواد خود و وقف تلاش های واقعی و مستقیم او انتقام: اشاره به همه انواع انتقام (مخصوصاً قسمت پایانی فیلم).

با خواندن و خواندن داستان یک خطی این اثر آمریکایی ، ممکن است به نظر برسد که مورد رایج و تکراری است ، یعنی انتقامی که همیشه در آثار مختلف شرح داده شده و تصویر آن دیده و وجود داشته است ، اما فیلم کارکردهای متفاوتی دارد. و یکسری داستانها. یک فیلم ترسناک ، با تمرکز بر مواردی مانند عشق خانواده ، تمجید از تلاش فرد برای یافتن حقیقت ، انتقاد از مدافع ، مخاطب را بیشتر جذب می کند و اساساً بر ذهن بیننده در داستان آتشین خود تمرکز می کند.

شخصیت اصلی فیلم در بین دوستانی که به تازگی به جرگه پیوسته اند “H” نامیده می شود. (H آغاز قهرمان به معنای شجاع بودن است) بیننده در حالی که تماشا می کند ، همانطور که در گذشته و گاهی در روزهای آینده بالا و پایین می رود ، متوجه می شود که داستان این مرد عصبانی تر و عمیق تر از آن چیزی است که در ابتدا متوجه شده بود. این بدان معناست که داستان فقط در مورد مردی سرد ، تنها و مرموز نیست که توسط یک شرکت انتقال پول استخدام شده است نه تنها به عنوان نگهبان ، بلکه مساله اصلی نفرت بزرگی است که او در آن تمام غم و اندیشه خود را برای انتقام گذاشت. ریختن ناعادلانه خون کودک

نکته بسیار مهم دیگر در فیلم این است که مخاطب از قبل با مدل کار آشنا است و می داند و فکر می کند که پیروزی نهایی یک قهرمان قوی و مداوم در فیلم دارد ، اما فروش خوبی ندارد و مخالفان را جاسوس و اصلی می کند جنایت پوچ است. به وضوح و درک عقل ، تفکر ، خرد ، شجاعت و مهمترین تجربه با شخصیت های شیطانی ، و این راز را می توان در آثار غربی آموخت و مشاهده کرد (در ساخت فیلم عاقلانه و اجازه دهید سینمای ما نیز متوجه شود که ما نباید بد کار کنیم و بدکاران احمق ، احمق و احمق به نظر می رسند.) خوب و بد؟ زیرا نیازی به صحبت در مورد نابرابری جهل و آگاهی از همه چیز نیست. اما خوبی و بدی این درگیری – که در فیلم “خشم مردان” نیز به طور دقیق نشان داده شده است – یک پیروزی هوشمندانه و هوشمندانه با درایت شخصیت های باهوش و آگاه است.

نکته دیگری که باید در اینجا ذکر شود و برای زمینه اجتماعی در مطالعات کلان بسیار مهم است که در بسیاری از آثار – به ویژه آثار آمریکایی – از فیلم و سریال گرفته تا داستان و رمان قابل مشاهده است ، جلوه های آن را می توان در متن مشاهده کرد. افراد در وضعیت جنگ ، خونریزی و خونریزی ؛ سربازانی که در جنگ های نمایندگی در سایر مناطق ایالات متحده شرکت داشته اند ، و گاهی به دلیل حضور و تمایل (یا شاید اجباری) مبارزه و مبارزه در نبردها و نسل کشی های نابرابر ، به موجوداتی ظالمانه و شریر تبدیل شده اند. مشترک. هنرمندان و سینماگران تجلی این تغییر سخت و منفی را در زندگی شخصی و اجتماعی این افراد و خانواده های آنها و در نهایت با جامعه خود به شیوه ها و اشکال مختلف نشان داده اند و متناسب با کار هنرمند دائماً از چنین سختی هایی هشدار می دهند. به و زنهار اشدهند. در فیلم نیز ، ضد قهرمانان و اشرار سربازانی هستند که از جنگ و مبارزه در افغانستان باز می گردند و آنقدر دلشان گرفته است که تصمیم می گیرند وسط جشن تولد خانوادگی باشند و بعداً برای به دست آوردن پول بیشتر ، دقیقاً خونریزی کنند. مدال شجاعت در مبارزات و جنگ های دور از سرزمین مادری خود.

در هر صورت ، “خشم مردم” – نام منحصر به فرد در فیلم – کار شخص شایسته ای است که می توان او را نصیحت و ارتقا داد. کارکردی کاربردی و الهام بخش بین فیلم های تمام عیار و اکشن و همچنین موسیقی سرگرم کننده ، سرزنده ، روح انگیز ، صدای آماده و استقبال خوب و حضور در امثال منوچهر ولی زاده ، سعید مظفری نما. فیلم برای در حداقل دو ساعت

این فیلم را در تجربه ببینید

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا