انتشار اندروید اتو نسخه 10

طی رویداد  Google I/O 2022، از رابط کاربری Android Auto رونمایی شد و حالا گوگل با اعمال تغییراتی اندروید اتو نسخه 10 را در سکوت کامل منتشر کرده است.
هشت ماه بعد از رونمایی اولیه، گوگل در ابتدای سال 2023 طراحی جدید Android Auto را به صورت عمومی منتشر کرد. از آن هنگام این شرکت مشغول آزمایش تغییرات جزئی رابط کاربری بوده بااین حال هیچ چیز مهمی تاکنون ارائه نشده است. گوگل اما حالا در سکوت کامل اندروید اتو نسخه 10 را با رابط کاربری جدیدی برای دستیار گوگل منتشر کرده است. در نسخه دهم از Android Auto متاسفانه ویژگی ها یا تغییرات جدید فراوانی نیز اعمال نشده است.
این درحالی است که در بازطراحی اولیه که از رابط کاربری اندروید اوتو ارائه شده بود، برای نمایشگرهای بزرگ تر اصلاحاتی وجود داشت و از قابلیت حالت تقسیم صفحه در بین انبوهی از پیشرفت های دیگر گفته شده بود.
بیشتر بخوانید: امکان استفاده از دارایی های دیجیتال و NFT در برنامه ها و بازی های گوگل پلی فراهم می شود
انتشار اندروید اتو نسخه 10
در اندروید اتو نسخه 10 تنها یک تغییر بزرگ دیده می شود و آن هم رابط کاربری Google Assisstant بوده که به روز شده است. البته حتی این موضوع هم کاملاً مشخص نیست که آیا طراحی مجدد گوگل اسیستنت با آپدیت نسخه 10 اندروید اتو ارتباط دارد یا خیر!
در خصوص ظاهر جدید «glow» باید اشاره داشت که شبیه به ظاهر دستیار صوتی گوگل در تلفن های هوشمند اندرویدی بوده که یک نوار درخشان در پایین آن دیده می شود. رابط کاربری Google Assistant نخستین مرتبه با این طراحی در پیکسل 4 و سال 2019 مشاهده شد. پیش از این ظاهر جدید، دستیار صوتی گوگل در بالای صفحه نمایش اندروید اتو با نوار مشکی و لوگوی دستیار قرار داشت.

به نظر درواقع هیچ پیشرفت دیگری در ارتباط با Google Assistant در Android Auto دیده نمی شود، به جز اینکه ظاهری مدرن تر در آن شکل گرفته است. همنین با توجه به کندی سنتی گوگل در ارائه تغییرات اندروید اتو برای همه، نباید منتظر انتشار آپدیت Android Auto v10 به این زودی ها روی گوشی ها باشیم.
بیشتر بخوانید:

    پشتیبانی از زبان فارسی به چت بات هوش مصنوعی گوگل بارد افزوده شد
    آزمایش هوش مصنوعی پزشکی گوگل در بیمارستان ها آغاز شده است!

دیدگاه شما در خصوص انتشار اندروید اتو نسخه 10 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ای جی مارکت دنبال کنید.

دکمه بازگشت به بالا