بازاریابی

انتخاب تصویر خوب بخش ضروری سئوی موثر است

تصاویر همیشه به عنوان ابزارهای سئو قدرتمند ذکر نمی شوند، اما هر متخصص واقعی بهینه سازی موتورهای جستجو به شما خواهد گفت که امروزه، تصاویر مهمتر از همیشه هستند.

اگر صاحب یک وب سایت یا ایجاد محتوای اینترنتی از هر نوع هستید، اهمیت تصاویر را می دانید و به طور کامل درک خواهید کرد. تصاویر فقط یک تصویر نیستند، بلکه می توانند به شما کمک کنند توجه بیننده یا کاربر را به خود جلب کنید و ابزاری عالی برای شناخت برند و وفاداری به برند هستند.

اما از نظر سئو، تصاویر نیز می توانند قدرتمند باشند.

بیایید از منظر آن عنکبوت های کوچک موتورهای جستجو به تصاویر با جزئیات فنی بیشتری نگاه کنیم.

برای یک عنکبوت، تصاویر شما مانند یک سیاهچاله بزرگ، خالی و غیر جالب به نظر می رسند. همین.

عنکبوت ها نمی توانند شیوه هنرمندانه چیدمان محصولات ما یا چهره های خندان خوشحال مشتریان یا کارکنان شما را ببینند. آنها نمی توانند کیفیت عالی تصویر را ببینند و مطمئناً نمی توانند تشخیص دهند که یک تصویر خوب انتخاب شده است یا خیر.

عنکبوت ها فقط در صورتی می توانند تصاویر شما را ببینند که شما به آنها بگویید. و این کار را با افزودن تگ ها، توصیفگرها و برچسب های مناسب انجام می دهید. به محض انجام این کار برای هر تصویری که پست می کنید، سه اتفاق می افتد:

1. تصاویر شما برای عنکبوت ها قابل مشاهده می شود و آنها آنها را به عنوان بخشی از محتوای شما درج می کنند.

2. تصاویر شما در پایگاه داده تصاویر گوگل گنجانده شده است، و همه این تصاویر با لینک هایی که مستقیماً به وب سایتی که از آن آمده اند فهرست می شوند – back link heaven!

3. شما در حال اضافه کردن کلمات کلیدی اضافی، عبارات کلیدی، و نام تجاری خود به هر صفحه از محتوا هستید، بدون اینکه قوانین سئو را زیر پا بگذارید یا زیاده روی کنید.

با برچسب گذاری و برچسب گذاری هر یک از تصاویر خود، تعداد کلمات کلیدی، عبارات و بک لینک هایی را که به هر صفحه وب سایت، پست رسانه های اجتماعی، و مقاله یا خبر اضافه می کنید، اضافه می کنید.

بنابراین، برای مثال، اگر شما یک خرده‌فروش آنلاین هستید و 250 محصول مختلف می‌فروشید، می‌توانید عناوین، کلمات کلیدی و عبارات مهم را 250 بار اضافه کنید، بدون اینکه هیچ یک از موتورهای جستجو از شما ناراحت شود. تصاویر زمانی که در نتایج جستجوی تصاویر گوگل فهرست می شوند به طور خودکار به لینک های برگشتی تبدیل می شوند زیرا همیشه به مبدا، یعنی وب سایت شما، باز می گردند.

در رسانه های اجتماعی، آنها نیز برچسب گذاری می شوند و فوراً به عنوان مال شما قابل شناسایی هستند. اگر کاربران تصاویر شما را به اشتراک بگذارند، می توانند ببینند که تصویر متعلق به شماست. در پینترست، وقتی تصاویری را پست می‌کنید، می‌توانید پیوندی نیز اضافه کنید.

و همین امر در مورد فیلم های ویدئویی نیز صادق است. و برای موسیقی! کافی است اکنون در گوگل برای همه این رسانه های مختلف جستجو کنید و خواهید دید که دقیقاً چه چیزی را به رسانه خود اضافه کنید تا مطمئن شوید فهرست شده و قابل جستجو هستند. هر چه تعداد دفعات بیشتری محتوای شما در گوگل در دسترس و قابل جستجو باشد، احتمال یافتن و دیده شدن آن بیشتر می شود. و همه اینها ترافیک طبیعی ایجاد می کند که شما را در رتبه بندی بالا می برد.

همه چیز خیلی ساده به نظر می رسد، اینطور نیست؟ تقریباً خیلی خوب به نظر می رسد که درست باشد. اما درست است و کار می کند. به هر وب سایتی نگاهی بیندازید و تصاویر آنها را بررسی کنید. آیا همه آنها برچسب زده شده اند؟ از تعداد سایت هایی با تصاویری که برچسب ندارند شگفت زده خواهید شد.

چنین راه آسان و رایگانی را برای افزایش سطح متن مناسب سئو و جستجو در وب سایت و صفحات رسانه های اجتماعی خود از دست ندهید. در عوض، جلوتر بروید، از تصاویر خارق العاده استفاده کنید و سپس مطمئن شوید که کاربران و عنکبوت ها می توانند آنها را پیدا کنند. این امر باعث جذب ترافیک به سایت شما نیز می شود، به خصوص اگر تصاویر مربوط به محصولات یا خدماتی باشد که می فروشید. قدرت یک عکس را دست کم نگیرید – برای نشان دادن کسب و کار و ارتقای رتبه خود.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا