اخبار بازار

امسال چند خانه تهرانی خریداری کرده است؟ / بهمن ، پرونده مسکن – اخبار ایران اخبار سریع و اخبار جهانی


به گزارش خبرنگار «هار مهر» ، آمارها نشان می دهد که در شش ماهه اول سال ، 7 هزار و 200 واحد مسکن در تهران خریداری شده است ، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته ، تهرانی 7 هزار و 800 واحد مسکن خریداری کرده است. ف نشان دهنده کاهش 6.5 درصدی اوج است تبادل مسکن امسال یازده ماه بوده است.

متوسط ​​قیمت خانه در تهران در شش ماهه نخست امسال 2 میلیون و 7000 تومان بوده که در مقایسه با یازده ماهه سال قبل ، با شاخص در نظر گرفته شده 2 میلیون و 6000 تومان پیش بینی شده است که نشان از رشد 7.5 درصدی دارد. .

علیرغم افزایش قیمت ها ، اما به دلیل اینکه تعداد معاملات مسکن در این مدت (فروردین تا پایان بهمن ماه سال جاری) کاهش یافته است ، ارزش واقعی مشابه است. تبادل این شاخص نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2.3 درصد رشد متوسط ​​را نشان می دهد آزمایش بر این اساس ، ارزش کل معاملات مسکن در این مدت حدود 6 میلیارد تومان بوده است ، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته 6000-7 میلیارد تومان ثبت کرده است.

از دیگر شاخص های کاهش در شش ماهه نخست امسال در مقایسه با فروردین تا پایان ژانویه سال گذشته تعداد پروانه های ساختمانی است که امسال صادر شده است و درمجموع 2600 پروانه ساختمانی در مدت مشابه سال گذشته صادر شده است. پروانه ساخت و ساز صادر شد که نشان از 4.6 درصد کاهش دارد.

بهمن ماه امسال با 2 هزار و 9 پرونده دادن در این نامه که بیشترین تعداد معاملات امسال و سپتامبر است ، کمترین تعداد معاملات مسکن در سال جاری را ثبت کرده و 1700 تراکنش ثبت شده است.

رکورد امسال نیز در دهه گذشته بی سابقه بوده است و امسال برای ششمین سال متوالی کمترین تعداد معاملات املاک و مستغلات را در پنج سال به ثبت رسانده است.

بهمن ماه با گرانترین بازار سال ، با گرانترین قیمت 1.5 میلیون دلار و 2.99 دلار گران ترین ماه سال بود.

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا