اخبار بازار

امسال چند آپارتمان تهرانی خرید و فروش کرد؟ آژانس خبری سریع ایران و اخبار جهانی


به گزارش خبرنگار یک خبرگزاری ، آمارها نشان می دهد که در شش ماهه اول سال ، تهرانی 6 هزار و 200 واحد مسکن خریداری کرده است ، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته ، تهرانی 7 هزار و 800 واحد مسکن خریداری کرده است. ف نشان دهنده کاهش 6.5 درصدی اوج است تبادل مسکن امسال یازده ماه بوده است.

متوسط ​​قیمت خانه در تهران در شش ماهه نخست امسال 2 میلیون و 7000 تومان بوده که در مقایسه با یازده ماهه سال قبل ، با شاخص در نظر گرفته شده 2 میلیون و 6000 تومان پیش بینی شده است که نشان از رشد 7.5 درصدی دارد. .

علیرغم افزایش قیمت ها ، اما به دلیل اینکه تعداد معاملات مسکن در این مدت (فروردین تا پایان بهمن ماه سال جاری) کاهش یافته است ، ارزش واقعی مشابه است. تبادل این شاخص نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2.3 درصد رشد متوسط ​​را نشان می دهد آزمایش بر این اساس ، ارزش کل معاملات مسکن در این مدت حدود 7/5 میلیارد تومان بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ، 2.8 میلیارد تومان ثبت شده است.

از دیگر شاخص های کاهش در شش ماهه نخست امسال در مقایسه با فروردین تا پایان ژانویه سال گذشته ، تعداد مجوزهای ساختمانی است که امسال صادر شده است ، درمجموع 2600 پروانه ساخت و ساز در مدت مشابه سال گذشته صادر شده است. پروانه ساخت و ساز صادر شد که نشان از 4.6 درصد کاهش دارد.

بهمن ماه امسال با 2 هزار و 9 پرونده دادن در این نامه که بیشترین تعداد معاملات امسال و سپتامبر است ، کمترین تعداد معاملات مسکن در سال جاری را ثبت کرده و 1800 معامله ثبت شده است.

رکورد امسال نیز در دهه گذشته بی سابقه بوده است و امسال برای ششمین سال متوالی کمترین تعداد معاملات املاک و مستغلات را در پنج سال به ثبت رسانده است.

بهمن ماه با گرانترین بازار سال ، با گرانترین قیمت 1.5 میلیون دلار و 2.99 دلار گران ترین ماه سال بود.

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا