دانش و فناوری

افزایش قیمت گوشی های هوشمند بهره‌مند از تراشه‌های درجه‌یک کوالکام و مدیاتک

ارزش تلفن های هوشمند سال به سال افزایش می یابد. دلایل زیادی برای این امر وجود دارد. تلفن ها در این جهت تغییر می کنند ، اما وضعیت تغییر نمی کند. هر نسل جدید تراشه های سریعتر ، گرافیک قوی تر ، کیفیت تصویر بهتر ، سرعت شارژ بالاتر و بله ، حافظه و RAM بیشتر را ارائه می دهد. با این حال ، برآورد کمبود تراشه های جهانی نشان می دهد که قیمت گوشی های هوشمند با تراشه های Qualcomm و MediaTek بالاتر به شدت افزایش می یابد.

افزایش قیمت گوشی های هوشمند

تا سال 2022 ، پرچم ها ویژگی های کلیدی را ارائه می دهند و کاربران باید هزینه آنها را از جیب خود پرداخت کنند. افزایش بیشتر مهارت ها با افزایش اجتناب ناپذیر قیمت گوشی های هوشمند همراه خواهد بود. کمبود چیپس حل غیرمنتظره امسال هزینه تجهیزات را نیز افزایش می دهد. یکی از مواردی که ارزش پرچم ها را افزایش می دهد ، ظهور تراشه های جدید است. نمونه ها عبارتند از: ISpapdragon 898 و سایز 2000به

افزایش بهره وری و بهره وری انرژی با استفاده از فناوری 4 نانومتری ، اندازه 2000 را با پرچم Snapdragon 898 کمتر از 775 دلار ذخیره می کند.

به نظر می رسد کسانی که برای خرید پرچم 2022 صرفه جویی می کنند ، باید آمادگی پرداخت بیشتر از دستگاه های قبلی را داشته باشند.

افزایش قیمت گوشی های هوشمند

افزایش قیمت گوشی های هوشمند

وضعیت توسعه دهندگان تراشه هنگام مواجهه با خرابی نیمه هادی

TrendForce به تازگی وضعیت بخش توسعه چیپ های غیر صنعتی (به طوری که با تولیدکنندگان و تولیدکنندگان تراشه مانند TSMC ، اینتل و سامسونگ اشتباه گرفته نشود) را در سه ماهه دوم سال جاری بررسی کرد. این بخش از تولید نیمه هادی ها رشد سریعی را نشان داده است که نمونه آن کمبود جهانی میکرو مدارها و تقاضای روزافزون آنها است.

بر اساس گزارش هامجموع درآمد ده توسعه دهنده برتر به 29.9 میلیارد دلار رسید که 60.8 درصد افزایش نسبت به سه ماهه دوم سال 2020 ، زمانی که نتایج 18.6 میلیارد دلار را نشان می داد.

کوالکام با درآمد 6.47 میلیارد دلار و رشد سالانه 70.0 درصد ، عمدتا به دلیل تقاضای زیاد برای 5G ، در صدر لیست توسعه دهندگان چیپست قرار دارد.

NVIDIA در رتبه دوم با درآمد سه ماهه 68.8 درصد به 5.84 میلیارد دلار رسید. در این مدت ، بخش های کارت گرافیک این شرکت افزایش 91/1 درصدی را ثبت کردند.

برادکام با 4.95 میلیارد دلار با 19.2 درصد افزایش سوم است. تقاضای زیاد برای کنترل های اترنت و تراشه های Wi-Fi 6E یکی از دلایل اصلی رشد درآمد این شرکت است.

موفقیت چشمگیر MediaTek و AMD به ترتیب رتبه های چهارم و پنجم را به آنها داد. درآمد شرکت ها تقریباً 100 درصد رشد کرده و به ترتیب 4.49 میلیارد دلار و 3.85 میلیارد دلار بوده است.

سال آینده قیمت تلفن های همراه به دلیل کمبود تراشه افزایش می یابد

در نهایت ، نظر شما در مورد افزایش قیمت گوشی های هوشمند با استفاده از تراشه های گران قیمت MediaTek و Qualcomm چیست؟ به نظر شما آیا این فرایند حل می شود یا به حل مشکلات مربوط به کمبود تراشه جهانی ادامه می دهد؟

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا