افزایش سرعت پورت USB-C سری آیفون 15 پرو

براساس برخی تصاویر فاش شده، به نظر اپل قصد دارد جهت ترغیب خریداران به نسخه های پرو، سرعت پورت USB-C سری آیفون 15 پرو را افزایش دهد.
پس از اینکه در روزهای گذشته تصاویری از پورت USB C آیفون 15 افشا شد، ChargerLab عکس های دیگری هم از این قطعات منتشر و ادعا کرده که یکی از آن ها حاکی از وجود مدار مجتمع انتقال داده براساس استاندارد تاندربولت بوده است. بنابراین براساس گزارش منتشرشده از ChargerLab، برخی از مدل های سری آیفون 15 مجهز به تاندربولت/USB 4 به منظور انتقال داده با سرعت بالا خواهند بود.
باتوجه به اینکه مدل استاندارد و پلاس آیفون 15 احتمالاً از سرعت انتقال داده درسطح استاندارد USB 2.0 استفاده خواهند کرد، از نظر سرعت تفاوت چندانی با آیفون های مجهز به پورت لایتنینگ نخواهند داشت. اما از طرفی در زمینه سرعت پورت USB-C سری آیفون 15 پرو شاهد افزایش قابل توجهی خواهیم بود.
بیشتر بخوانید: نخستین تصاویر واقعی از آیفون 15 پرو با پورت USB-C فاش شد!
افزایش سرعت پورت USB-C سری آیفون 15 پرو
مدارهای مجتمع موسوم به Retimer، با افزایش پایداری انتقال داده ها، به افزایش سرعت انتقال داده ازطریق پورت مورد نظر کمک خواهند کرد. این نوع تراشه ها در دستگاه های دیگری که از تاندربولت/USB 4 پشتیبانی می کنند، هم مشاهده شده اند و به عقیده ChargerLab اطلاعات همین قطعات به وضوح در تصاویر فاش شده از درگاه USB C آیفون 15 قابل دریافت است.

به منظور مقایسه بهتر لازم به ذکر است، آیپد پرو که از پورت تاندربولت استفاده می کند امکان انتقال داده با حداکثر سرعت 40 گیگابیت برثانیه را فراهم می سازد درحالی که سرعت انتقال اطلاعات توسط درگاه USB C آیپد سطح پایه نهایتاً به 480 مگابیت برثانیه خواهد رسید.
در نهایت به نظر هر چهار مدل آیفون 15 به جای پورت لایتنینگ از درگاه USB C استفاده کنند. همچنین ادعا شده که قیمت آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس به علت پشتیبانی از انتقال داده با سرعت بالاتر، نسبت به مدل های استاندارد و پلاس بیشتر خواهد بود.
بیشتر بخوانید:

    قیمت تمام اعضای سری آیفون 15 فاش شد
    نخستین ویدیو از آیفون 15 اولترا منتشر شد [+فیلم]
    تصاویر آیفون 15 پرو و قاب آن افشا شد! [+عکس]

دیدگاه شما در خصوص سرعت پورت USB-C سری آیفون 15 پرو چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ای جی مارکت دنبال کنید.
.
منبع: زومیت
 

دکمه بازگشت به بالا