بازاریابی

افزایش سئو با کلمه کلیدی منفی: چگونه؟

ما آنجا بوده ایم آروم باش! وحشت شروع به نصب می کند. بررسی ها می توانند در سایت های موتور جستجو کمک کنند. در حالی که اکثر ما خواستار ارائه گواهینامه های مثبت هستیم ، اما اظهارات بد آنچنان که تصور می کنید ضعیف نیستند. بگذارید چرا توضیح دهم. پس از ماه ها کار ، شما خدمات یا کالای جدیدی را راه اندازی می کنید و به جای تعارف ، شرکت شما بررسی ترسناک را دریافت می کند. چند بررسی منفی فقط توانایی ندارند. این پایان جهان نیست. آیا معاینه شما تمام زندگی و سرمایه حاصل از تجارت شما را به خود جلب خواهد کرد و هیچ کاری برای نشان دادن شما برای تمام زحماتی که برای ساختن برند خود می کشید باقی نخواهد گذاشت؟ در زیر مزایای داشتن بررسی های منفی ذکر شده است.

1. با افزایش تعداد بررسی های منفی ، تعداد بررسی ها افزایش می یابد.

گوگل نتایجی تولید می کند که ستاره های همه افراد هنگام جستجوی یک شرکت را نشان می دهد. تصور کنید اگر شما سازمانی را اداره می کنید؟ آیا می تواند به SEO شما آسیب برساند؟ بدیهی است ، هیچ کس نمی داند که توصیفات به SEO کمک می کند. نکته مهم ، تجزیه و تحلیل نشان داد که تعداد گواهی ها بر نحوه تعامل مشتریان با میانگین امتیاز برخی از وب سایت ها تأثیر دارد. دستورالعمل های بهینه سازی موتور جستجوی داخلی گوگل به بازرسان وب سایت یاد می دهد که بخاطر بسپارند که برخی از بهترین سایت ها دارای نقد بد هستند. مصرف کنندگان باید قبل از تصمیم گیری توسط آنها ، درک کنند که شرکت شما ابعادی دارد. اگر وب سایت شما 100 توصیف نامه یا شاید فقط 25 مورد داشته باشد ، به سختی هر زن یا مردی همه را می بیند. اما آیا متوجه شده اید که Google نشان می دهد کل کسب و کار دارای چند گواهینامه است؟ شما می توانید مطمئن باشید که جایگاه شما فرو نمی رود در حالی که نباید شهادتنامه های منفی را رد کرد. به عبارت دیگر ، در نتیجه گیری ، مصرف کنندگان به میانبرها اعتماد می کنند. احتمالا نه. شواهد شرکت شما عناصر پژوهشی ترجمه شده را افزایش داده و منجر به آن می شود. افرادی که در موتورهای جستجو مانند گوگل هستند ، می دانند که هیچ کس کامل نیست. نکته این است که شما به سادگی به اندازه چند بررسی متنوع می خواهید تا به موتورهای جستجو کمک کند تا سلامت سازمان شما را تأیید کنند.

2. با بررسی های منفی اعتبار خود را افزایش دهید.

تحقیقات نشان می دهد که مشتریان می خواهند ترکیبی از بررسی های عالی را در هنگام تعیین اعتبار شرکت مورد بررسی قرار دهند. توصیفات حمایت کننده قانع کننده تر از موارد مثبت است. وقتی مشتری ها فقط نظرات مثبت را می بینند ، آنها تمایل دارند که مشکوک شوند. اگر اعتبار توسط بسیاری از گواهینامه ها متفاوت باشد ، دلیل بر این است که مشتری ها مایلند مدتی را کنار بگذارند و بنابراین سایت های موتور جستجوی شما را تقویت کنند. زمان در یک صفحه وب (مقدار زمانی که شما در یک صفحه وب اختصاص می دهید) و مدت زمان جلسه (کل مدت زمان صرف شده در یک وب سایت) به همان اندازه گام های اساسی در جهت بهبود SEO شما هستند. این مورد اگر شما یک فروشگاه تجارت الکترونیکی با دامنه جهانی یا حتی یک نانوایی محلی باشید ، اعمال می شود.

3. ایجاد ارتباط با مشتری.

علاوه بر این ، به SEO کمک می کند. دانستن اینکه اگر مشکلی پیش بیاید از آنها مراقبت خواهد شد به مشتریان کمک می کند تا در تصمیم گیری راحت باشند. گوگل حقیقت را پنهان نمی کند ، بنابراین می توان تصور کرد که این مورد در مورد شرکت هایی که گواهی آنها در جستجو در سایت ها کمک می کند صدق می کند. این ثابت می کند که شما برای بازخورد مشتری ارزش قائل هستید و مشتاقانه می توانید در صورت پاسخ مناسب شرکت به نظرات ، اقدامی انجام دهید. در اینجا مرحله اجرایی این است: به شرکت ها فرصتی داده می شود تا تمایل و توانایی خود را برای مدیریت شهرت خود از طریق توصیفات منفی نشان دهند. در صورت بروز مشکل خدمات مشتری (یا نوع دیگری از دشواری) ، می دانید چه اتفاقی می افتد و می توانید مشکل را برطرف کنید. یکی دیگر از مزایای دریافت نظرات منفی این است که در مورد شرکت خود نظراتی می گیرید که ممکن است در مورد آن اقدام کنید.

4- تصویری دقیق از تجارت ارائه می دهد.

توصیفات منفی به مشتریان کمک می کند تا این را بدانند. بررسی های منفی دید متعادلی از خدمات و محصولات شما ایجاد می کند ، اصالت و اعتبار کسب و کار شما را افزایش می دهد. داشتن گواهی نامه های آنلاین در دسترس به شما اطمینان می دهد که اگر مشتری تصمیم به خرید می گیرد ، احتمالاً از قبل می فهمد که از کاهش تنوع مشتری در بلندمدت بعلاوه بازده چه می گیرد. مشتری ها وقتی برآورده نمی شوند ناامید می شوند. نگاه از بهترین ها به نه چندان عالی می تواند سایت شما مکان مناسبی برای اطمینان باشد و همانطور که قبلاً در انواع توصیفات ذکر کردیم ، سایت های جستجوی شما برای مدت زمان مصرف کنندگان در وب سایت شما بهینه شده اند.

5- شما را به سمت سئو و بازاریابی محتوا سوق دهید.

درصورتی که اطلاعات هر یادداشت منفی را جستجو کنید ، می توانید استراتژی های جستجوگرها را اصلاح کرده و هدایت کنید.

این مشتری چه چیزی را می خواهد که ما ارائه ندهیم؟

این مشتری چه بود که قول دادیم مطابقت نداریم؟

این مشتری چه س questionsالاتی را درباره محصولات یا تجارت ما می پرسد؟

چه نوع جستجوهایی می تواند مصرف کننده دیگر این محتوا را هدایت کند؟

بازبینی ها به شما کمک می کند بینندگان خود را درک کنید. همانطور که می بینید از خود بپرسید. می توانید پست های تبلیغاتی ایجاد کنید که به هر یک از این دشواری ها یا گروهی از مقالات پاسخ دهد.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی و مارکتینگ کلیک کنید 

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا