دانش و فناوری

اعلان جنگ ایلان ماسک به اپل و OpenAI با یک توییت جنجالی

با اعلان جنگ ایلان ماسک به اپل و OpenAI مالک سیب گاززده باید استفاده از هوش مصنوعی ChatGPT را در محصولاتش منتفی کند، و اِلا با خشم ماسک روبرو خواهد شد.
ایلان ماسک پرحاشیه سر نترسی دارد و مدام غول های تکنولوژی را وارد چالش می کند. وی در جدیدترین توییت خود در شبکه اجتماعی ایکس، به اپل و OpenAI تاخته و این دو غول فناوری را نقره داغ کرده است. حال موضوع چیست؟ شب گذشته اپل رویداد WWDC 2024 را برگزار و نسخه جدید سیستم عامل تمامی دستگاه های خود را معرفی کرد. اما در بخشی از مراسم، غول تکنولوژی ساکن کوپرتینو از همکاری جدید خود با غول هوش مصنوعی آمریکایی یعنی OpenAI خبر داد و مشخص شد که چت بات هوش مصنوعی ChatGPT قرار است در سطح سیستم عامل اپل گسترش پیدا کند.
پس از این مراسم، کاربران به نوعی با اعلان جنگ ایلان ماسک به اپل و OpenAI در توییت جنحالی این کارآفرین بزرگ آمریکایی مواجه شدند. مالک ایکس در صفحه شخصی خود در این شبکه اجتماعی گفته است که اگر اپل، خدمات OpenAI را در سطح سیستم عامل خود بکار گیرد، استفاده از محصولات اپل را در تمامی شرکت هایش ممنوع خواهد کرد. شرح ماجرا را در ادامه مطلب بحوانید.
بیشتر بخوانید: ChatGPT در iOS 18 عمیقا ادغام شده است؛ استفاده رایگان از چت بات OpenAI بعد از 2024
اعلان جنگ ایلان ماسک به اپل و OpenAI
به نظر می رسد که نگرانی ایلان ماسک از همکاری اپل با OpenAI به نقض حریم خصوصی برمی گردد. بدین وسیله وی اعتقاد دارد که انتقال اطلاعات بین دو شرکت قطعاً می تواند حریم خصوصی کاربران را به خطر اندازد.
ماسک همچنین در بخشی دیگر از توییت های خود به ضعف اپل در خصوص تولید هوش مصنوعی اختصاصی اشاره می کند و می گوید:
«این بسیار عجیب است که اپل آنقدر باهوش نیست که بتواند هوش مصنوعی مخصوص خود را بسازد اما به نوعی می تواند این اطمینان را حاصل کند که OpenAI می تواند حافظ امنیت و حریم خصوصی شما باشد.»

ایلان ماسک در بخش دیگری از توییت های خود می گوید: «اپل وقتی داده های شما را به OpenAI تحویل می دهد هیچ سرنخی ندارد واقعاً چه اتفاقی می افتد. دارند تو را پایین رودخانه می فروشند.»
ماسک دراین توییت ها به شدت اپل را به سخره گرفته است و مشخص است که چهارمین فرد ثروتمند جهان نسبت به حفظ حریم خصوصی کاربرانش کوشا است.
بیشتر بخوانید:

    جذب سرمایه 6 میلیارد دلاری ایلان ماسک برای x.AI
    ایلان ماسک در حال برنامه ریزی یک ابر رایانه xAI است تا نسخه بهتری از Grok را تامین کند
    بمباران برج میلاد در توییت ایلان ماسک ؛ هدف مالک ایکس چیست؟
    همکاری اپل و OpenAI برای بهبود سیری رعشه بر اندام مایکروسافت انداخت

دیدگاه شما درخصوص نگرانی ایلان ماسم از نقض حریم خصوصی کاربران با همکاری اپل و OpenAI چیست؟ لطفاً نظرات خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت به اشتراک بگذارید.
 

دکمه بازگشت به بالا