اعتراف آمریکا به پیشرفت هواوی

وزیر بازرگانی ایالات متحده با اظهاراتی که درواقع اعتراف آمریکا به پیشرفت هواوی محسوب می شود بر افزایش سخت گیری به هواوی و صنعت تراشه ی چین تأکید کرد.
براساس گزارشی از خبرگزاری بلومبرگ وزیر بازرگانی ایالات متحده خواهان اتخاذ مکانیزم هایی جدیدی شده تا سخت گیری به شرکت هواوی و صنعت تراشه  چین افزایش یابد.
بیشتر بخوانید: بهترین گوشی های هواوی تا 5 میلیون تومان [مهر 1402]
اعتراف آمریکا به پیشرفت هواوی
«جینا ریماندو»، وزیر بازرگانی ایالات متحده، ضمن اعتراف به پیشرفت هواوی در صنعت تراشه و ساخت پردازنده کرین 9000s عنوان کرده که ساخت این تراشه حاکی از عدم کارسازی شدیدترین تحریم های آمریکا بر هواوی بوده است.
همچنین ریماندو خواهان تصویب لایحه  جدیدی شده که به وزارتخانه ی تحت مدیریت وی اختیار بیشتری جهت نظارت بر صنعت فناوری خواهد داد. وی در ادامه بیاناتش عنوان کرد که گزارش های مبنی بر پیشرفت صنعت تراشه  چین «به شدت آزاردهنده» است.

به ادعای برخی از منابع هزینه تولید و قیمت CPU هفت نانومتری جدید هواوی بالا بوده؛ بااین حال این امر نتوانسته روی قیمت گوشی های جدید این شرکت تأثیرگذار باشد. هواوی برای فعالیت جدی در بازار، حمایت دولت چین را هم پشت سرش می بیند.
جینا ریماندو ضمن تأکید بر لزوم تقویت موضع سخت گیرانه  وزارت بازرگانی آمریکا، به جریمه 300 میلیون دلاری شرکت سیگیت به علت همکاری با هواوی اشاره داشته است. وی بر این عقیده است که چنین برخوردهای سخت گیرانه ای حاکی از جدیت وزارت بازرگانی در این رابطه است.
بیشتر بخوانید:

    بهترین گوشی های هواوی تا 6 میلیون تومان در بازار ایران [مهر 1402]
    بهترین گوشی های هواوی تا 7 میلیون تومان در بازار ایران [مهر 1402]

دیدگاه شما در خصوص اعتراف آمریکا به پیشرفت هواوی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ای جی مارکت دنبال کنید.
.
منبع: زومیت
 

دکمه بازگشت به بالا