بازاریابی اینترنتیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

اسپرد آلپاری چیست؟

پیش از بررسی بهتر است با نحوه در بازار و مفهوم اسپرد آشنا باشیم. عبارت اسپرد در بازارهای مالی مختلف، تعاریف و معانی متفاوتی دارد و به طورکلی در تعریفی ساده به تفاوت بین قیمت خرید و فروش یک دارایی گفته می شود که هر چه کوچک تر باشد، معامله گر سود بیشتری دریافت خواهد کرد.بروکرهای فعال در بازار فارکس می توانند اسپرد پیشنهادی مورد نظر خود را به معامله اضافه کنند یا میزان آن را افزایش دهند؛ یعنی سرمایه گذار هنگام خرید ارز هزینه بیشتری پرداخت می کند و هنگام فروش آن هزینه کمتری می گیرد. هر بروکر فارکس می تواند اسپرد متفاوتی را شارژ کرده و به هزینه معاملات فارکس اضافه کند.

بروکر آلپاری چیست؟

آلپاری یکی از معروف ترین و باسابقه ترین بروکرهای فعال در بازار فارکس است که در سال 1998 و با اصالت روسی به بازار معرفی شد. این از زمان تأسیس تاکنون با فراز و نشیب بسیاری روبه رو شده و در سال های اخیر حواشی بسیاری داشته است.

به دلیل وجود مسائلی مانند نارضایتی کاربران و ایجاد بستری برای کلاه برداری افراد سودجو، هیچ رگولاتوری معتبری حاضر به تأیید این بروکر نشده است. با این حال به دلیل وجود امکانات متنوع و ارائه خدمات به مشتریان ایرانی، این کارگزاری همچنان یکی از محبوب ترین بروکرها در میان کاربران ساکن ایران است.

منظور از اسپرد در بروکر آلپاری چیست؟

در بازار فارکس معامله گران در ازای نرخ ازپیش تعیین شده یک ارز را با ارز دیگر معامله می کنند. به این ترتیب می توان گفت، یک ارز براساس میزان خود به ارز دیگر تبدیل می شود. اسپرد فارکس تفاوت نرخ فروش کارگزار فارکس و نرخ خرید هنگام مبادله یا معامله ارز است.

به این ترتیب به اختلاف میان قیمت خرید و قیمت فروش یک دارایی اسپرد یا شکاف قیمت گفته می شود. به طورکلی، با توجه به نوع ارز در حال معامله، زمان شروع معامله و شرایط اقتصادی اسپردها می توانند محدود یا گسترده تر شوند.

میزان اسپرد یکی از عوامل مهم در انتخاب بروکر و تجزیه و تحلیل هزینه های معاملاتی است. به طورکلی چند عامل اصلی در تعیین میزان اسپرد بروکرها تأثیرگذار است که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

دارایی هایی که محبوبیت و ارزش ذاتی بالایی داشته باشند به سرعت به تبدیل می شوند و بالایی دارند. به این ترتیب می توان گفت میزان نقدینگی براساس محاسبه می شود. دارایی هایی که حجم معاملات بالایی داشته باشند، اسپرد محدودتر و دارایی هایی که کمتر معامله شوند، اسپرد بالاتری دارند.

زمانی که بازار در حال تغییر است و دچار نوسان می شود، اسپرد معاملات نیز تغییر می کند. با وجود نوسان های بازار بروکرها و بازارسازان اسپرد بیشتری از کاربران دریافت می کنند.

کاهش قیمت یک دارایی نوسانات بازار را افزایش و میزان نقدینگی دارایی را کاهش می دهد. به این ترتیب کاهش نقدینگی دارایی سبب افزایش اسپرد معاملات آن خواهد شد.

اسپرد حساب های آلپاری چقدر است؟

بروکر آلپاری خدمات مختلفی را در قالب حساب های معاملاتی متنوع و منعطف به کاربران خود ارائه می دهد. هریک از انواع حساب های معاملاتی ارائه شده در کارگزاری آلپاری از نظر میزان اسپرد، حداقل میزان واریزی، حداکثر ، میزان کمیسیون و بسیاری موارد دیگر با هم متفاوت هستند. در ادامه به معرفی انواع حساب های بروکر آلپاری می پردازیم.

اسپرد حساب استاندارد MT4 در بروکر آلپاری

حساب استاندارد MT4 یکی از انواع حساب های معاملاتی ارائه شده در کارگزاری آلپاری است. بروکر آلپاری این امکان را فراهم کرده تا افراد بتوانند تنها با واریز 20 افتتاح حساب کنند و از خدمات کارگزاری بهره مند شوند. به این ترتیب می توان گفت حساب استاندارد 4 برای شروع به کار افراد تازه کار و مبتدی گزینه مناسبی است.

  • اسپرد حساب استاندارد MT4 آلپاری از 0.3 پیپ شروع می شود.

اسپرد حساب استاندارد MT5 در بروکر آلپاری

یکی دیگر از حساب های پشتیبانی شده در بروکر آلپاری حساب استاندارد MT5 است. کاربران می توانند با حداقل واریز 100 دلار از این نوع حساب استفاده کنند و به معامله بپردازند.

  • اسپرد حساب استاندارد MT5 آلپاری نیز مانند حساب MT4 از 0.3 پیپ شروع می شود.

حساب نانو در بروکر آلپاری برای معامله گران تازه وارد یا حتی معامله گران حرفه ای که از استراتژی معاملاتی با ریسک پایین استفاده می کنند، گزینه مناسبی است؛ چراکه در حساب نانو بروکر آلپاری موجودی حساب کاربران براساس «سنت» نمایش داده می شود.

  • اسپرد حساب نانو آلپاری از 2 پیپ شروع می شود.

اسپرد حساب ECN در بروکر آلپاری

یکی دیگر از انواع حساب های ارائه شده در بروکر آلپاری حساب ECN است. کاربران می توانند با واریز حداقل 300 دلار حساب ECN ایجاد کنند و از امکانات موجود در این نوع حساب بهره مند شوند. در حساب ECN آلپاری معامله گر می تواند با استفاده از تمام استراتژی ها در 46 جفت ارز، 18 CFD و 2 فلز کند.

  • اسپرد حساب ECN در بروکر آلپاری از 0.1 پیپ شروع می شود.

اسپرد حساب Pro ECN MT4 در بروکر آلپاری

براساس بروکر آلپاری، در حساب Pro ECN از تکنولوژی ECN استفاده شده است. این موضوع سبب شده تا سفارش ها و معاملات کاربران به سرعت و بدون تأخیر ثبت شود. برای افتتاح حساب PRO ECN حداقل واریز 500 دلار ضروری است.

  • اسپرد حساب Pro ECN بروکر آلپاری از 0 پیپ شروع می شود.

جدول مقایسه انواع حساب های بروکر آلپاری

مشخصات انواع حساب آلپاری استاندارد MT4 استاندارد MT5 Nano ECN Pro ECN
حداقل واریزی برای افتتاح حساب 20 دلار 100 دلار 1 دلار 300 دلار 500 دلار
حداکثر لوریج 1.1000 1.1000 1.500 1.3000 1.3000
میزان اسپرد از 0.3 پیپ از 0.3 پیپ از 2 پیپ از 0.1 پیپ از 0 پیپ
میانگین تقریبی اسپرد 1.8 1.8 2 1.1 1.1
استاپ اوت 20 درصد 20 درصد 10 درصد 60 درصد 60 درصد
میزان کمیسیون ندارد ندارد ندارد از 1.6 دلار
معامله جفت ارزها دارد دارد دارد دارد دارد
معامله سهام و شاخص دارد دارد دارد دارد دارد
معامله ارزهای دیجیتال دارد دارد دارد دارد دارد
امکان استفاده از اکسپرت دارد دارد دارد دارد دارد

ارتباط اسپرد و کمیسیون بروکر آلپاری چیست؟

میزان اسپرد در بروکر آلپاری

بررسی این مورد یکی از مواردی است که معمولاً معامله گران هنگام انتخاب مناسب ترین بروکر به آن توجه می کنند. همان طور که در قسمت قبل مشاهده کردید، هریک از حساب های موجود در بروکر آلپاری از نظر میزان اسپرد با یکدیگر تفاوت دارند؛ بنابراین دست کاربران آلپاری برای انتخاب مناسب ترین حساب معاملاتی باز است. به طورکلی در مقایسه با سایر بروکرها میزان اسپرد بروکر آلپاری در حد متوسط است.

 

دکمه بازگشت به بالا