اسنپدراگون 6s نسل 3 فقط یک نسخه پیشرفته از اسنپدراگون 695 است

هفته گذشته کوالکام خیلی بی سرو صدا از تراشه جدید خود اسنپدراگون 6s نسل 3 خود رونمایی کرد. اما نکته عجیب این بود که این تراشه بسیار شبیه نسل های پیشین خود یعنی اسنپدراگون 695 سال 2021 به نظر می رسید.پس از بررسی های مجدد، مشخص شد که این موضوع فقط در حد حدس و گمان نیست و این شباهت واقعا وجود دارد. کوالکام به Android Authority اعتراف کرد که: «Snapdragon 6s Gen 3 یک نسخه پیشرفته از Snapdragon 695 است که عملکرد CPU، GPU و هوش مصنوعی بهبود یافته ای را ارائه می دهد.»

     سامسونگ با این ویژگی هوش مصنوعی جدید در گلکسی Z Fold 6 از اپل پیشی می گیرد
    سامسونگ برای اولین بار از تراشه پرچمدار مدیاتک در گلکسی تب S10+ استفاده خواهد کرد

اسنپدراگون 6s نسل 3 یا همان اسنپدراگون 695 ؟
براساس گفته های کوالکام، تراشه اسنپدراگون 6s نسل 3 جدا از افزایش سرعت ساعت برای CPU که پیش تر یعنی در زمان معرفی به آن اشاره شد و چندین قابلیت که با کمک هوش مصنوعی بهبود یافته ویژگی منحصر به فردی ندارد.
همه چیز خوب به نظر می رسد اما راه اندازی مجدد یک تراشه سه ساله با نامی دیگر فقط باعث گمراهی بیشتر کاربران خواهد شد. آن هم در زمانی که تولیدکنندگان برای ارائه چیپست های جدید با یکدیگر رقابت می کنند.
نکته قابل توجه بعدی این است که s بیانگر ضعیف ترین و + به معنای بهترین است. بنابراین دقیقا نمی شود کیفیت این تراشه را آنالیز کرد؛ اما فعلا هرچه که هست به خاطر داشته باشید هرجا اسم تراشه اسنپدراگون 6s نسل 3 را شنیدید منتظر یک تراشه اسنپدراگون 695 باشید نه بیشتر.

    دستگاه های سامسونگ که ویژگی های هوش مصنوعی گلکسی (Galaxy AI) را دریافت می کنند
    سامسونگ مدیر سابق سیری اپل را برای رهبری تیم جدید گلکسی AI استخدام کرد
    جزئیات دوربین اصلی گوشی گلکسی S24 FE سامسونگ فاش شد

نظر شما کاربران ای جی مارکت درباره اسنپدراگون 6s نسل 3 چیست؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ای جی مارکت به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
منبع:gsmarena
  

دکمه بازگشت به بالا