استفاده از ChatGPT در نقش کشیش

به تازگی در یکی از رویداد های مسیحیان در آلمان، برای اولین بار از ChatGPT در نقش کشیش بهره گرفته شد تا با آواتارهای دیجیتالی برای مخاطبان موعظه کند.
به تازگی بالغ بر 300 نفر در کلیسای سنت پل شهر فورت آلمان حاضر شدند تا به موعظه 40 دقیقه ای یک هوش مصنوعی گوش فرا دهند. این سخنرانی که توسط چت بات ChatGPT تولید شده بود و از طریق چند آواتار دیجیتالی به نمایش درآمد.
به گزارش آسوشیتد پرس، هوش مصنوعی ابتدا در قالب یک مرد با ریش بلند ظاهر شد که موعظه خود را با این جمله آغاز کرد: «دوستان عزیز، مایه افتخار من است که اینجا بایستم و به عنوان اولین هوش مصنوعی در مراسم امسال پروتستان ها در آلمان برای شما سخنرانی کنم.»
بیشتر بخوانید: چت بات هوش مصنوعی PassGPT به سادگی رمزهای عبور را حدس می زند!
استفاده از ChatGPT در نقش کشیش
مراسمی که هوش مصنوعی از آن حرف می زند، «کنگره کلیسای انجیلی آلمان» است که هر دو سال یک بار برگزار می شود و ده ها هزار شرکت کننده دارد. رویداد امسال با ایده «یوناس سیمرلاین»، فیلسوف و نظریه پرداز دانشگاه وین، با کمک هوش مصنوعی برگزار شد و او ادعا می کند که 98 درصد از سخنان این مراسم توسط کامپیوتر تولید شده بود.
سیمرلاین البته اذعان می کند که هوش مصنوعی را در خلق تمام جنبه های این موعظه هدایت کرده است. بااین حال، درنهایت کار به این فناوری پیشرفته سپرده شد تا از طریق دو آواتار مرد و دو آواتار زن درباره موضوعاتی مثل عبور از گذشته، غلبه بر ترس از مرگ و از دست ندادن ایمان صحبت کند.

سیمرلاین می گوید: «به هوش مصنوعی گفتم: ما در کنگره کلیسا حضور داریم و تو واعظ هستی… سخنرانی ات در کلیسا چگونه خواهد بود؟» ChatGPT در پاسخ موعظه ای را ارائه کرد که بسیار مناسب به نظر می رسید.
بااین حال، واکنش ها به این رویداد متفاوت بوده است. آسوشیتدپرس می گوید آواتارهای دیجیتالی در این مراسم گاهی دچار اشکالات خنده داری می شدند. برخی از شرکت کنندگان باور داشتند که این آواتارها بدون روح، احساسات و شور و انرژی هستند و برخی دیگر گفتند عملکرد هوش مصنوعی فراتر از انتظارات آن ها بوده است.
سیمرلاین می گوید هدف او این نیست که هوش مصنوعی جایگزین کشیش ها شود، بلکه می خواهد مسیر استفاده از فناوری را در یاری رساندن به آن ها هموارتر کند. برای مثال، هوش مصنوعی می تواند در ایده پردازی و نوشتن متن سخنرانی ها به کشیش ها کمک کند.
درهر حال این آزمایش با مخاطبان زیادی روبه رو بوده است و خیلی ها یک ساعت قبل از آغاز سخنرانی در پشت سر کلیسا صف بسته بودند تا شاهد این موعظه باشند.
بیشتر بخوانید:

    پیش بینی ترسناک ربات مبتنی بر هوش مصنوعی آمکا از آینده ؛ بشریت باید نگران باشد!
    با اپلیکیشن Character AI شخصیت هوش مصنوعی اختصاصی بسازید
    سامسونگ در تدارک ساخت قویترین مدل هوش مصنوعی جهان است!

نظر شما در مورد ChatGPT در نقش کشیش چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک گذاشته و اخبار فناوری را از ای جی مارکت دنبال کنید.
 

دکمه بازگشت به بالا