بازاریابی اینترنتی

استراتژی “5C” را در ترکیب بازاریابی دیجیتال خود پیاده کنید

بازاریابی فضای دیجیتال با گذشت زمان بسیار تکامل یافته است. انفجار فرآیندهای جدید ، فناوری های جدید ارتباطی و کانال های جدید بازاریابی برای تبلیغات و ارتقاء مشاغل شما اتفاق افتاده است. این یک تغییر بزرگ است! هر کس از روشهای بازاریابی دیجیتال برای جذاب کردن مشتریان خود استفاده می کند ، شما باید استراتژی خود را برای موفقیت در میدان نبرد نهایی جنگ دیجیتال مجدداً ابداع کنید. مجموعه ای مناسب از اهداف بازاریابی دیجیتال به شما کمک می کند عملکرد فعالیت های بازاریابی خود را اندازه بگیرید و به نتایج واقعی برسید. برای نزدیک شدن به اهداف بازاریابی تجاری خود ، استراتژی “5C” را در ترکیب بازاریابی دیجیتال خود پیاده کنید:

ج – ورود: ارتباط برند شما با مخاطب هدف اولین قدم برای موفقیت در بازاریابی است. مشتری مدیرعامل کسب و کار شماست.برای ایجاد برندی که مشتریان شما دوست دارند با شما ارتباط برقرار کنند پس چگونه می توانید با مشتریان ارتباط برقرار کنید؟ ایجاد یک رابطه معنادار و عاطفی برای ارتباط موفق مشتری ضروری است.

ج – مکالمه: فقط به این دلیل که شما از ویژگی ها و مزایای انواع محصولات و خدماتی که شرکت شما ارائه می دهد به خوبی می دانید به این معنی نیست که مشتریان شما از آنها آگاه هستند. ارتباط مستقیم با جامعه طاقچه شما برای جلب آگاهی از برند ضروری است. مشتریان می خواهند در کل سفر تجاری تجاری خود تحت تأثیر احساسات قرار بگیرند. برخی از راه های مناسب برای برقراری ارتباط با مشتریان را در نظر بگیرید – ارسال ایمیل های سفارشی ، ایجاد محتوا بر اساس نیاز مشتری و گفتگو در کانال های اجتماعی.

ج – ویژگی: تجارت شغلی است که مشتریان فقط در حالی که یک مارک محصولی است که آنها دوست دارند بشناسند. شما رقبای زیادی دارید که خدمات مشابه شما را می فروشند. شما چطور با آنها فرق دارید؟ چه چیزی در مورد محصولات شما بی نظیر است؟ برای ساختن برندی که مشتریان دوست دارند توصیه کنند باید تجارت خود را مشخص کنید. شما باید مشتری ها را از مزایای استفاده از خدمات خود متقاعد کنید. مردم محصولی را بر اساس ارزش دریافتی خود انتخاب می کنند. بنابراین آنها منحصر به فرد ، متفاوت برای دریافت توصیه های بیشتر و تکرار مشتریان بودند.

ج – قدرت: اگر ارزش اشتغال مشتری را درک نکنید و درعوض روی زمین فروش تمرکز کنید ، در طولانی مدت قطعاً شکست خواهید خورد. برای حفظ مشتری های موجود و جذب مشتریان جدید ، درگیر کردن مخاطب هدف شما ضروری است. برای جلب مشتریان خود ، باید اطلاعات مفیدی را در تمام کانالهای بازاریابی دیجیتال ارائه دهید ، همه تماسهای دو طرفه برقرار کنید ، در صورت تمایل به نیازهای مشتری خدمت کنید و صادقانه ، همدلی و ادعا کنید.

ج – تبدیل: هدف نهایی کمپین دیجیتال مارکتینگ شما تبدیل مشتریان بالقوه به خرید مشتری است. استراتژی تبدیل مشتری شما به ترکیبی پیچیده از گزاره ارزش ، مدیریت تجربیات مشتری آنلاین و بازخورد مشتری نیاز دارد. در زمان و محتوای مناسب به مشتریان برسید تا آنها را از طریق قیف تبدیل هدایت کنند.

اگر تجارت شما شروع به استفاده از استراتژی بازاریابی دیجیتال “5Cs” می کند ، می توانید مشتری های بالقوه را به بهترین شکل متصل ، جذب کنید ، درگیر شوید ، برقراری ارتباط کنید. با تکرار بیشتر مشتریان و تبدیل بیشتر ، تجارت شما پایدار خواهد بود. 5Cs بزرگترین سود را برای کمک به رشد و پیشرفت در کسب و کار شما به ارمغان می آورد!

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا