اخبار بازار

استارتاپ چیست و چگونه یک استارتاپ موفق چگونه شروع می شود؟

بعضی اوقات به جای یک کلمه فعال سازی بیشتر عناوین مانند مشاغل اینترنتی و وب مسترها معمولاً در شرایطی که ایران فعالیت نمی کرد ، امری عادی بود و سکو و زیرساختها و همچنین فرهنگ خدمات شبکه ای ، امروز وجود نداشت.

برادران محمد
برادران محمد

شاید بتوان گفت که دیجی کالا تب عملیاتی را در ایران آغاز کرد. یک مدل معرفی شبیه به استارتاپ های Silicon Valley با دو چهره به نام های حمید و سید محمد. داستان موفقیت کارآفرینانی که تصمیم می گیرند برای این منظور یک فروشگاه آنلاین راه اندازی کنند ، زیرا آنها نمی توانند مکانی برای خرید لنز دوربین پیدا کنند. این یادآوری من از ریچارد برانسون و داستان تأسیس شرکت هواپیمایی ویرجین است که به دلیل عدم رضایت از پرواز اخیر خود تصمیم به راه اندازی یک هواپیمایی جدید گرفت. بیا بریم

استارتاپ مجموعه ای است که یک راه حل مقیاس پذیر و قابل استفاده مجدد را ارائه می دهد. این جمله ساده می تواند به عنوان الگویی برای جدا کردن استارتاپ ها از شرکت ها و مشاغل دیگر باشد. در حقیقت ، باید در نظر داشته باشید که اگر مشاغل شما از مقیاس پذیری برخوردار نیست ، یک شروع کار نیست.

به عنوان مثال یک گیاه رب گوجه فرنگی مصرف کنید. فرض کنید مدیر این کارخانه ، آقای رسولی ، قصد دارد درآمد سرمایه گذاری خود را دو برابر کند. چه باید کرد؟ وی ابتدا باید جای ریخته و مکان جدیدی را تأمین کند ، در مرحله بعدی مواد اولیه باید دو برابر شود و سپس به کارمندان جدید و کارمندان جدید اضافه شود. طبیعتا با افزایش این موارد ، هزینه های جاری مانند انرژی ، حمل و نقل و غیره دو برابر می شود. خوب ، همانطور که مشاهده می کنید ، آقای رسولی برای دو برابر کردن درآمد خود باید دو برابر یا حتی هزینه های خود را افزایش دهد.

در عمل کاملاً متفاوت است. در شروع کار ، مشتریان شما بصورت نمایی رشد می کنند ، اما هزینه های شما دقیقاً یکسان نمی شوند. یک استارت آپ ممکن است در سال اول خود به 1000 نفر خدمت کند ، در سال دوم 10،000 و در سال سوم آن یک میلیون نفر که این قدرت راه اندازی است.

ما به سادگی می خواهیم توضیح دهیم که ظرفیت می تواند فروش بیشتری داشته باشد و درآمد هر مشتری را براساس همان مدل تجاری و مکرر بازگرداند. در حقیقت ، رابطه شما به عنوان یک تاجر و مشتری نباید با یک خرید قطع شود ، بلکه مشتری شما به دلیل نیاز به احساس و استفاده از خدمات و خدمات شما باید دائماً به سمت شما بیاید. به عنوان مثال ، اگر در یک سایت تکمیل شده Filimo ثبت نام کرده اید ، برای شارژ حساب خود باید مجدداً به سراغ آن بروید. البته ، چرا تا این حد پیش بروید! برای ایده باران ما ، مدل آپارتمان خود ما به اشتراک های ویژه یا برنامه خانوادگی ایده باران برمی گردد.

بنابراین همانطور که می بینید ، نه هر تجارت اینترنتی لزوماً یک استارتاپ محسوب می شود. متأسفانه ، بسیاری از افراد این اشتباه را می کنند و فکر می کنند راه اندازی یک وب سایت یا برنامه به معنای شروع STARTUP است. اما باید توجه داشت که ملاک تشخیص این مورد باید دو عامل باشد: مقیاس پذیری و تکرارپذیری. نکته مهم و اساسی این است که تقریباً هر شغلی را می توان به الگوی بالا انداخت و با ایجاد تغییر در مدل کسب و کار ، مقیاس پذیر و قابل برگشت آن را ساخت.

فعال سازی
فعال سازی

MVP و هیچ چیز بیشتر! یکی از اشتباهاتی که بسیاری از کارآفرینان مرتکب می شوند این است که زمان زیادی را صرف تولید محصول خود کنند. به عنوان مثال ، فرض کنید شما ایده ای برای اجرای یک برنامه اشتراک گذاری صدا دارید. بزرگترین اشتباه شما در شروع این تجارت شروع به توسعه محصول بدون تحقیقات بازار است. توسعه نرم افزار ممکن است گاهی اوقات بین دو تا شش ماه به طول انجامد و بیشتر در پروژه های سنگین تر به دلیل چالش های فنی در طول مسیر وجود دارد.

طبیعتاً بعد از این مدت وقتی هزینه بالایی برای شما وجود دارد ، شما محصولی با تعداد 0 کاربر را در اختیار دارید که این تنها سرآغاز چالش های ارتقاء و اجرای شغل خود است. به جرات می گویم سخت ترین بخش بازاریابی است و اگر برنامه ای برای آن ندارید ، احتمالاً شکست خواهید خورد. در اینجا MVP برای کارآفرینان مفید است.

MVP مخفف حداقل محصول پایدار است. حداقل می توان در قالب یک محصول به مشتریان بالقوه موجود در بازار هدف نشان داد و بازخورد را می توان مشاهده کرد. یکی از بهترین نمونه های استفاده از این روش Dropbox او در سال 2007 ، بنیانگذاران سایت قبل از تهیه هر محصولی و نظرسنجی کاربران ، ویدئویی از ایده دو دقیقه ای منتشر کردند. برای بسیاری از شما ممکن است عجیب به نظر برسد که ایده به راحتی عملی می شود. بله ، ممکن است آرش پارادووازی ، که به نظر می رسد یک ایرانی موفق در جهان و یکی دیگر از بنیانگذاران Dropbox است ، با استفاده از این روش بررسی بازار اولیه را انجام داده و 75000 برنامه برای استفاده دریافت کرده است. کاربر آماده استفاده از خدمات بود.

قدم اول همیشه سخت است و قدم زدن در مسیری طولانی با اولین قدم شروع می شود. مطمئناً اولین قدم برای شروع یک تجارت جدید یک ایده است. ابتدا باید با چیز غیرمعمول روبرو شوید. به خاطر همین به خود و دیگران نزدیک شوید. چه اشتباهی هنوز برطرف نشده است؟ البته اگر شما یک نیاز جدید را تجربه می کنید ، گروه های دیگری نیز وجود داشته اند که چنین تجربه ای را تجربه کرده اند ، بنابراین ایده خوبی است که شروع به کار خود کنید.

فعال سازی
فعال سازی

شما باید قبل از هر اقدامی افراد را به ایده خود بیفزایید. به هیچ وجه نمی خواهم توصیه خودم را به مادر منتقل کنم تا بی تحرک باشد. زیرا یک تیم منسجم می تواند بسیاری از روشهای کارآفرینی را به چالش بکشد. بیشتر افسانه های کارآفرینی ، مانند استیو جویس ، بیل گیتس ، لری پیج ، ارتباطی با هم ندارند. بلافاصله به تلگرام و گروه های تجاری بپیوندید ، در رویدادها شرکت کنید ، از سایت دیوار و روش های مشابه استفاده کنید ، ایده های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و آنها را ترغیب به همکاری کنید. این مرحله همچنین اندازه گیری اولیه بازار است زیرا اگر نتوانید بازخورد مردم را برای کمک به شما در اجرای ایده خود بدست آورید ، به سختی می توانید از بازخورد مشتری استفاده کنید. بسیاری از مشکلات و ضعف های ایده شما در این مرحله به وجود می آید ، و حتی ممکن است متوجه شوید که ایده شما خیلی خوب نیست و در اینجا باید به ایده بعدی بروید ، بنابراین با ایده خود ازدواج نکنید! و اگر می بینید که بسیاری از مردم آن را رد می کنند ، قطعاً مشکل دارد.

در توضیحات داده شده حداقل یک نمونه از محصول را توضیح دهید و بازار هدف خود را بررسی کنید. به هیچ وجه نمی خواهم توصیه خودم را به مادر منتقل کنم تا بی تحرک باشد. در این مرحله ، شما باید مدام مدل کسب و کار را تغییر داده و بازار را بررسی کنید ، و اگر دیدید که هنوز بازخورد خوبی دریافت نمی کنید ، این بدان معنی است که هرگز زمان اجرای این ایده نخواهد بود!

با دریافت بازخورد مناسب و جذب مشتری ، زمان تحویل محصول نهایی است. بلافاصله محصول اصلی را به بازار هدف بیاورید و مطمئن شوید که تمام دارایی های خود را به یکباره بازاریابی نکنید. ما در آینده موارد را به روز کرده ایم. اگر استارتاپ شما درآمد خوبی دارد ، بیشتر برای توسعه و انتشار منابع انسانی هزینه کنید. حالا یک چکمه موفق دارید!

برای آشنایی با بهترین مدل های کسب و کار ، حتماً پیشنهادات 19 مدل تجاری و استارتاپ کسب درآمد را مطالعه کنید.

اگر مراحل قبلی را به بهترین وجه گذرانده اید ، به این معنی که مشاغل شما دارای چندین کاربر و درآمد است ، وقت آن است که سرمایه گذاران را جذب کنید. فکر نکنید می توانید از راه اندازی خود درآمد کسب کنید و روی آن سرمایه گذاری کنید. استیو جابز با این پیشرفت بزرگ اپل به دنبال سرمایه گذار بود و مدتی تنها هدف و برنامه وی بود. اگر توجه داشته باشید ، بسیاری از کارآفرینان موفق در سراسر جهان سهم اندکی در شرکت و مارک تجاری خود دارند زیرا بخش هایی از شرکت را برای جذب سرمایه ترک کرده اند. توصیه ای که ما به شما می کنیم این نیست که در هنگام شروع حریص یا حریص باشید. و در زمان مناسب برای تجارت خود ، پول جمع کنید یا حتی بفروشید و به دنبال ایده های دیگر باشید.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا