فیلم و هنر

از جایزه علمی دکتر عباس شیبانی و نشان این جایزه رونمایی شد

بر اساس گزارش ها عنوان؛ در این مراسم که در نودمین سالگرد دکتر عباس شیبانی و رونمایی از این عنوان علمی برگزار شد، تعدادی از همکاران دکتر عباس شیبانی، همکاران و متخصصان قلب و عروق و اعضای خانواده دکتر عباس شیبانی حضور داشتند.

آزاده شیبانی، دکتر. محمدحسین دشتی، دکتر. علی اصغر بلوریان، دکتر. معصوم علی معصومی از جمله میهمانانی بود که از جایگاه علمی، اقتدار و ویژگی های فردی دکتر عباس شیبانی صحبت کرد.

این برنامه از ساعت 17 تا 18 به طور همزمان از چند رسانه آنلاین از جمله اینستاگرام و آپارات پخش شد و آزاده شیبانی، دختر دکتر شیبانی از زحمات برگزارکنندگان برای تشکر از خدمات عالی دکتر شیبانی تشکر کرد. او مختصری از شخصیت پدرش صحبت کرد.

با این حال همکاران پزشکی ما به خصوص قلب و عروق با درک موفقیت مدیریت ساده و صمیمانه ایشان در توانمندسازی بخش های جراحی قلب تصمیم به برگزاری چنین مراسمی گرفتند که از همه تشکر می کنم.

وی یکی از ویژگی های دکتر شیبانی در دوران تصدی خود را تلاش برای گسترش مؤثر خدمات پزشکی و بهره مندی همه اقشار مردم دانست. همچنین تلاش خالصانه ای برای حل مشکلات انسانی و رفع خلأهای موجود در بخش قلب و عروق کشور به دست آورده است.»

دکتر محمدحسین دشتی شریک و شریک دکتر. عباس شیبانی و عضو سابق هیات امنای خروجی های درمان بیماران که از برنامه بازدید کردند با اشاره به ویژگی های خاص دکتر عباس. شیبانی در محل کار گفت: او وقت شناس و وقت شناس بود و در این مورد خیلی از سوی مدیریت مورد زورگویی نبود. او زحمت زیادی کشید و آن را تعقیب کرد تا به نتیجه رسید».

دکتر دشتی افزود: ما به عنوان همکاران دکتر. عباس شیبانی این خصلت را از او آموختیم و در نتیجه کارهای اداری هیئت امنا همیشه با سرعت بالایی انجام می شد و این نوع مدیریت بی عیب و نقص باعث شد گاهی می‌توانیم نیاز کشور به تجهیزات پزشکی را تامین کنیم و بخش‌های بیمارستانی را تجهیز کنیم و این سرعت هنوز مشخص است.

وی با اشاره به اینکه در سال های اولیه به ویژه در زمان جنگ، رشته جراحی قلب در این کشور بسیار ضعیف بود، تصریح کرد: این رشته بسیار فراگیر شده و در بسیاری از نقاط کشور شعبه ویژه قلب و عروق ایجاد شده است. ”

دکتر دشتی همچنین از لزوم حمایت از دکتر. بنیاد علمی عباس شیبانی که می تواند دستاوردهای علمی و اداری خود را در حوزه پزشکی حفظ و ارتقا دهد و در اجرای برنامه های آموزشی و توسعه ای فعال باشد.

دکتر علی اصغر بلوریان، متخصص قلب و جراح عمومی بیمارستان رضوی مشهد به عنوان مهمان دیگر این برنامه درباره همکاری خود با دکتر عباس شیبانی گفت: با دکتر استارت جراحی قلب در خراسان آشنا شدم نظم، دلسوزی، عدالت و عدالت. وقت شناسی از ویژگی های برجسته او بود.»

در بخشی دیگر از صحبت های خود، دکتر. بلوریان خاطره ای از همکاری با دکتر. «همین اتفاق افتاد و ساعت یک بامداد که برگشتم، در فرودگاه دیدم که دکتر شیبانی خودش برای برداشتن تجهیزات به گمرک آمده است که کار سختی بود.

وی افزود: نمی‌دانم چنین چیزی در دنیا یافت می‌شود یا نه، اما اگر چنین باشد، نادر است و من شخصیت این اسطوره را در اداره امور توصیه می‌کنم.

دکتر معصوم علی معصومی فوق تخصص جراحی قلب کرمانشاه با ذکر خاطره ای از دکتر عباس شیبانی به برخی از علائم وی اشاره کرد و گفت: برای ما هم فایده ای نداشت، بالاخره به دکتر عباس شیبانی مراجعه کردیم. مرز ها. دکتر شیبانی به ما قول داد که بعداً پول را به او برگرداند و فردای آن روز کامیونی با لوازم پزشکی رایگان به کرمانشاه فرستاده شد که شامل آن بود.آنژیوگرافی ما عمل جراحی را شروع کردیم و تعهدات را به بیمارستان برگرداندیم و حتی دستمان را کثیف کردیم و بخش‌های دیگر را راه‌اندازی کردیم.»

وی با اشاره به هیئت امنا که چشم انداز دکتر شیبانی است، گفت: این قانون منبع الهام تاریخی بوده است که ثمره آن اکنون در هر استان دل وجود دارد. او روش ها را ساده کرد به طوری که در یک مطب کوچک با تمام عملیات های بزرگ در این زمینه در زمینه فوق تخصصی و تجهیزات و ملزومات و اینکه امروز 250 تا 300 بخش قلب در کشور وجود دارد و هزاران عمل قلب “بسیار مورد نیاز است. توسط دکتر ببینید. و صداقت.”

در قسمت دوم برنامه علاوه بر اهدای جایزه دکتر.

گفتنی است بر اساس اطلاعیه دبیرخانه دائمی جایزه دکتر عباس شیبانی، پزشکان و اساتید پژوهشی فرصت دارند آثار و مقالات خود را به نشانی 20 آذر 1400 ارسال کنند. www.drsheybaniaward.com پست. آثار دریافت شده توسط داور بین المللی، مطالعه و جایزه پژوهشگر برگزیده، در تاریخ 20 دی ماه 1393 در این رویداد ارائه می شود.

درباره دکتر عباس شیبانی

دکتر عباس شیبانی، متخصص علوم پزشکی و علوم سیاسی، در سال 1320 در تهران به دنیا آمد و در سال 1312 وارد دانشگاه شد و 18 سال بعد در سال 1348 با مدرک دکترا فارغ التحصیل شد. دکتر عباس شیبانی، استاد نام آشنای پزشکی، شخصیت برجسته ای پیدا کرده است که او را به شخصیتی برجسته در زمان خود تبدیل کرده است و او را فراتر از مناصب سیاسی و حتی در پزشکی غنی کرده است. برخی از سمت های وی در زمان حیاتش به شرح زیر است:

 • نماینده مردم تهران
 • عضو فعال شورای اسلامی شهر
 • عضو مجلس خبرگان قانون اساسی
 • صحیفه سجادیه مشاور ارشد موسسه و مرکز تحقیقات و نظریه حقوقی
 • رئیس دانشگاه تهران
 • مردی که در دوره هفتم از نظر علمی و فرهنگی پایدار است
 • یکی از اعضای موسس نهضت آزادی ایران
 • ۱۳ سال زندانی سیاسی قبل از انقلاب
 • وی فارغ التحصیل رشته قلب و عروق از دانشگاه تهران در رشته علوم پزشکی است

هیئت پس انداز

دکتر عباس شیبانی در سالهای پاسداشت و اشرافیت در مسائل بوروکراسی در ادارات کشور با تشکیل هیئت امنای هیأت تغییرات خارجی; موسسه ای تاسیس شده است که بهترین تجهیزات مورد نیاز برای درمان بیماران را فراهم می کند.

این بنیاد نقش عمده ای در این زمینه ها ایفا کرده و به نتایج برجسته ای از جمله توسعه مرکز قلب در سراسر کشور و توانمندسازی سریع بخش های بیمارستانی منجر شده است.

برخی از اهداف و نتایج هیئت ارزی به شرح زیر است:

 • صرفه جویی در هزینه های درمانی بیماران در کشور.
 • نیازی نیست که کشور بیمار را برای درمان به خارج بفرستد.
 • تامین و ایجاد مراکز درمانی برای معالجه بیماران در کشور.
 • ارائه خدمات درمانی به تمام بیماران در کشور.

مهمانان در استودیو

دکتر محمد حسین دشتی

هماهنگ کننده و شریک Dr. به عضو سابق هیئت امنای صندوق های خارجی بپیوندید.

بازدیدکنندگان ارتباطی

آزاده شیخبانی

دختر دکتر عباس شیبانی

دکتر علی اصغر بلوریان

متخصص قلب و عروق و جراح عمومی بیمارستان رضوی مشهد

دکتر معصوم علی معصومی

متخصص قلب و عروق از کرمانشاه

مجری

دکتر رشید کاکاوند، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد کرج

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا