بازاریابی اینترنتی

ارزش تحقیقات بازار

در سال 2005 ، من تصمیم گرفتم تا اثربخشی نام تجاری جدید خود را از طریق یک شرکت تحقیقاتی حرفه ای بازار آزمایش کنم. دانستن اینکه چقدر اعتقاد داشتم کافی نبود؛ مجبور شدم دریابم که مصرف کنندگان چه هدفی را هنگام اولین بار مشاهده می کنند. در حال حاضر ، مارک تجاری در ایالات متحده تأیید شده و در بیش از سی کشور خارجی ثبت و یا ثبت شده است. این نام از نظر قانونی محافظت شده بود و می توانست در بسیاری از کشورها به دلیل دیدگاه جهانی من به این نام شگفت انگیز باشد. با این وجود ، آیا این نگاه مشتری یا از همه مهم تر ، کتاب جیبی آنها را جلب می کند؟ موارد زیر یک مطالعه موردی از تجربیات من در تحقیقات بازار واقعی دنیاست.

در سال 2005 ، من قبلاً یک محصول کاملاً جدید را در آنجا ایجاد کرده بودم و برای رسیدن به مخاطب هدفم ، باید بهتر بدانم. بنابراین با دو شرکت ارتباط برقرار کردم: یکی سایت توسعه وب و دیگری یک شرکت تحقیقات بازار. تمرکز این بود که اخبار مربوط به نام تجاری جدید من را بگیرم.

در حالی که سایت محصول در دست ساخت بود ، ما شروع به ایجاد نظرسنجی آنلاین کردیم. این نظرسنجی در سطح کشور مستقر شده است تا بیشترین پاسخ مصرف کننده را داشته باشد. برخی از نکات برجسته جالب این بررسی نشان داد:

64٪ از پاسخ دهندگان نسبت به نام تجاری جدید باز و توجه داشتند – این برای من اهمیت داشت زیرا این بدان معنی بود که افراد از این نام خوششان می آید.

سه دسته احتمالاً برای پیوند یک نام تجاری عبارتند از:
(الف) محصولات ایمنی و کمکهای اولیه.
(ب) بهداشت شخصی / محصولات بهداشتی ؛ و
ج) داروهای بدون نسخه.

بیش از 50٪ از پاسخ دهندگان نام تجاری را که روی بانداژ ، پمادهای درد مفاصل ، نوشیدنی های ورزشی / انرژی و سرماخوردگی یا آلرژی ایجاد می شود ، انتخاب کردند.

آنها حتی نه اصطلاح توصیفی را برای مصرف کنندگان ارائه دادند:
شفابخشی
راحت
پشتیبانی می کند
قابل اعتماد
تسکین دهنده
قابل اعتماد
تسکین دهنده
مطمئنا
مطمئنا

این صفت هایی که از طریق تحقیقات بازار به ما رسیده اند ، مفاهیمی هستند که اکثر تولید کنندگان دوست دارند با نام محصول خود ارتباط برقرار کنند!

چرا تعیین درجه ها مهم بود؟ از آنجا که این ارتباطات به کلمات کلیدی ما برای ایجاد همه مواد بازاریابی تبدیل شدند. ما می خواستیم از کلماتی استفاده کنیم که با مصرف کنندگان طنین انداز باشد.

بر اساس یافته های تحقیقات بازار ، ما یک نمایش پرده ای پاورپوینت ایجاد کرده ایم تا نحوه رفتار مصرف کنندگان با نام تجاری را نشان دهیم. این کارآیی بود زیرا به صورت ترکیبی از تصاویر – از جمله گرافیک برای نشان دادن تعاریف محصول به همراه کلمات بازاریابی قدرتمند که مصرف کنندگان را لمس می کرد. این پاورپوینت همچنین یک نکته عالی بوده و بر روی نمایشگر تصویری در سایت کلیک می کنید. یافته های بازاریابی در یک برگه حقوقی سریع نوشته شده است که بازدید کنندگان سایت می توانند در صورت راحتی آنها را بارگیری و مشاهده کنند.

راحت ترین نتیجه سرمایه گذاری من در تحقیقات بازار این بود که این نظرسنجی از نظریه من حمایت می کند مبنی بر این که این نام شگفت انگیز “یک نام تجاری مثبت است که به شدت با چند دسته محصول مرتبط است”. آیا ارزش آن برای تحقیق در بازار بود؟ بله ، به دلیل این که به من بینش داده و ذهنیت مصرف کننده خود را به من نشان داده است و همچنین از جمله های ارزشمندی برای تلاش های بعدی در زمینه بازاریابی در چاپ ، آنلاین و ارائه استفاده می کند. همچنین با سرمایه گذاری در آگهی ها و حضور در وب سایت آنلاین که می تواند با مشتریان بالقوه من در ارتباط باشد ، برای من پول صرفه جویی کرد.

من اکیداً توصیه می کنم که اگر یک مخترع باشید ، حتماً برای تحقیق در مورد بازار مستقل در مورد ایده محصول و همچنین نام محصول خود ، هزینه کنید. خوشحالم که کردی!

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید 


منبع خبر: ارزش تحقیقات بازار

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا