دانش و فناوری

ارزش اپل بیش از ۸ برابر بیشتر از سامسونگ الکترونیکس است

تا به حال به این فکر کرده‌اید «ارزش شرکت» که چقدر می‌شناسیم؟ اپل مدتی است به عنوان ارزشمندترین شرکت در دنیا شناخته می شود. این شرکت در سال ۲۰۲۲ با رشد قابل توجهی نسبت به سال قبل، این در حالی است که سامسونگ با ۷ رتبه نسبت به سال گذشته تفاوت بسیار زیادی با اپل دارد. در حقیقت ارزش اپل بیش از ۸ برابر بیشتر از سامسونگ الکترونیک است.

ارزش اپل در لیست بهترین شرکت های سال ۲۰۲۲

گ ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا بیست و دومین ارزش بازار بزرگ جهان است که تا پایان مارس 2022 به ارزش بازار 342 میلیارد دلار می رسد.

داده ها نشان می دهد که Samsung Electronics نسبت به سال گذشته چند پله سقوط کرده و از مارس 2021 تا مارس 2022 حدود 21 درصد ارزش بازار را از.

بر اساس ارزش بازار، سامسونگ الکترونیک در رتبه 22 قرار گرفت که نسبت به رتبه 15 در سال 2021 افت را شاهد بود. جلوتر از شرکت های مانند Mastercard، Tencent، Visa، TSMC، Meta Platforms، Nvidia، Tesla، Amazon، Alphabet، Apple چند شرکت دیگر ررن.

اپل از نظر ارزش سرمایه در بازار جهانی با ارزش بازار 2.85 تریلیون دلار پیشتاز است. TSMC، که اتفاقاً بزرگترین رقیب سامسونگ در بخش نیمه هادی است، با ارزش تخمینی 541 میلیارد دلار، دهمین شرز.

راساس منطقه جغرافیایی، ایالات متحده آمریکا بالاترین ارزش بازار را در مارس 2022 با اختلاف زیادی داشت. پس از ایالات متحده آمریکا، چین است که 22 درصد ارزش بازار را از دست داد و همچنین عربستان سعودی، سوئیس، فرانسه، بریتانیا، تایوان، هند، ایرلند و کره جنوبی قرار دارند.

نظر شما درباره لیست شرکتهای ارزشمند جهانی چیست؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا