بازاریابی

اختصاصی در مقابل عمومی: "آیا واقعاً باید در یک کار خوب باشم یا در بسیاری موارد زیبا باشم؟"

یکی از متداول ترین س questionsالاتی که فریلنسرها شروع به پرسیدن از خود می کنند این است: “آیا من باید در یک کار واقعا خوب باشم یا در بسیاری از کارها خوب باشم؟” پاسخ این است – شما می دانید – بستگی دارد. هم متخصص بودن در یک زمینه و هم آگاهی بیشتر از بسیاری از زمینه ها مزایا و معایبی دارد. در اینجا بحث های مثبت / منفی بزرگ وجود دارد.

علاقه خاص

 1. پرداخت بهتر با فرض این که تقاضای کافی برای یک زمینه خاص از دانش یا مهارت وجود دارد ، شرکت ها با کمال میل مبلغی را برای کمک متخصصان پرداخت می کنند. اگر واقعا در این زمینه ماهر و ماهر هستید ، این منابع بسیار ارزشمند برای شرکتهایی است که به دنبال مهارت های شما هستند.
 2. رقابت کمی – به طور کلی ، هرچه توجه و مهارت های شما بیشتر متمرکز باشد (یعنی اندازه لانه) ، رقبای کمتری خواهید داشت. به دلیل تعداد طاقچه ها ، هرکدام از مترجمان آزاد کمتر از ابرگروه عمومی ای که به آن تعلق دارند ، خواهند داشت.
 3. بهتر است با یک شرکت بزرگتر کار کنید بر خلاف شرکت های کوچک ، شرکت های بزرگ می توانند توسط بسیاری از متخصصان در زمینه های مختلف کار کنند. به عنوان مثال ، یک شرکت ممکن است فریلنسرهای زیر را استخدام کند: مشاوران تجاری ، حسابداران ، نویسندگان اینترنت ، چاپگرها ، طراحان گرافیک ، طراحان وب داخلی ، طراحان وب پشتیبان ، به طور کلی صاحبان تماس ، متخصصان رسانه های اجتماعی ، مشاوران حقوقی و مربیان بازاریابی. اگر می خواهید با یک شرکت بزرگتر کار کنید ، مهارت های تخصصی تر می تواند ارزش شما را به عنوان یک کارمند مستقل در یک شرکت بزرگتر افزایش دهد.

مزایای تخصص

 1. فرصتهای محدود برای سازگاری با تغییرات اقتصادی – درخواست و ارائه تغییرات خاص در خدمات خصوصی. اگر تقاضا به دلیل پیشرفت تکنولوژی یا تغییر روندها کاهش یابد یا عرضه به دلیل ورود دیگران به حوزه شما افزایش یابد ، ممکن است کسب و کار و درآمد خود را از دست بدهید. به عنوان مثال ، اگر شما یک متخصص بازاریابی فیس بوک هستید اما افراد به Google+ نقل مکان می کنند ، ممکن است شغل بزرگی را از دست بدهید و نیاز داشته باشید که خود را مجدداً به عنوان مربی بازاریابی Google+ معرفی کنید (در این فرایند یادگیری پول و زمان خود را از دست دهید).
 2. بازار هدف کوچکتر (مشتریان بالقوه کمتر) – هرچه حرفه ای تر باشید ، بازار شخصاً برای شما کوچکتر است. به عنوان مثال ، اگر در تولید فیلم های مستند کوتاه برای سازمان های غیرانتفاعی تخصص دارید ، مشتریان بالقوه کمتری نسبت به کسانی که تهیه کننده فیلم مستقل موفق تری هستید و می توانید انواع مختلفی از فیلم ها را تولید کنید ، خواهید داشت.
 3. نا امیدی – ممکن است از انجام یک کار – یا همان کار بارها و بارها خسته شوید. امیدوارم از تخصص خود خوشتان آمده باشد (به همین دلیل است که آن را انتخاب کرده اید ، درست است؟) ، اما شاید این چیزی نباشد که 5 سال پیش اتفاق افتاده است.

به طور کلی مزایا

 1. توانایی بالای سازگاری با تغییرات اقتصادی – با سفر دور به یک منطقه خاص ، می توانید به سرعت با روندهای فناوری ، تجارت و طراحی سازگار شوید تا مشاغل یا درآمد خود را به دلیل جابجایی لوازم و تجهیزات از دست ندهید. درخواست خدمات تخصصی مستقل (حداقل ، با مدرک تخصصی یکسان نیست). و از آنجا که شما سعی نمی کنید همه چیز را در یک زمینه خاص بیاموزید ، در زمان یادگیری صرفه جویی می شود. پس از همه ، ممکن است لازم نباشد همه چیز را بدانید (شماره 3 زیر را ببینید).
 2. ایده های بهتر برای “تصویر بزرگ” – با داشتن انواع دانش می توانید به راحتی اهداف بزرگتر و مفاهیم فهرست نشده در یک شرکت را درک کنید و بنابراین می توانید بهتر با نیازهای شرکت سازگار شوید. دستیابی به دامنه کار با افزایش و فراتر رفتن از انتظارات مشتری مهم است.
 3. اغلب به اکثر مردم کمک کنید – اکثر مردم به دنبال خاص ترین ها نیستند. مشتریان به طور کلی تصوری “مبهم” از خواسته های خود دارند (خواه اعتراف کنند یا نه) ، و احتمالاً به دنبال این هستند که شما را هدایت کنند. این اغلب به این دلیل اتفاق می افتد که اگر مشتری دقیقاً بداند دنبال چه چیزی است ، ترجیح می دهد این کار را به تنهایی انجام دهد تا اینکه به شخص دیگری برای انجام این کار پول بپردازد (با فرض داشتن مهارت های لازم).
 4. بهتر است با یک شرکت کوچک کار کنید – اکثر مشاغل کوچک نمی توانند به اندازه همه کسانی که در شماره 3 ذکر شده اند تحت مزایای شخصی ، کارکنان خصوصی با ارزش استخدام کنند. من در شرکت های کوچک بسیار کار کرده ام و اغلب آنچه آنها به دنبال آن هستند کسی است که مهارت چندانی ندارد اما فردی با دانش زیاد ، بسیار ماهر (یعنی یافتن سریع پاسخ ها / راه حل ها) و حل کننده خلاق مشکلات.

به طور کلی مزایا

 1. عدم تمرکز – اگر در منطقه ای به شما نیاز نیست ، ممکن است شرکت شما را استخدام نکند ، زیرا در دستیابی به اهداف خود به خدمات شما ارزش کافی نمی دهد. اگر شما فقط کمی بیشتر از آنچه مشتریان می دانید بدانید ، ممکن است مشتریان شما به دنبال فردی حرفه ای باشند یا شاید آنها کار خود را یاد بگیرند.
 2. رقابت بیشتر – به نظر می رسد نویسندگان مستقل “عمومی” ، طراحان گرافیک ، طراحان وب و غیره به ظاهر بی پایان هستند. هرچه “سر و صدا” بیشتر در بازار باشد ، برای شما سخت تر می شود که به عنوان یک رهبر مطرح شوید. اکثر فریلنسرها و واسطه های جدید تمام کارهایی را که انجام می دهند انجام می دهند ، بنابراین آنها فریلنسر عمومی می شوند ، که به رقابت شما کمک می کند.

تجربه شخصی من از ژنرال بودن

من منابع و مهارتهای عمومی را به دست آوردم. این استراتژی برای من خوب کار کرده است (تا کنون). از انجام کارهای مختلف لذت می برم ؛ من زیاد حوصله یک کار خاص را ندارم ، بنابراین این یک مزیت بزرگ برای من است. از کار با سایر شرکتهای کوچک لذت می برم. من اغلب در طراحی راه حل های فناوری برای کسب و کار خود و از نظر حضور تجاری آنها در وب سایت ها و استراتژی های بازاریابی اینترنتی برای آنها دارایی بسیار ارزشمندی هستم.

اگر در موقعیتی قرار گرفتم که نمی دانم (یعنی منطقه ای که در آن چندان خوب نیستم) ، تحقیق می کنم و پاسخ ها را پیدا می کنم یا کارهایی را یاد می گیرم (فقط گوگل معمولاً کار را انجام می دهد). اگر مشارکت زیادی وجود داشته باشد یا منحنی یادگیری زیادی وجود داشته باشد ، من شخص دیگری را برای انجام یک کار خاص (به عنوان مثال مخالف / برون سپاری شغل) برای صرفه جویی در وقت و ناامیدی استخدام می کنم.

آنچه را که احساس می کنید انجام دهید

تصمیم گیری در مورد متخصص شدن یا به طور کلی اغلب انتخاب شخصی است. شما باید بسته به جوانب مثبت و منفی که برای شما مهم است ، آنچه را که برای شما منطقی است انجام دهید.

آیا به دنبال مشاوره مستقل تری هستید؟

بیاموزید که چگونه به عنوان یک فریلنسر موفق شوید و تجربیات سرگرم کننده من با کار شخصی را بخوانید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا