اتصال کارت ملی هوشمند به یک شماره موبایل

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه ضمن اعلام مخالفت با افزایش مالیات بر ارزش افزوده، از اتصال کارت ملی هوشمند به یک شماره موبایل خبر داد.
به گزارش ای جی مارکت و به نقل از خانه ملت ، «محسن زنگنه»، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه در تشریح نتیجه نشست کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم درباره راه اندازی تمامی خدمات کارت ملی هوشمند بیان داشت: «طبق مصوبه کمیسیون، دولت و سازمان صمت مکلفند با کمک وزارت ارتباطات، کارت ملی هوشمند را نهایی کنند؛ دستگاه ها نیز باید خدمات خود را به این کارت متصل کنند.»
نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر رویکرد مصوبه کمیسیون درباره مالیات ها در برنامه هفتم توسعه عنوان داشت: «نسبت مالیات به اعتبارات هزینه ای حدود 80 درصد و نرخ مالیات بر تولید ناخالص داخلی 10 درصد تعیین شد. همچنین در راستای شفافیت در معافیت های مالیاتی مصوب شد که بخشودگی و ترجیح مالیاتی طی برنامه هفتم ممنوع می شود.»
بیشتر بخوانید: سخنگوی طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان: کمک هزینه نانوایان افزایش می یابد
اتصال کارت ملی هوشمند به یک شماره موبایل
نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی همچنین درباره مشخصه های کارت ملی هوشمند اظهار کرد: «این کارت حاوی اطلاعات همه مردم خواهد بود تا همه خدمات آنها بر روی این کارت پیاده شود. این کارت به یک شماره تلفن همراه متصل شده و کلیه استعلامات و ارتباطات دولت و دستگاه ها با فرد از طریق این شماره انجام می شود. همچنین یک آدرس به این شماره تلفن متصل شده و عملاً این کارت ملی هوشمند دربرگیرنده همه اطلاعات و نیازهای فرد خواهد بود.»

وی همچنین اضافه کرد:
«کمیسیون دولت را مکلف کرد تا تمامی تخفیفات مالیاتی که اعمال می کند را همراه با لایحه بودجه سنواتی به مجلس ارائه دهد. همچنین باید دولت لایحه مالیات بر درآمد را در سال اول برنامه به مجلس تقدیم کند.»
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه در پایان خاطرنشان کرد: «کمیسیون تلفیق با پیشنهاد دولت در زمینه افزایش مالیات بر ارزش افزوده به دلیل تحمیل آثار تورمی بر مردم مخالفت کرد.»
بیشتر بخوانید:

    طرح استفاده از کارت بانکی به جای کارت سوخت به صورت آزمایشی در حال اجرا است
    درخواست صدور و تمدید گذرنامه کاملا الکترونیکی شد
    ثبت درخواست افراد بالای 18 سال فاقد شناسنامه به طور کامل الکترونیکی شد

دیدگاه شما در خصوص اتصال کارت ملی هوشمند به یک شماره موبایل چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید.
  

دکمه بازگشت به بالا