بازاریابی اینترنتی

ابزارهای موثر بازاریابی اینترنتی

با افزایش مصرف اینترنت ، بازاریابی اینترنتی نیز انجام می شود. بازاریابی اینترنتی به عنوان یک استراتژی تجاری کاملاً جدید پدید آمده و ابزارها ، رویکردها و تکنیکهای بازاریابی خاص خود را توسعه داده است. این ابزارهای بازاریابی به اشکال مختلف شکل گرفته اند و گهگاه ابزارهای جدیدی معرفی می شوند. متداول ترین این ابزارها پاسخ های خودکار ، نرم افزار SEO ، سیستم های ایجاد لینک ، نرم افزار مدیریت محتوا و نرم افزارهای وابسته است. بسیاری این ابزارها را به دلیل اینکه رایج ترین ابزارها هستند ، موثرترین می دانند. با این حال ، جستجوی مؤثرترین ابزار بازاریابی اینترنتی هنوز فعال است.

اکثر مردم از این امر آگاه نیستند که ابزارهای مؤثرتر و غیر سنتی دیگری برای بازاریابی اینترنتی وجود دارد که همه بازاریابان برای تحقق پتانسیل خود به عنوان بازاریاب آنلاین باید بدانند و از فرصتهای ارائه شده توسط شبکه جهانی استفاده کامل کنند.

امروزه ابزارهای بازاریابی به قدری متداول هستند که اکثر مردم خود را با این ابزارها ارتباط می دهند بدون آنکه حتی آن را بدانند. برخی از آنها به طرز پنهانی پنهان یا پنهان شده اند تا حدی که حتی کاربران متوجه نمی شوند که محصولات و خدمات توسط ابزار یاد شده به آنها بازاریابی می شود. ساده ترین و غیرقابل تصورترین استراتژی های فروش در همه ابزارهای بازاریابی اینترنتی موثرترین محسوب می شوند.

مروری بر مؤثرترین و همچنین رایج ترین ابزارهای بازاریابی آنلاین ، برای افرادی که می خواهند در استراتژی ها و تکنیک های بازاریابی اینترنتی شرکت کنند ، بسیار توصیه می شود. در اینجا نکات و ترفندهایی در مورد نحوه استفاده از ساده ترین ابزارهای بازاریابی با حداکثر کارآیی آورده شده است.

1. نام دامنه

این سایت پرچمدار و پرچمدار هر شغلی است که می خواهد به صورت آنلاین بازاریابی کند ، بنابراین باید به نام دامنه خود به عنوان اولین ابزار بازاریابی آنلاین خود فکر کنید. انتخاب نام دامنه مناسب برای تجارت شما می تواند برابر با گسترش آنلاین باشد و دسترسی گسترده تر به بازار با استفاده از نام دامنه اشتباه ممکن است به همان اندازه سقوط شما را هجی کند.

بیشتر بازاریابان اینترنتی قبول دارند که به طور کلی ، یک نام دامنه کوتاه و به یاد ماندنی با کلمات کلیدی بهترین انتخاب است. بهتر است که نام دامنه چیزی باشد که در ذهن بازدید کننده باقی می ماند که به راحتی از یاد می رود. در ارتباط بودن با کلمات کلیدی نیز کمک می کند زیرا باعث می شود افراد به ایده اولیه درباره آنچه در سایت شما می یابند کمک کنند. وقتی نام دامنه شما پذیرفته شود ، به احتمال زیاد سایت شما اولین کاری خواهد بود که مصرف کنندگان هر زمان که بخواهند جستجوی آنلاین برای آنچه ارائه می دهید انجام دهند. یک نام دامنه مرتبط با کلمات کلیدی نیز عملکرد بسیار خوبی برای عملکرد موتور جستجو شما خواهد داشت و همانطور که همه ما می دانیم ، رتبه بندی موتورهای جستجوگر خوب به معنی ترافیک بیشتر و در نتیجه فروش بیشتر است. وقتی نام دامنه شما به درستی مشخص می کند محصول و خدماتی را که ارائه می دهید ، مطمئناً وب سایت شما ابزاری بازاریابی کارآمد و مؤثر خواهد بود زیرا این نام خود به عنوان یک تیزر برای آنچه سایت می خواهد نشان دهد و تبلیغ می کند ، عمل می کند.

برخی از بازاریابان آنلاین وجود دارند که از طرف دیگر ، استفاده از نام دامنه کوتاه ، منحصر به فرد و درخشان را می بینند ، اما در عین حال به یاد ماندنی به عنوان جایگزین بهتر. نامهای منحصر به فرد آسان تر به یاد می آورند اما در عین حال دشوارتر شدن در صفحات نتایج موتور جستجو. وقت خود را بگذرانید و ببینید کدام یک از دو گزینه ممکن است برای سایت شما کار کند. نام دامنه خود را عجله نکنید ، آنچه را که لازم است برای اطمینان از نصب آن انجام دهید ، انجام دهید زیرا مهم نیست که کدام یک از دو روش را اتخاذ کنید ، یک نام دامنه مناسب می تواند موثرترین ابزار بازاریابی در وب باشد.

همچنین باید از خدمات میزبانی وب یا دامنه هایی که از نام دامنه مشترک استفاده می کنند ، دوری کنید. استفاده از نام دامنه مشترک به این معنی است که دامنه شما از همان آدرس IP استفاده شده توسط سایر دامنه ها توسط ارائه دهنده شما استفاده می کند. چنین ترتیبی کاملاً خطرناک است زیرا رفتار و رفتار ناهنجار از طرف یکی از سایتهای IP مشترک ممکن است نتایج وحشتناکی را در تمام سایتهای میزبانی شده روی سرور ایجاد کند. برای به دست آوردن نام دامنه خود با آدرس IP منحصر به فرد خود ، یک سرور اختصاصی را انتخاب کنید. اکثر خدمات هاستینگ معمولاً آدرس IP منحصر به فردی با حداقل هزینه اضافی ارائه می دهند.

2. کلمات کلیدی

کلمات کلیدی به عنوان بلوک های اصلی ساختمان واقعی در سراسر جهان در نظر گرفته می شوند. کلمات کلیدی همان چیزی است که جستجوگران به موتورهای جستجو نشان می دهند و امیدوارند آنچه را که به دنبال آن می گردند پیدا کنند. کلمات کلیدی مهمترین عامل در هر تلاش برای بازاریابی اینترنتی محسوب می شوند. کلمات کلیدی مناسب تأثیر تلاشهای بازاریابی آنلاین شما را تا حد زیادی افزایش می دهد ، در حالی که انتخاب کلمات کلیدی اشتباه باعث می شود کمپین بازاریابی اینترنتی تقریباً بی فایده باشد.

از آنجا که فرایند انتخاب کلمه کلیدی به بخشی جدایی ناپذیر در بازاریابی اینترنتی تبدیل شده است ، بسیاری از ابزارهای انتخاب کلید واژه برای ارائه کمک ساخته شده و راه اندازی شده است. برخی از سایت های آنلاین خدمات را برای این کار خاص ارائه می دهند ، گرچه اغلب قیمت آنها را می پردازند. اما با افزایش تبلیغات به ازای هر کلیک ، نرم افزار رایگان و مؤثر انتخاب کلمه کلیدی مانند ابزار کلید واژه گوگل ادوردز در دسترس عموم قرار گرفت. نرم افزار دستیار تحقیقات کلمه کلیدی باید حداقل تعداد جستجوهای انجام شده در هر ماه ، میزان رقابت و سایتهای برتر که کلمات کلیدی شما را هدف قرار می دهد را شامل شود.

استفاده از ابزارهای کمک به کلمات کلیدی به طور مستقیم بر کلمات کلیدی شما انتخاب می کند. هدف قرار دادن کلمات کلیدی مناسب یک ضرورت است و باید به درستی انجام شود. بازاریابی اینترنتی با هدف کلمات کلیدی مناسب ممکن است باعث ترافیک شود و مشتریان بیشتری را به سمت سایت شما سوق دهد.

3. مقالات

بسیاری از بازاریاب های اینترنتی بهینه سازی موتورهای جستجو را بهترین نوع سئو می دانند ، بنابراین کمپین سئو خود را صرفاً بر روی تکنیک های ارگانیک سئو پایه گذاری می کنند. بسیاری از آنها ساده ترین و مؤثرترین تکنیک سئو ارگانیک به حساب می آیند ، نوشتن مقاله و ارسال به یکی از رایج ترین رویکردهای SEO تبدیل شده است. نوشتن و ارسال مقالات سئو عملی نوشتن و ارسال مقاله های منحصر به فرد در رابطه با کلمات کلیدی است ، با یک یا دو پیوند به وب سایت یا صفحات وب برای فهرست های مقاله آنلاین. در نتیجه ، سایت شما با هر مقاله ای که در فهرست های مقاله منتشر می کنید ، لینک های ارزشمندی دریافت می کند. این دایرکتوری ها در واقع به شما کمک می کنند تا به سایت خود ترافیک پیدا کرده و از نظر موتورهای جستجو اهمیت خود را افزایش دهید. دلایل اصلی این است که نوشتن و ارسال مقاله توسط بسیاری از افراد به عنوان مؤثرترین ابزار بازاریابی ارگانیک برای ارتقاء وب سایت شناخته شده است.

پس از کسب محبوبیت و رتبه های بالا از طریق مقالات منحصر به فرد مرتبط با کلمات کلیدی که در دایرکتوری های مقاله منتشر می کنید ، سایر سایت ها قطعاً سعی در پیوند با سایت شما خواهند داشت تا بتوان آنها را با موتورهای جستجو برای آن دسته از کلید واژه ها مطابقت داد. بنابراین ، نوشتن بازاریابی با کلمات کلیدی یکی از ابزارهای مؤثر برای ایجاد پیوندها به بازاریابی اینترنتی است. بازاریابی مقاله به تنهایی ، در صورت استفاده صحیح ، می تواند همان رتبه بندی ترافیک و موتورهای جستجو را برای شما بدست آورد.

تبلیغات پرداخت هر کلیک توسط آدون تاکنون مؤثرترین ابزار برای بازاریابی اینترنتی است ، اما همچنین گران ترین آن است. در نهایت مبلغ زیادی برای موتورهای جستجو پرداخت خواهید کرد تا سایت خود را مستقیماً در صفحات نتایج موتور جستجوی کلمه کلیدی خود قرار دهند. بدون دانش کافی ، تبلیغات PPC صرفه جویی زیادی در هزینه خواهد بود.

4- لیست ها

لیست ایمیل یکی دیگر از ساختارهای اساسی هر سیستم بازاریابی اینترنتی است ، نیازی به چشم پوشی از لیست پستی نیست. لیست پستی یک بانک اطلاعاتی گسترده از مخاطبین ، چشم اندازها و مراجعه ها است که به شما رضایت داده است برای دریافت نامه الکترونیکی یا سایر اشکال تماس با شما تماس بگیرند و به عبارت دیگر این لیست مجموعه ای از اطلاعات تماس افرادی است که در خبرنامه یا خبرنامه شما مشترک می شوند.

مجلات الکترونیکی و روزنامه ها را نباید نادیده گرفت زیرا می توانند در استراتژیهای بازاریابی اینترنتی شما بسیار مفید باشند. ارتباط با مشتریان گذشته و حال به شما این احساس را می دهد که از آنها مراقبت می کنید و به آنها کمک می کنند تا راحت تر در انجام کار با شما احساس راحتی کنند. یک رابطه پایدار و قوی با مشتریان برای رشد و توسعه شما بسیار مهم است.

یک لیست وابسته نیز به زرادخانه ابزارهای بازاریابی اینترنتی شما بسیار افزوده خواهد شد. سیستم سهامداران یک روش بسیار مؤثر و جامع برای رشد سریع بازار شما و دستیابی به مشتریان است. به محض ایجاد یک بازاریاب یک شبکه شعبه بزرگ و عملیاتی ، می توان انتظار افزایش نمایی فروش را داشت. پیوستن به مشاغل با سایر بازاریابان نیز می تواند بسیار مفید باشد.

5- وبلاگ ها و فیدهای RSS

به روزرسانی های وبلاگ و RSS اخیراً در بازاریابی اینترنتی شیک شده اند زیرا به عنوان ابزاری کمتر رسمی برای دستیابی به مشتری ، چشم انداز و پیشرو خدمت می کنند. وبلاگ ها همچنین ابزارهای مدیریت محتوا بسیار مؤثر هستند که می توانند به راحتی و به سرعت سایت های محور محتوا را بسازند ، و زمینه های RSS به وبلاگ ها کمک می کنند تا بلاگ ها سریعتر به توجه ربات های موتور جستجو توجه کنند

محتوای تازه نیروی اصلی وبلاگ ها است که آنها را در موتورهای جستجو بسیار جذاب می کند ، زیرا هیچ چیزی خزنده ها را بیش از محتوای تازه و منحصر به فرد جذب نمی کند. به همین دلیل به وب سایتها به شدت توصیه می شود که بلاگ ها و قسمتهای RSS خود را حفظ کنند زیرا آنها عنکبوت موتورهای جستجو را به منظور بازدید منظم از سایت شما جذب می کنند. به عنوان یک قاعده ، تمام ابزاری که اطلاعات تازه و منحصر به فرد ارائه می دهد در بازدید بازدید کنندگان از سایت شما مؤثر است و خزنده ها سایت شما را بررسی می کنند.

لازم نیست بیرون از صندوق فکر کنید ، یا چیز جدیدی اختراع کنید. فقط باید بدانید جعبه چه چیزی را تشکیل می دهد.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا