فیلم و هنر

ابرقهرمان‌های وظیفه‌شناس / مروری بر چند اثر سینمایی و تلویزیونی مختص کودکان‌ونوجوانان (بخش اول)

مجله نیماوا ، گلف باز پانته آ

هفته کودک در اواسط اکتبر زمان مناسبی برای بازبینی مجموعه ای از گروه های مورد علاقه برای تماشای بخش کودکان و نوجوانان در نما است.

مجموعه انیمیشن باب اسفنجی (یک مجموعه و چهار فیلم)

باب اسفنجی شلوار اصلی شخصیت اصلی انیمیشن محبوب در همه سنین است. تعداد کمی از افراد حداقل بخشی از مجموعه “باب اسفنجی” را دیده اند ، هیچکدام ، بله ، به یکدیگر مربوط نیستند و هر کدام داستانی کاملاً متفاوت را روایت می کنند. اگر تا به حال قسمت هایی از سری “شلوار مکعب باب اسفنجی” را دیده اید ، داستانی زیر آب در شهری که فکر می کند “بیکینی باتم” و علاوه بر باب اسفنجی ، شخصیت هایی مانند “پاتریک” “اختاپوس هشت پا” (در واقع نوعی ماهی مرکب) ، خودمحور و “آقای خرچنگ” ، صاحب یک رستوران ، حضور دارند و گاهی اوقات به شوخی های خنده دار و مقاله های شگفت انگیز می خندند. به عنوان مثال ، وقتی باب اسفنجی می گوید: “چرا صحبت نمی کنی؟” و پاتریک پاسخ می دهد: “اینجا تاریک است!” یا پاتریک می گوید: “تو بدتر از صد توهین می دانی؟” دویست نفرین!

بله ، مفهوم زندگی شخصیت های این مجموعه با دانش زندگی دنیای ما که سورئال یا سورئال نامیده می شود متفاوت است و برخی افراد این ایده را در قالب مکتب هنری “غیر منطقی” یا “بی معنا” آزمایش می کنند. به همین دلیل است که در برخی قسمت های این انیمیشن مواردی را مشاهده می کنید که غیر ممکن یا پوچ به نظر می رسند. مثل این است که شخصیت های این داستان به استخری در زیر آب می روند ، یا در طرف دیگر ما می بینیم که پاتریک در حالی که در آب نشسته است می پرید ، یا جایی می بینیم که باب اسفنجی و پاتریک آتش روشن می کنند.

مجموعه “باب اسفنجی شلوار مربع” توسط استیون هیلنبرگ (٢٠١٨٢٠١٨١) در سال 1994 ، محصول مشترک آمریکایی و کره ای ایجاد شد. هلنبرگ زیست شناس دریایی و معلم زیست شناسی دریایی در کالیفرنیا بود ، پس از تحصیل در رشته نقاشی و کارتون در مقطع کارشناسی ارشد ، به شرکت تولید کارتون “نیکلدون” پیوست. و در حین تحصیل هنر ، اولین بار مجموعه انیمیشن “باب اسفنجی شلوار مکعبی” را در تلویزیون ساخت که پس از مرگ خالق آن تولید و توزیع شد و سیزدهمین فصل ز قبلاً پخش شده است. هلنبرگ اولین فیلم زنده “باب اسفنجی” را در سال 1994 منتشر کرد و تا کنون چهار فیلم در این مجموعه ساخته شده است که همه آنها می توانند روی صفحه نمایش داده شوند. مجموعه ای از انیمیشن ها برای 60 جایزه نامزد شدند و 55 جایزه از جشنواره های مختلف جهان مانند امی و بفتا دریافت کردند. علاوه بر استیون هیلنبرگ ، تیم جنینگز و نیک هیل نیز سازندگان مجموعه “باب اسفنجی” نام دارند. در نسخه انگلیسی این مقالات ، تام کنی در نقش باب اسفنجی ، بیل فیگرباک در نقش پاتریک ، راجر بومپاس در نقش هشت پا و کلنسی براون در نقش آقای خرچنگ صحبت می کند.

این کارتون ها کاملاً طنز هستند و صحنه های خنده دار آن باعث می شود بسیاری از مردم از تماشای آن لذت ببرند. در حالی که من ، مانند بسیاری از شما ، از داستانهای طنز جالب در این مجموعه لذت می برم ، اما معتقدم شما باید تعادل خود را در زندگی حفظ کنید و زمان زیادی را صرف آن نکنید. داستان زمانی است که بدون دیدن چند مکان چیزی را از دست نمی دهید. بنابراین پس از تماشای چند قسمت ، به چشم های خود استراحت دهید.

مجموعه ای از مجموعه های متحرک تاتن (سریال و فیلم)

این مجموعه انیمیشنی در مورد پنج قهرمان به نام های Robin ، Cyberg ، Starfire ، Raven و Twenty Boi است که هر کدام دارای قدرت های خاص خود هستند. داستان زندگی روزمره این پنج قهرمان یا “تیتان های نوجوان” در قسمت های مختلف سیزده بار از این نوع کارتون (و قسمت ویژه و 16 فیلم کارتونی آمریکایی) روایت می شود و هر قسمت از سریال داستان متفاوتی است به

پنج قهرمان نوجوان در شهر جامپ زندگی می کنند و بزرگسالان در زندگی آنها دخالت نمی کنند. مشکلات و مشکلات زندگی در جامعه امروز از دیدگاه نوجوانان و ایده ها و دیدگاه های متفاوت هر نوجوان در قالب داستان های مختلف در مجموعه “تیتان های نوجوان” شرح داده شده است که قهرمانان ما در زندگی روزمره خود با چالش هایی روبرو هستند. جنایتکاران و اراذل و اوباش خطرناک نگهداری می شوند.

دیوید اسلک ، باب هانی و برونو پرمیانی خالقان این مجموعه هستند که از سال 1996 تا 1996 در آمریکا تولید شده است. کلمه انگلیسی “تیتان های نوجوان” عبارتند از Hinden Walch در نقش Starfire ، Greg Cyps در نقش Twenty Boy ، Scott Manville در نقش Robin ، Carrie Python در نقش Cyber ​​و Tara Strong در نقش Raven و ران پرلمن در نقش De Bradley Baker. اشلی جانسون و لوئیزا پالومینز قسمت های مختلف این سریال را اعلام کرده اند. “تیتان های نوجوان” برای جوایز آنی 1994 و 1985 برای قصه گویی ، سوار شدن و موسیقی نامزد سه جایزه شد و در انجمن ویراستاران سینمای آمریکا در سال 1994 نامزد دریافت جایزه بهترین تماشاچی انیمیشن تلویزیونی شد.

مجموعه تیتان های نوجوان برای من یک نوجوان 15 ساله داستان جالبی دارد ، اما شوخی های تکراری ممکن است برای بزرگسالان جذاب نباشد.

مجموعه “سگ های نگهبان” (سریال و فیلم)

مجموعه انیمیشن “Paw Patrol” (قبلا به عنوان Paw Patrol شناخته می شد) به ویژه برای کودکان 4 تا 5 سال مناسب است و در نهایت تا 4 یا 8 سالگی جذاب می شود. داستان در مورد پسر بچه ای 4 ساله به نام رایدر است که با کمک شش سگ نگهبان خود به نام های چیس ، راکی ​​، زوما ، اسکای ، مارشال و رابار هر زمان که احساس کردند به شهر می دوند. این سری از رایانه ها محصول یکپارچه ایالات متحده و کانادا است و بین 3 تا 4 سال پیش توسعه یافته است. این فیلم ، یک رابطه خانوادگی طنزآمیز است ، همراه با تجهیزات رایانه ای که سالانه تولید می شود.

کیت چاپمن با گروه بزرگی از نویسندگان ، از جمله لوئیز مون ، اورسولا زیگلر ، سالیوان ، جیمز بکل و ال شوارتز ، که حدود سه قسمت را در هشت قسمت نوشتند ، و خالق اصلی این مجموعه هستند ، توسط چارلز باستین و جیمی هدایت می شوند. ویتنی صداپیشه ها در سه قسمت اول ایتالو لوئیس رایدر هستند و در قسمت بعدی سام سولو براون و جکسون مرسری و همچنین ران پردو ، کالان هالی و دوون کوهن دیگر صداپیشه های این مجموعه هستند. اما فیلم توسط بیلی فرل نوشته و توسط کال بروکنر کارگردانی شده است ، و ویل بریزبن ، کیم کارداشیان ، لین آرمیتاژ و لیلی بارتلم.

قسمت های مختلف “سگ های حفاظتی” از الگوی یکسانی پیروی می کنند و در هر قسمت ، ساکن شهر ساحلی Adventure Bay با مشکل بزرگی روبرو می شود و از سگ های نگهبان کمک می خواهد. این زمانی است که مسافر سر کار می آید و دکمه ای را در دفتر مرکزی خود فشار می دهد تا یقه های درخشان را روشن کند و سگ ها مطلع می شوند و همه به ستاد می روند تا از استعدادها و مهارت های خود برای دفاع از شهر استفاده کنند. هر بار که سگ ها با آسانسور به پایتخت می روند ، سفارشات را برمی دارند و سرسره را به سمت اتومبیل خود سوار می کنند ، سپس برای کمک به نیازمندان به شهر می روند. در نهایت ، رایدر می گوید: “هر زمان که مشکلی داشتید ، کمک بخواهید!” تکرار این سیستم داستانی می تواند برای بینندگان مسن یک تجربه با ارزش باشد و ممکن است باعث شود تا بزرگسالان مدتی کارتون ها را تماشا کنند ، اما برای کودکان سرگرم کننده است. بزرگسالان ممکن است آموزش چندانی در این کارتون پیدا نکنند و نه تنها به زیبایی ظاهری و سه بعد علاقه مند هستند و به حقیقت واقعی نزدیکتر هستند ، بلکه نیاز به وجدان را به کودکان می آموزند و به دیگران کمک می کنند و مطمئناً سرگرم خواهند شد.

جالب است بدانید که سریال “سگ های حفاظتی” برنده جایزه شده و نامزد 15 جایزه دیگر در رده های مختلف مانند بهترین انیمیشن و صدا و اکثر آنها در رده پیشگیری از صدا در جشنواره های مختلف در سراسر جهان است. به

مجموعه های انیمیشن نمایش سریال “ماجراجویی در پاریس” (سه بار و دو فیلم)

داستان “معجزه” (که قبلا معجزه نامیده می شد: رمز و راز لیدی باگ و گربه نوآر) درباره یک دختر ترکیبی 24 ساله چینی-فرانسوی به نام مارینت دوپین چنگ است که دوست دارد طراح مد شود. به گفته او ، مارینت زندگی عادی دارد و تنها یک راز دارد که هیچ کس نمی داند. قهرمان بودن به نام “لیدی باگ”. شخصیت دوم این قسمت پسری به نام آدرین اگرست است که در بین مردم به “گربه نوآر” معروف است. شرور داستان “ارباب شیطان” یا hawk mot نامیده می شود. هر بار که یک شهر عصبانی یا فرد عصبانی می شود ، ارباب شیطانی یک پروانه سیاه می فرستد تا آن شخص را به شخصیت بد تبدیل کند و به او وعده های مختلفی می دهد و فقط از او می خواهد که کار شگفت انگیز یک گربه سیاه و یک دختر کفشدوزک باشد ، آن را برای او بیاورید. به اما آنها همیشه شرور می شدند و سرانجام به حالت عادی سوسک ها و گربه های سیاه باز می گشتند و استاد شر همیشه در حال شکست بود. داستانهای این مجموعه بدون شک مرتبط هستند ، اما اینطور نیست که اگر چند قسمت از آنها را نبینید ، قسمتهای زیر را درک نکنید.

کاریکاتورهای “معجزه” تولید فرانسه ، کره جنوبی و ژاپن یکی از محبوب ترین مجموعه هایی است که توسط “Zegton Studio” و “The Way of Healing” خلق شده است. تولید این مجموعه متحرک در سال 1985 به کارگردانی توماس آستروک و تهیه کنندگی جرمی زگ آغاز شد و تا به امروز 3 قسمت 4 بار تولید و نمایش داده شده است. این لیست در حال حاضر به بیش از 4 زبان زنده دنیا نامیده می شود و در بسیاری از کشورها توزیع شده است و پیروان خود را پیدا کرده است.

کریستینا V صدای شخصیت اصلی زن ، “دختر کفشدوزک” ، و برایس پاپنبروک ، صدای آدرین اگرست است.

کاریکاتورها به کودکان می آموزند که اجازه ندهند احساسات منفی آنها را تحت کنترل قرار دهد وگرنه به اشتباه بد می شوند. او به کودکان می آموزد که قهرمان آنها باشند و به دیگران کمک کنند. اما یکی از مشکلات آن تکرار ماهیت داستان آن است. به نظر من ، دیدن برخی از قسمت ها برای سرگرمی و سرگرمی خوب است و به خصوص بچه ها از تماشای آن لذت می برند.

فیلم ها و لیست های کودکان را در اینجا تماشا کنید

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا