ابداع گجت پوشیدنی که می تواند احساسات شما را افشا کند!

دانشمندان کره ای گجت پوشیدنی ای را ابداع کردند که با قرار گرفتن بر روی صورت و طبق ارتعاشات صدای کاربر می تواند احساساتش را ارزیابی و بررسی کند.
با توجه به گزارش از نیواطلس، درصورت تمایل به ادغام کامل ربات های انسان نما در جامعه، ضروری است که این ربات ها بتوانند، حالات احساسی انسان ها را تشخیص و به طور مؤثر به آن ها پاسخ دهند. به این منظور، یک دستگاه پوشیدنی جدید در کره جنوبی ابداع شده است که به ربات ها در انجام این وظیفه کمک می کند.
بیشتر بخوانید: هوش مصنوعی چه نقشی در انتشار گازهای گلخانه ای دارد؟
ربات ها توانایی انجام کارهای شگفت انگیزی دارند، اما هنوز در درک احساسات و نیازهای انسانی ناتوان هستند. این چالش تاکنون باقی مانده، اما تحولاتی در این زمینه اتفاق افتاده و محققان در انستیتو ملی علم و فناوری اولسان کره جنوبی یک سیستم نوآورانه با هوش مصنوعی ارائه داده اند.
تیم محققان یک سیستم پوشیدنی ارتجاع پذیر برای صورت ابداع کرده اند که با آنالیز اصطکاک پوست و ارتعاشات، قادر به ارزیابی احساسات انسانی و تولید ولتاژ برق مورد نیاز خود است.
این دستگاه پوشیدنی از یک لایه نازک، شفاف و انعطاف پذیری تشکیل شده که حسگرها در دو طرف چپ و راست صورت طراحی شده اند. هر حسگر به چشم و گوش متصل می شود و به صورت شاخه هایی به سمت چشمان، گوشان، فک و پشت گردن گسترده می شود. این حسگرها به گفته محققان قابلیت شخصی سازی دارند تا با هر شکل صورت سازگار باشند.
بعد از نصب حسگرها، آنها به یک سیستم یکپارچه متصل می شوند که با تحلیل الگوهای کشش در صورت و ارتعاشات صدا، به رمزگشایی احساسات انسانی می پردازد. این سیستم، با استفاده از اصول پیزوالکتریک و تامین کامل انرژی از حسگرهای کششی، به طور کامل مستقل و بدون نیاز به شارژ مجدد عمل می کند. این نوآوری نشانگر یک سیستم شناسایی احساسات کاملاً مستقل است.
محققان این فناوری را در محیط های واقعیت مجازی با موفقیت یکپارچه کرده اند. آن ها از سیستم احساس-حسگری جدید خود برای ارائه پیشنهادات کتاب، موسیقی، و فیلم در محیط های مجازی مختلف و بر اساس احساسات کاربر استفاده کرده اند.
بیشتر بخوانید:

  بهترین گجت های 2024
  بهترین گجت های گیمینگ 2024
  بهترین مانیتورهای گیمینگ 2024
  بهترین هدفون های با سیم 2024
  بهترین گجت ها برای کودکان 2024
  بهترین مانیتورهای برنامه نویسی 2024
  بهترین گجت ها برای نویسندگان ؛ معرفی ابزارهای کاربردی برای تایپ آسان
  بهترین گجت ها برای بازی پابجی موبایل ؛ معرفی برترین گجت های کاربردی

نظر شما درباره ی گجت پوشیدنی که توانایی ارزیابی احساسات را دارد چیست؟ لطفا دیدگاه خود را در بخش کامنت با ای جی مارکت در میان بگذارید.
  

دکمه بازگشت به بالا