دانش و فناوری

آیپد پایه نسل 10 با تراشه A14، پورت USB-C، نمایشگر بزرگ‌تر و پشتیبانی از 5G معرفی خواهد شد

در اوایل سال جاری، شایعه که اپل درحال کار بر روی نسل جدید است میپد ایر با تراشه M1 و پشتیبانی از 5G است که در نهایت از این مدل رونمایی شد. آنون، 9to5Mac به‌طوری انحصاری گزارش داده است که برنامه‌های اپل برای به‌روزرسانی مدل پایه آی‌پد (نسل 10) با تراشه A14 Bionic، پشتیبانی از شبکه 5G، نمایشگر 10.5 اینچی و برای اولین بار، اتصال USB-C برای مدل پایه تبلت خود را در سر دارد.

آیپد پایه نسل 10

32یپد پایه‌ای که درحال‌حاضر با قیمت 329 دلار به‌فروش می‌رسد، مقرونبه‌صرفه‌ترین آیپد موجود در بازار است. به‌همین‌دلیل، تصمیم‌گیری اپل است که این آی‌پد را دقیقاً با طراحی مشابه مدل‌های قدیمی‌تر نگاه دارد، اما این دستگاه دارای نقاط ضعف نیز است، مانند داشتن درگاه لایتنینگ به‌جای USB-C مدرنتر.

رار م گ تفته می‌شود که اپل درحال کار بر روی ارتقاء قابل‌توجهی برای iPad ارزان‌تر خود می‌شود. اطلاعات مشاهده شده توسط 9to5Mac نشان می‌دهد که نسل دهم آیپد جدید (با کد J272) ‌د 27 JD J272 این معناست که اپل درنهایت قصد دارد USB-C را به کل از سری آیپد حذف کند، زیرا آیپد پرو از سال 2018.

داشتن USB-C دنیایی از امکاناتی را برای کاربران فراهم می‌کند، زیرا این کانکتور سرعت انتقال سریع‌تر و غیرقابل کنترل از تجهیزات جانبی را پشتیبانی می‌کند. . USB-C، رباربران سطح مبتدی iPad همچنین می‌تواند به‌راحتی آن را به نمایشگرهای مدرن‌تر مانند Studio Display مجهز کند.

همچنین گفته می‌شود که آیپد پایه جدید دارای صفحه‌نمایش رتینا با همان وضوح نمایشگر آیپد ایر خواهد بود. نیپد نسل نهم دارای صفحه نمایش 10.2 اینچی LCD است، می توان انتظار افزایش جزئی نمایشگر را به 10.5 اینچ یا حتی 10.9 اینن داشت. نمایش مشخصات مدرن‌تر مانند رنگ‌های مختلف با DCI-P و روشنایی بالاتر، به آیپدهای گر.

آیپد پایه نسل 10

آیپد پایه نسل 10

درعین‌حال، انتظار می‌رود آیپد نسل دهم به تراشه A14 Bionic هسته نسل چهارم آیپد ایر مجهز شود. در مقایسه با A13 Bionic که در سطح پایه آی‌پد در حال حاضر استفاده می‌شود، تراشه افزایش عملکرد جدید حدود 30 درصد را دارا می‌باشد. پ ه ه چ چ ت ت ت ت ت ت ت ت ت 5 5 5 5G را برای مدل‌های سلولار ی

متأسفانه، ما هیچ جزئیاتی در مورد اینکه آیا آیپد نسل دهم جدید با همان طراحی قدیمی عرضه می‌شود یا اینکه اپل به طراحی مدرن‌تر مطابق با iPad Air، iPad mini و iPad Pro خواهد رفت، ارائه می‌شود، نداریم. اما بر اساس آنچه در صفحه نمایش و پورت جدید می‌دانیم، تغییر طراحی محتویات به نظر می‌رسد.

همچنین شایع شده است که اپل مدل‌های جدید آیپد پرو را در سال جاری معرفی خواهد کرد. نسل بعدی پیپد پرو شرکت به تراشه M2 خواهد بود و ممکن است از شارژ بی‌سیم ازطریق MagSafe Charger استفاده کند.

نظر شما درمورد مشخصات به‌روزشده‌ای آیپد پایه نسل 10 و ویژگی‌های آن چیست؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا