دانش و فناوری

آیفون SE 4 با طراحی مشابه آیفون 16 عرضه خواهد شد

آیفون SE 4 قرار است با زبان طراحی مشابه با آیفون 16 که در آینده عرضه خواهد شد، روانه بازار شود و در بخش جلویی احتمالا دارای یک تغییر مهم خواهد بود.
نسل چهارم آیفون SE ممکن است در سال 2025 عرضه شود. شایعات قبلی می گفتند که این دستگاه زبان طراحی آیفون 14 را به عاریت گرفته است، اگرچه به جزیره دینامیک و یک دوربین پشتی مجهز خواهد بود که هیچ کدام از این دو، ویژگی هایی نیستند که شما در آیفون 14 پیدا کنید. اکنون، Majin Bu، یک افشاگر در ایکس پستی منتشر کرده که به او گفته شده است که iPhone SE 4 می تواند طراحی بسیار شبیه به آیفون 16 فعلی داشته باشد که در حال توسعه است.

ادامه مطلب در ادامه
بیشتر بخوانید:

  نمونه اولیه آیفون 16 از طراحی مجدد نسل جدید خبر می دهد

  Capture Button آیفون 16 ممکن است عملکردی شبیه DSLR ارائه دهد
  هوش مصنوعی اپل اواخر سال جاری همراه با آیفون 16 رسما معرفی خواهد شد
  قابلیت سایدلودینگ (sideloading) فقط در آیفون ها فعال خواهد شد

طراحی آیفون SE 4 متفاوت تر از نسل های قبل خواهد بود
آیفون SE 4 در واقع دارای جزیره پویا و یک دوربین در پشت خواهد بود. آیفون 16 دارای جزیره دینامیک است اما دارای دو دوربین در پشت خواهد بود. ابعاد آیفون SE 4 با ارتفاع 5.94 اینچ یا 150.9 میلی متر، عرض 2.98 اینچ یا 75.7 میلی متر و عمق 0.33 اینچ یا 8.3 میلی متر مشابه با آیفون XR خواهد بود. Majin Bu اعتراف می کند که طراحی شایعه شده آیفون SE 4 را باید با دقت در نظر گرفت زیرا هنوز برای صحبت و اطمینان در مورد آن زود است.

بر اساس آنچه گزارش شده است، آیفون SE می تواند طراحی بسیار شبیه به آیفون 16 فعلی داشته باشد که هنوز در حال توسعه است. آیفون SE جدید به احتمال زیاد به جای دوربین دوتایی مدل های آیفون 16 دارای یک دوربین تکی خواهد بود.
-Majin Bu
در ماه سپتامبر، مینگ چی کو، تحلیلگر اپل در TF International گفت که آیفون SE 4 دارای یک پنل 6.1 اینچی OLED خواهد بود که با هر دو شایعه مطابقت دارد مبنی بر اینکه آیفون بعدی به اصطلاح اقتصادی از لحاظ قیمت، از زبان طراحی آیفون 14 یا آیفون 16 استفاده خواهد کرد. کو همچنین معتقد است که iPhone SE 4 تراشه مودم 5G داخلی اپل را معرفی خواهد کرد که انتظار می رود در نهایت جایگزین تراشه های مودم Snapdragon 5G بکار رفته در مدل های معمولی آیفون شود.
کو می گوید که تراشه مودم 5G اپل که به اعتقاد او در آیفون SE 4 عرضه خواهد شد، با سیگنال های سخت یافتن mmWave 5G که سریع ترین سرعت داده را ارائه می دهد، کار نمی کند، اما معادل جستجوی سوزن در انبار کاه است. این تراشه به iPhone SE 4 اجازه می دهد تا با سیگنال های 5G زیر 6 گیگاهرتز که شامل سیگنال های باند میانی و باند C هستند، کار کند.
یک سوال جالب این است که اپل تصمیم دارد از کدام پردازنده برنامه (AP) برای iPhone SE 4 استفاده کند؟ اگر این گوشی در سال 2025 عرضه شود، می تواند به SoC 3 نانومتری A17 Pro مدل های iPhone 15 Pro یا چیپست 3 نانومتری A18 Bionic مجهز شود که انتظار می رود در آیفون 16 و آیفون 16 پلاس مورد استفاده قرار بگیرد.
بیشتر بخوانید:

  زمان رونمایی از اپل واچ با فناوری MicroLED به تعویق افتاد
  بررسی اپل ویژن پرو ؛ انقلابی در هدست های واقعیت ترکیبی
  کاهش فروش تبلت در سال 2023 ؛ اپل کماکان صدرنشین است
  اپل ویژن پرو برنامه ChatGPT OpenAI را دریافت می کند

نظر شما در مورد طراحی آیفون SE 4 چیست؟ نظرات خود را با ما در میان گذاشته و اخبار فناوری را از ای جی مارکت دنبال کنید.
.
منبع: PhoneArena
 

دکمه بازگشت به بالا