آیفون از هواوی شکست خورد؛ کاهش فروش 19 درصدی اپل در بازار چین

در سه ماهه اول سال 2024، اپل با موانع قابل توجهی در بازار گوشی های هوشمند چین مواجه شد. کاهش فروش 19 درصدی اپل در بازار چین در واقع بدترین عملکرد این شرکت از سال 2020 را رقم زده است.این نزول منجر به کاهش سهم بازار اپل از 19.7 درصد به 15.7 درصد نسبت به سال گذشته شد و اپل را به رده سوم و بعد از ویوو و آنر منتقل کرد. کاهش فروش آیفون را می توان به عوامل مختلفی نسبت داد. یکی از این عوامل به ممنوعیت استفاده کارمندان از محصولات آیفون مرتبط می شود. البته تلاش هواوی مبنی بر بروز بودن و استفاده از فناوری های مختلف در محصولاتش را نمی تواند نادیده گرفت.

بیشتر بخوانید: 

  بهترین گوشی های هواوی تا 15 میلیون
  بهترین گوشی های هواوی تا 20 میلیون

کاهش فروش 19 درصدی اپل
هواوی در این مدت توانست فروش خود را به میزان قابل توجهی 69.7 درصدی افزایش دهد که این میزان را مدیون فروش سری میت 60 است که یکی از بهترین گوشی های هواوی 2024 به شمار می رود. این افزایش، هواوی را به رده چهارم در سهم بازار انداخت و 15.5 درصد از بازار را به دست آورد.
علاوه بر این، تقاضای کمتر برای دستگاه های اپل نیز به افت فروش کمک کرد. با وجود تلاش ها برای جذب مصرف کنندگان با کمپین های تخفیف و حمایت های تا 1،300 یوان (180 دلار)، اپل همچنان برای حفظ خود در بازار چین با مشکل روبرو بود.
هرچند که تحلیلگران موسسه Counterpoint Research  می گویند که اپل می تواند با ارائه گزینه های رنگی و تبلیغات تاثیرگذارتر دوباره جایگاه خود را به دست بیاورد.
حالا تمام چشم ها به گزارش درآمدی اپل در 2 می دوخته شده؛ جایی که سرمایه گذاران منتظر شنیدن راهکارهای مقابله با این بحران هستند. از آنجایی که بازار چین یکی از بزرگترین بازارهای مصرفی اپل به شمار می رود ارائه راهبردهای هدفمند می تواند سرنوشت این غول فناوری آمریکایی را رقم بزند
بیشتر بخوانید: 

  بهترین گوشی های هواوی تا 8 میلیون
  بهترین گوشی های هواوی تا 9 میلیون
  بهترین گوشی های هواوی تا 10 میلیون
  بهترین گوشی های هواوی تا 12 میلیون

منبع: gizmochina

دکمه بازگشت به بالا