بازاریابی

آیا پسوندهای دامنه جدید بر SEO شما تأثیر منفی می گذارد؟

چهار تا پنج سال پیش ، می بینید که وقتی صحبت از پسوندهای نام دامنه می شود ، گزینه های زیادی وجود ندارد. محبوب ترین گزینه ها ..com ، .Net یا .org هستند. خوب ، اکنون چنین نیست. اخیراً به نظر می رسد که بسیاری از ثبت نام کنندگان دامنه به دلیل تقاضای روزافزون ، این لیست را گسترش داده اند.

قبل از سرمایه گذاری در پسوند دامنه جدید ، درک پیامدهای آن مهم است. باید بدانید که آیا می تواند به روشی منفی بر SEO شما تأثیر بگذارد یا خیر.

البته ، ایده کلی استفاده از.com یا or.net است. برای رتبه بندی در موتورهای جستجو ایده آل است. علاوه بر این ، بسیاری از سئو ها نشان دادند که استفاده از پسوندهای جدید نام دامنه ایده بدی به نظر می رسد زیرا شما در معرض آسیب رساندن به رتبه بندی خود در موتورهای جستجو هستید.

خوب ، موارد زیادی وجود ندارد که از این جمله پشتیبانی کند که پسوند نام دامنه جدید ایده بدی است. یک نفر وجود دارد – دانیل نیجریه که مدیر عامل xyz ، اپراتور ثبت دامنه است ، که در یک مطالعه موردی اظهار داشت که ممکن است در تبلیغات منفی در مورد استفاده از پسوند دامنه جدید نادرستی وجود داشته باشد.

بیایید نگاهی به آنچه نگاری در مطالعه موردی خود یافت پیدا کنیم:

هدف اصلی نگاری این بود که نشان دهد پسوند جدیدی مانند. پسوند خودرو همچنین می تواند به عنوان یک دامنه سطح بالا مانند .com دسته بندی شود. کاری که او انجام داد این است که او با Lucra Cars (سازنده اتومبیل ، کالیفرنیای جنوبی) کار کرد و دامنه قدیمی وب سایت آنها را با دامنه جدیدی مانند Lucra.com با Lucra.cars جایگزین کرد. همه URL های Lucra.com به این دامنه جدید هدایت می شوند. همچنین ، ساختار وب سایت را دست نخورده نگه دارید تا بسیاری از عواملی را که ممکن است بر صفحه نتایج موتور جستجوگر Lucra تأثیر بگذارند ، از بین ببرید.

در حالی که دامنه در ابتدا رتبه جستجوی خود را از دست داد ، بعداً بهبود یافت و شرکت اولین رتبه خود را با نام دامنه جدید Lycra بدست آورد. ماشین ها. نتیجه مطالعه موردی نگاری روشن کرد که پسوند نام دامنه جدید به SEO آسیب نمی رساند.

محدودیت های این مطالعه موردی چیست؟

در حالی که مطالعه موردی نگاری نشان می دهد که ممکن است یک سایت با پسوند دامنه جدید رتبه اول را بدست آورد ، در این مطالعه موردی محدودیت هایی وجود دارد:

  • به نظر می رسد نتایج فقط حکایت هستند ، و نه علمی. برای نتیجه گیری خاص ، حجم نمونه بزرگی مورد نیاز است.

  • مطالعه موردی بیش از یک کلمه کلیدی عمومی بر اساس یک نام تجاری معروف بود.

  • نتایج نگاری نشان می دهد که ممکن است نام های تجاری حتی در صورت داشتن پسوند دامنه جدید ، رتبه بالایی داشته باشند.

الگوریتم Google ممکن است تغییر کند تا پسوندهای دامنه جدید را منعکس کند

خوب ، حتی اگر الگوریتم فعلی گوگل دامنه ها را با این پسوندهای دامنه جدید جریمه کند ، این احتمال وجود دارد که گوگل در هر زمان در آینده الگوریتم خود را تغییر دهد. بسیاری از متخصصان عقیده دارند که در نهایت کاربران موتور جستجو دامنه های کوتاه تر و مرتبط تری را ترجیح می دهند زیرا ممکن است Google الگوریتم خود را تغییر دهد تا به تنظیمات برگزیده کاربر پاسخ دهد.

در حالی که هیئت منصفه درباره تأثیر افزونه های دامنه جدید بر SEO تأثیر دارد یا خیر ، به نظر می رسد که تأثیر منفی مورد انتظار ممکن است کمتر از حد انتظار باشد.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی و مارکتینگ کلیک کنید 

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا