بازاریابی

آیا وقت خود را به عنوان مدیرعامل تلف می کنید؟

هنگامی که رهبر یک شرکت ، مدیرعامل هستید ، مدیریت موثر زمان شما اهمیت بیشتری پیدا می کند. تأثیر تصمیمات شما بسیار زیاد است ، بنابراین رسیدگی و جابجایی موثر بر روی موضوعات بازتاب مثبتی دارد.

بنابراین چگونه وقت خود را به عنوان مدیرعامل بهتر سپری می کنید؟ اینطور نیست که این نقش به طور مرتب در شرح وظایف متناسب باشد. نقش شما با توجه به مرحله شرکت ، تعداد تیم و ماهیت تجارت شما مشخص می شود.

در مطالعه اخیر هاروارد ، 27 مدیرعامل شرکتهای بزرگ (متوسط ​​درآمد سالانه 13 بیلیون دلار) ، از جمله فقط 2 زن ، نشان دادند که آنها در واقع چگونه وقت خود را می گذرانند. بیشتر آنها به طور متوسط ​​62.5 ساعت در هفته کار می کنند. اکثریت (بیش از 70٪) آخر هفته ها و روزهای تعطیلات کار می کنند. آنها به طور متوسط ​​6.9 ساعت در شب می خوابند.

تجزیه آنچه که آنها وقت خود را صرف می کنند به شرح زیر است:

  • 25٪ افراد و روابط

  • 25٪ عملکرد ، بررسی واحد تجاری

  • استراتژی 21٪

  • 16٪ سازمان و فرهنگ

که به 87٪ می رسد. این درصد ها تمرکز روی کار را منعکس می کنند بر تجارت ، به جای که در آن ، مناسب برای مدیر عامل و تغییر است که بسیاری از بنیانگذاران در صورت تمایل به تجارت پایدار ، باید آن را انجام دهند. بقیه وقت آنها صرف ادغام و ادغام (4٪) ، برنامه ریزی عملیاتی (4٪) ، توسعه حرفه ای (3٪) و مدیریت بحران (1٪) است.

سه چهارم وقت این مدیران عامل برنامه ریزی شده است و 25٪ از وقت باز است. به طور کلی ، 72 درصد از وقت آنها در جلسات صرف می شود و 61 درصد از ارتباطات حضوری است. به گفته یک استاد دانشکده بازرگانی کلمبیا ، بیش از 80٪ از وقت مدیر عامل صرف تعاملات با افراد دیگر می شود.

با کمال تعجب ، این تصور که جلسات باعث اتلاف وقت می شود ، برای مدیران عامل درست نیست. یک یافته کلیدی این است که هرچه مدیر عامل وقت بیشتری را در جلسات با کارمندان بگذارد ، در کل شرکت عملکرد بهتری دارد. این با توجه به معیارهای کلیدی رشد در طول زمان و بهره وری درست است ، حتی اگر برای صنعت ، اندازه ، مکان و سرمایه به کار گرفته شود. این همچنین بدان معنی است که شما می توانید تأثیر بیشتری در شرکت خود داشته باشید ، و به کارمندان کمک کنید تا تأثیرات خود را افزایش دهند.

چه مدت زمان را با کارمندان خود سپری می کنید؟ با توجه به مزایایی که باید مورد توجه قرار گیرد.

وقت شما همیشه ارزشمند است ، و خصوصاً در نقش مدیرعامل نیز بسیار ارزشمند است. تمرکز روی کار کردن بر تجارت شما به جای که در این نه تنها از نظر مالی ، بلکه همچنین برای تأثیری که شما و شرکتتان می توانید داشته باشید پاداش های بزرگی دارد.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی و مارکتینگ کلیک کنید 

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا